Auta lákají zloděje jako mucholapka létající hmyz. Berou z nich autorádia i téměř bezcenné věci jako jsou špinavé montérky. Každý týden řeší policisté několik případů vloupání do vozidel. Násilné vniknutí do auta nahlásili v jeden den hned tři řidiči.

„V Mořicích se neznámý pachatel vloupal do vozu Škoda 105 a odcizil z něj plastový kufřík s nářadím a všechny autopotahy. Ze zavazadlového prostoru sebral klíč na matice a brzdovou kapalinu. Celkovou škodu majitel odhadl na čtyři a půl tisíce korun,“ uvedla mluvčí prostějovských policistů Alena Slavotínková.

K dalším dvěma vloupáním došlo uprostřed týdne v prostějovských ulicích Svolinského a Moravská, kde pachatel z automobilů vymontoval autorádia a odnesl i sadu klíčů. Majitelům vznikla škoda 21 500 korun.

„Objasnění případů je obtížné. Pachatelé pracují většinou večer nebo v noci a vyražení okénka a blesková obhlídka jim trvá dvě minuty, někdy i méně,“ poznamenala Slavotínková. Policistům se přesto daří vyřešit zhruba třetinu případů vykradených aut na Prostějovsku.