„Dopravní nehoda se stala na silnici poblíž výjezdu z Dolní ulice. Řidič z čerpací stanice OMV nedaleko Žešova vjel do protisměru a mířil směrem do Olomouce. Po necelých dvou kilometrech se však čelně střetl s nákladním vozem,“ informovala mluvčí prostějovských policistů Alena Nedělníková s tím, že dechovou orientační zkouškou policisté mladíkovi naměřili 2,5 promile alkoholu.

Vyšetřovatelé také zjistili, že mladý řidič krátce před nehodou projížděl Brněnskou ulicí a odbočil k čerpací stanici Avanti, kde narazil do kovové bedny na noviny a poškodil také kovový sloup u vchodu do prodejny. „Při této nehodě se naštěstí nikdo nezranil. Majitel však vyčíslil škodu na třicet pět tisíc korun. Viník z místa ujel směrem z centra města Prostějov k čerpací stanici OMV,“ dodala Nedělníková.

Po srážce řidiče vyšetřili lékaři a odebrali mu krev, aby zjistili přesnou hladinu alkoholu v krvi. Střet s nákladním vozidlem mladík přestál bez zranění jen díky dobré viditelnosti a dostatečně dlouhé brzdné dráze šoféra protijedoucího vozu.