Na rychlostní komunikaci při předjíždění skupiny motorkářů nestačil na horizontu kopce zareagovat na kolonu aut jedoucích před ním. Prudce zabrzdil, dostal auto do smyku a najel zpět do pravého jízdního pruhu, kde bočně narazil do muže na motocyklu Haley Davidson. „Řidič Octavie poté sjel do travnatého břehu, kde se auto převrátilo na pravý bok. Muž na motocyklu utrpěl následkem střetu těžké zranění, jeho spolujezdkyně a řidič automobilu, který nehodu zavinil, vyvázli bez zranění,“ shrnula prostějovská policejní mluvčí Alena Slavotínková stím, že na vozidlech vznikla škoda 460 tisíc korun.

Čerstvou zkušenost s automobilovým „pohlazením“ má i šestadvacetiletá cyklistka, která jela se skupinou na kolech od Olšan směrem na Lutotín.
„Žena jela středem vozovky, náhle vybočila vlevo a zachytila o levou přední část protijedoucího vozu Fiat. Při střetu utrpěla vážné zranění dolní končetiny. Další cyklistka, která se jí nestačila vyhnout, pouze lehké zranění,“ upřesnila Slavotínková. Alkohol u účastníků nehody vyloučily dechové zkoušky, hmotná škoda činí deset a půl tisíce korun.