„Kromě toho vzal i mobilní telefon, který patřil obsluhující ženě,“ uvedla severomoravská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Přepadená žena je sice v šoku, ale naštěstí vyvázla bez zranění. „Kolegyně si vzala na zbytek týdne dovolenou, byla z toho přepadení dost vyděšená. Nebýt toho, že jsme si vyměnily směnu, schytala bych to já,“ vypověděla další pracovnice prostějovské sázkové kanceláře.

Podle výpovědí svědků přepadl prostějovskou kancelář lupič mezi třiceti až pětatřiceti lety. Muž, zřejmě romského původu, měl plnoštíhlou, asi 165 až 170 centimetrů vysokou postavu, černé krátké zvlněné vlasy česané dopředu a krátký plnovous. Na sobě měl modré rifle a světle zelenou mikinu, která měla na zádech nápis Brasil.

Poslední „loupeživý nájezd“ není zdaleka jediný v Olomouckém kraji. Například právě na Prostějovsku už lidé ohlásili dvaačtyřicet loupežných přepadení. „Měli jsme však také několik případů, kdy si obsluha baru loupežné přepadení vymyslela a peníze použila pro vlastní prospěch. Nebo se také přepadení stala jiným způsobem, než poškození popsali,“ uvedla mluvčí prostějovských policistů Alena Nedělníková.

Stále například uniká lupič, který si letos v březnu odnesl několik set tisíc korun z pobočky Komerční banky na prostějovském Poděbradově náměstí. Naopak muž, který si zhruba ve stejné době vyhlédl sázkovou kancelář na sídlišti Svobody, se z několika desítek tisíc korun dlouho neradoval – v současné době je ve vazební věznici.

Na Šumpersku jsou kromě útoků na jednotlivé osoby nejoblíbenějším terčem lupičů benzinové pumpy. Ze čtyřiadvaceti případů od začátku roku si je násilníci vybrali třikrát. Kriminalistům se dosud podařilo objasnit patnáct přepadení.

„Poslední případ se stal 13. července v Libině. Pachatel přepadl obsluhu a se střelnou zbraní v ruce žádal o vydání peněz. Škoda činila 26 950 korun,“ uvedl Michal Harcinik, vedoucí kanceláře okresního ředitele šumperské policie.

Na Přerovsku už znají pachatele jedenácti přepadení z celkových třiadvaceti. „Poslední tři případy mají společného pachatele. Sedmatřicetiletý muž z okresu Kroměříž přepadl 4. a 13. července sázkovou kancelář a 6. srpna trafiku,“ sdělil Oldřich Bereza z přerovské policie.

Přečtěte si: >Dostala nůž na krk