Obyvatelé jednoho z bytů volali na linku 112. Nemohli se totiž už několik dní dozvonit ke své sousedce.

Na místo proto přijeli prostějovští profesionální hasiči, kteří se dostali do bytu a nalezli v něm mrtvou, asi padesátiletou ženu. „Šlo o majitelku bytu. Bližší podrobnosti o příčině smrti určí až soudní pitva,“ řekl jeden z operačních důstojníků.

Potvrdil jen, že s největší pravděpodobností nešlo o násilnou smrt.

Také další smrt v Prostějově nemá zřejmě nikdo na svědomí. Tělo bezdomovce objevili začátkem minulého týdne strážníci, kteří měli za úkol v podvečerních hodinách zkontrolovat objekt bývalých Jezdeckých kasáren. „

Zjistili, že jde o čtyřiašedesátiletého muže, kterého už z těchto prostor vykázali,“ sdělila Jana Adámková z prostějovské městské policie.

Dodala, že lékař, který tělo ohledal, nenašel na první pohled žádné známky cizího zavinění.

Mrtvolu muže středního věku nalezl před deseti dny také náhodný chodec v Letecké ulici v Prostějově. Bezvládné tělo leželo v trávě ve svahu mezi železniční tratí a dálničním viaduktem.

Policisté v Prostějově se každoročně zabývají nevyjasněnými úmrtími. Většinou nejde o oběti násilí, ale starší lidi. Podle psychologů cítí, že přichází jejich konec, a tak mají nutkání odejít do přírody.

„Nejvíce těchto případů zaznamenáváme na jaře a na podzim,“ poznamenal ředitel prostějovských městských strážníků Jan Nagy. Policie s ohledem na rodinné příslušníky tyto případy nezveřejňuje.

„V převážné většině se jedná o velmi staré lidi, kteří se šli projít a po cestě zemřeli přirozenou smrtí,“ uvedla prostějovská policejní mluvčí Alena Nedělníková.