„Všechny se obešly bez zranění a žádný z řidičů nebyl pod vlivem alkoholu. Celková hmotná škoda přesáhla 111 tisíc korun,“ shrnula fakta Miroslava Trundová z prostějovské policie.

Nejvyšší, padesátitisícovou škodu, způsobila řidička v obci Vrchoslavice. „Ve směru od Stříbrnic nezvládla řízení na kluzké vozovce a při zatáčení vpravo přejela do protisměru, kde narazila do protijedoucího vozidla,“ upřesnila Trundová.

Zledovatělá silnice zradila i řidičku jedoucí z Olšan do Prostějova. Po několika smycích narazila vlevo do svodidel. Škoda činí asi 15 tisíc korun. „V Kostelecké ulici v Prostějově nezpomalil řidič před kruhovým objezdem, vozem najel na obrubník středové části rondelu a poté narazil do dopravní značky. Zůstal stát na trávníku,“ popsala třetí nehodu Miroslava Trundová s tím, že u dalších dvou havárií nevěnovali šoféři pozornost řízení, nedodrželi předepsanou vzdálenost a narazili do aut jedoucích před nimi.

Na pouhé dvě stovky je vyčíslena škoda, která vznikla při srážce na parkovišti před restaurací U tří bříz v Prostějově. Nepozorný řidič zde nacouval do stojícího auta.