V této story se sice nakonec vraždilo hlavně kvůli vychytralosti jednoho a hlouposti druhého, nicméně ona večeře tam hrála svou roli také. A podobně tomu bylo před pár lety v případě dvou bratrů z jedné hanácké vísky. Také oni mezi sebou měli neshody a večeře byla nakonec onou rozbuškou.

Matěj a Jura, jak jim můžeme říkat, jsou postarší chlapíci, kteří léta žijí sami v domku po rodičích. Dodejme ještě, že případ nekončí rozsudkem, ale jen líčením u soudu. Jak bylo řečeno, Matěj a Jura žijí společně, to však nic nevypovídá o tom, že by se vzájemně milovali. Ba spíše naopak – každý má na toho druhého pifku, a to hlavně starší Matěj na mladšího Juru. Odmala totiž trpí pocitem, že byl mladší bratr rodiči nespravedlivě protežován. A tak si na něm v pozdějším věku vylévá svůj častý vztek.

Před zmíněnými několika lety se stalo, že když tradičně naštvaný Matěj přišel z práce a z hospody, zjistil, že mladší bratr snědl skoro všechen guláš, který měli schovaný z předchozího dne. Rozlítilo ho to. Nejprve na mladšího sourozence křičel, pak popadl kovové hrábě a Juru s nimi několikrát přetáhl. Snažil se ho prý trefit do hlavy, bratr ale uhýbal a chránil si hlavu rukama, takže si nakonec z debaty o večeři odnesl pohmožděniny a tržnou ránu na rameni.

Pak zavolal policii, přičemž se Matěj snažil vyhnat z domu i ruku zákona. Kriminalisté sepsali protokoly a za nedlouho stál Matěj u soudu, obviněn z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. On sám odmítl soudci cokoliv říct. Hlavní svědectví měl tedy podat poškozený, čili Jura. Ten ale prohlásil, že stahuje žalobu a že vypovídat nebude, což zákon umožňuje. Soudce si pak tedy vyslechl jen vyprávění zasahujících policistů a pak musel případ odložit. Kde není žalobce, není ani soudce. Doufejme, že oba „bráchové“ dosud žijí.