Vjeli auty do budovy, omotali bankomat ocelovými lany a vytrhli jej ze země. Zatímco ale lupiči v Přerově bankomat naložili do kufru a odvezli pryč, v Tovačově jej táhli několik set metrů po silnici směrem na Prostějov.

„Pachatelé přijeli na místo dvěma vozy a projeli prosklenými vstupními dveřmi. Vytrhli bankomat a táhli po vozovce. Při tom se jim ale přetrhlo lano a torzo automatu na peníze bylo nakonec nalezeno asi osm set metrů od zdravotního střediska na silnici,“ popsala přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Pachatelé z bankomatu odcizili trezor s hotovostí a z místa činu ihned odjeli. Bance tak podle Sedláčkové vznikla škoda za více než milion korun. „Přesná škoda bude bankou dodatečně vyčíslena později,“ upřesnila policejní mluvčí.

Případ se stal o půl jedné v noci ve zdravotním středisku, které je přímo naproti domovu důchodců v Tovačově. Pohybu podezřelých osob si ale obyvatelé okolních domů nevšimli.

„Místo je hodně zastrčené, takže jsme ani nic neslyšeli,“ vypověděla důchodkyně Olga Kaziová, která byla zrovna na návštěvě u své sestry v domku nedaleko zdravotního střediska.

„Dozvěděli jsme se to až tak ve tři ráno, to už ale na místě šetřila policie,“ dodala k tomu důchodkyně. „Bankomat je tu teprve krátkou dobu a byli jsme rádi, že ho máme,“ krčil zase rameny další z místních.

Na Přerovsku se podle tiskové mluvčí policie Michaely Sedláčkové stal podobný případ v únoru loňského roku. Neznámí pachatelé tehdy stejným způsobem ukradli bankomat s penězi z nákupního střediska Trumf v Přerově.

Další čtyři obdobné případy řešili policisté také v roce 2006. V těchto případech byly ale automaty na peníze pouze poškozeny. „Jeden se stal v únoru v Kojetíně, v březnu a květnu byl pak vykraden bankomat v Lipníku a v srpnu v Přerově,“ uzavřela mluvčí.