VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADIM HAVLÍK

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Stát nemá peníze. Armáda přesto na Březině pálí jako o život

Prostějovsko – Devatenáct střeleb naplánovala armáda na měsíc září ve vojenském újezdu Březina. Lidé z okolních obcí tak v průměru čtyři dny v týdnu musejí poslouchat rachocení samopalů. Někdy i řachy granátů.

Město sáhne kvůli rozšíření botanické do obecní kasy

Prostějov – Ještě v průběhu tohoto roku zahájí specialisté rozšíření prostějovské botanické zahrady. Radní v úterý schválili usnesení, kterým doporučují zastupitelům odsouhlasit pro financování této akce výdej ve výši 850 tisíc korun z obecní pokladny.

Zájemce chce opravit byt v knížecím domě

Prostějov – Prostějovský magistrát získal zájemce o opravu bytu vlastním nákladem. Jedná se o byt na Pernštýnském náměstí 7, v takzvaném knížecím domě.

Výkup ovoce: jablek je méně. Nahradí je jeřabiny?

Prostějovsko – Příjem ze sběru jablek bude letos pro romské česače bídný. Pustí se snad do trhání jeřabin?

Lipka má od města dostat milion. Chystá bydlení a dílnu

Prostějov – Milion korun chtějí prostějovští radní poskytnout občanskému sdružení Lipka. Peníze pomohou handicapovaným s bydlením a prací. O tom, zda sumu z obecní pokladny magistrát odešle na konto zmíněného sdružení, rozhodnou zastupitelé.

V Prostějově přibudou tři nové autobusové čekárny

Prostějov – Jednu nahradí, dvě vybudují nanovo. Na tři moderní autobusové čekárny se mohou těšit pasažéři v Prostějově.

Kuriozita. Prostějovská radnice zasahuje do cizího pozemku

Prostějov – V rámci projektových prací na rekonstrukci nádvoří prostějovské radnice vyšlo najevo, že část hlavního radničního dvora zasahuje na severu do sousedního pozemku ve vlastnictví soukromé osoby. Město po dohodě s majitelem pozemek vykoupí za odhadní cenu.

Volby 2013? Primátor zve ke kulatému stolu

Prostějov – Chcete mít předvolební mítink na náměstí T.G. Masaryka v Prostějově? Vyrazte záležitost probrat u kulatého stolu.

Sklizeň byla v regionu slušná, potraviny ale nezlevní

Prostějovsko – Výnosy obilovin na Prostějovsku jsou dobré. Ceny potravin prý přesto nejspíš vzrostou. Na zjevný rozpor upozornil Augustin Kohoutek, ředitel Okresní agrární komory pro okres Prostějov.

Po přehradě ozdravte i krajinu Prostějovska, volá biolog Loyka

Mostkovice/Plumlov – Chválí revitalizaci plumlovské přehrady. Zároveň však varuje před suchem a volá po ozdravění krajiny Prostějovska. Biolog Petr Loyka hodnotí pro Prostějovský deník.

Hanácké slavnosti? Těšte se na soutěže v krojích i Frantu Nedvěda

Prostějov – Pořadatelé letošních Hanáckých slavností nachystali na víkend 14.- 15. září v Prostějově skvělý program. Začne v sobotu už v 8 hodin ráno.

Dětské hřiště v Konici? Na dotaci nedosáhlo, tak jej zaštítí podnikatelé

Konice – Peníze z dotací nesehnali. Proto zrod prvního veřejného dětského hřiště zaplatí v Konici podnikatelé. Stát by mělo v areálu místní školy.

Logo města: budou to obloučky, faječka nebo nová soutěž?

Prostějov – Jaké bude logo města Prostějova? Ve veřejné webové anketě, která je k vidění na internetových stránkách magistrátu, se hlasujícím zatím nejvíc líbí to inspirované oblouky budovy staré radnice – nynějšího Muzea Prostějovska na náměstí T.G. Masaryka.

Jeden zboural na R46 sloupek, druhý svodidla. Podívejte se

Prostějovsko – Po mokré vozovce jeli nejspíš příliš rychle. Jeden vletěl do příkopy, druhý narazil do svodidel. V pondělí došlo na rychlostí komunikaci R46 na Prostějovsku hned ke dvěma nehodám.

Počasí zavírá koupaliště. Aquapark byl letos narvaný, rekord ale nepadl

Prostějov – „Dnes je uzavřen aquapark i hřiště," hlásil v pondělí dopoledne automat na lince prostějovského venkovního aquaparku. Meteorologové předpovídají na téměř celý týden denní teploty lehce nad dvacet stupňů, oblačno a občasné přeháňky.

Napouštění, sečení, nový most, pláž i krádeže. To je přehrada těchto dnů

Mostkovice/Plumlov – Plumlovská přehrada se od pondělka oficiálně napouští, na dně probíhá sečení a pokračuje se na rekonstrukci koruny hráze. Povodí Moravy navíc nechá zřídit na břehu U Vrbiček menší štěrkovou pláž pro návštěvníky. 

Řidiči si z cesty do Olšan dělají závodní dráhu, říká starosta o úzké silnici

Olšany u Prostějova – Kdo chce, hledá způsob. Kdo nechce, ten hledá důvod. Prostějovsky deník minulý týden zveřejnil článek o kritickém místě na staré silnici mezi Prostějovem a Olšany u Prostějova. Jde o nebezpečné zúžení nad stopkou, kde autům hrozí kolize. Proč místo nejde rozšířit vysvětlil v doplňující reakci na článek Milan Elfmark, starosta Olšan u Prostějova.

Zloděj "očesal" prostějovský zámek, sebral i lešení

Prostějov – Z budovy prostějovského zámku ukradl svody, žlaby, sběrové kotlíky, z prostoru tamní stavby pak sebral lešení. Ke krádeži došlo v době od pátku do pondělí.

Pěstoval si na zahrádce konopí, hrozí mu kriminál

Prostějovsko – Na zahradě rodinného domu vypěstoval několik rostlin konopí setého. Dvě z rostlin usušil a použil. Další mu už sebrali policisté. Dvaadvacetiletému muži z Prostějovska nyní hrozí za spáchání přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy až pět let vězení. „Kriminalisté zahájili jeho trestní stíhání," sdělila v úterý dopoledne policejní mluvčí Irena Urbánková.

Přehradu začali napouštět. Voda je teď "prakticky bez sinic"

Mostkovice, Plumlov – Revitalizovanou plumlovskou přehradu začal hrázný napouštět v pondělí. Rekonstrukci koruny hráze stavbaři dokončí v řádech týdnů. Projekt v řádech stovek milionů korun započatý na podzim roku 2009 právě finišuje.

Náměstí T.G.M.? V plánu je rekonstrukce, dotace ale město nezískalo

Prostějov – Rekonstrukce náměstí T.G. Masaryka v Prostějově se odkládá. Město na projekt nezískalo dotace z evropských zdrojů. Bez nich se do úprav v hodnotě desítek milionů korun nepustí.

Na senu od ochránců přírody si pochutnají koně

Čelechovice na Hané – Seno spasou koně. A na sklizené louce zase příští jaro vykvetou vzácné rostliny. Od pondělí se ochránci přírody pustí do hrabání sena na suchých stráních Přírodní památky Vápenice na Kosíři.

Budova „Okresu" na náměstí Spojenců se promění v úřad práce

Prostějov – Původně tam měli sídlit policisté. Nakonec opuštěnou budovu bývalého Okresního úřadu v Prostějově na náměstí Spojenců obsadí zaměstnanci místního úřadu práce. Úpravy stavby zaplatí Evropská unie. Prostory začnou klientům sloužit v polovině roku 2015.

V Určích prodávali míchačku i pistole

Určice – Bleší trh uspořádali místní divadelníci spolu s dobrovolnými hasiči v sobotu v parku v Určicích. Jedním z prodejců byl i školák Martin Čajan z Dobrochova. Nabídl svá autíčka a pistole. „Nejmíň rád se loučím asi s touhle míchačkou," ukázal. Co si koupí za utržené peníze? Šetří prý na trampolínu.

Šachový týden neskončil, V Avatarce pokračují dál

Prostějov – Kavárna Avatarka na náměstí T.G. Masaryka dál láká příznivce šachu. Se sobotou v ní „Šachový týden" neskončil.

Skoro dvě promile měl kvůli rumu

Němčice nad Hanou – V pátek večer pil rum. V sobotu ráno sedl za volant. Nadýchal.

Magistrát chystá další soutěž o "Radničky". Kdo vyhraje letos?

Prostějov – Připravuje se další bitva o vydávaní prostějovských Radničních listů i jejich roznos do schránek. Budou zakázku provázat stejné emoce a pochybnosti jako v minulosti? Uvidí se nejspíš na podzim.

Rekonstrukce radnice pokračuje, Podívejte se, jaká vás čekají omezení

Prostějov – Pokračující rekonstrukce prostějovské radnice sídlící na náměstí T.G. Masaryka opět mění provoz městského úřadu. Omezení se tentokrát nejvíc dotýkají vozíčkářů.

AKTUALIZOVÁNO

Z chrámu Povýšení sv. Kříže zmizelo plátno s Hostýnskou Madonou

Prostějov – Přišel do prostějovského chrámu Povýšení svatého Kříže. Ne, aby se modlil, ale aby odnesl olejomalbu Panny Marie Hostýnské. To se chamtivému zloději nakonec podařilo.

Starou silnici na Olšany neopraví, u stopky se budeme nebezpečně míjet dál

Olšany u Prostějova – Řidiči budou dál po staré silnici mezi Prostějovem a Olšany u Prostějova jezdit zrcátko na zrcátko. Olšanská radnice nebezpečný úsek nad stopkou opravit nemíní a to hned z několika důvodů.

Vyrostou ve Žraloku hned dvě lanová centra?

Plumlov – Atrakce, adrenalin. Vedení Plumlova zvažuje, jak přilákat co nejvíc návštěvníků do městského kempu Žralok u Podhradského rybníka. Jednou z cest k úspěchu mohou být lanová centra.

Ach ty lidské hyeny. Podvodník obral v Prostějově staříka o desetitisíce

Prostějov – Je mu kolem třiceti. Má bílou pleť, kratší, blond vlasy, atletickou postavu střední výšky. To je popis člověka, který se nestydí okrást důvěřivého staříka o desítky tisíc korun.

Vápenice? U parku postaví novou zídku i chodník

Prostějov – Spraví nejen zídky, ale i chodník se zábradlím. Rozbitá strana ulice Vápenice v Prostějově prohlédne. protože však bude rekonstrukce zmíněné části probíhat postupně, lidé si na finální podobu ještě nějaký čas počkají.

Cestující zbystřete! Od září přijde změna jízdních řádů

Prostějovsko – Cestují autobusy musí od počátku září počítat se změnami některých jízdních řádů. Úpravy časů příjezdů a odjezdů se dle mluvčí prostějovského magistrátu Jany Gáborové dotknou příměstských autobusových linek provozovaných prostějovskou společností FTL.

Náměstí Spojenců dál chátrá, teď tam ale postaví venkovní fitko

Prostějov – Rozlámaný chodník hyzdí náměstí Spojenců v Prostějově podle pamětníků desetiletí. Letos ale na ploše přibude nové venkovní fitko. Snad stroje pro cvičení zpevní lidem kotníky natolik, aby ve zdraví absolvovali trasu přes rozbitý beton cesty pro pěší, na niž najíždějí vozy technických služeb čerpat vodu.

Na Konicku kradla pivo. Půjde do vězení?

Konicko – Lezla lidem do baráků. Pokud tam našla alkohol, vypila ho, nebo odnesla. Hrozí jí kriminál. Ze spáchání přečinů krádež a porušování domovní svobody policisté podezírají padesátiletou žena z Konicka. Překračovat zákon měla od července letošního roku do začátku srpna v nejméně pěti případech v jedné z obcí na Konicku.

V Čelechovicích chytili cyklistu se třemi promilemi v dechu

Čelechovice na Hané – Čtyřicetiletého cyklistu kontrolovali v úterý večer v Čelechovicích na Hané policisté. Zjistili, že na kole jel notně opilý.

V Krasicích hořel dům, jeho majitel skončil s popáleninami v nemocnici

Prostějov – Majitel domu v prostějovských Krasicích požár sám uhasit nedokázal. Na pomoc mu vyrazili hasiči. Vlastník nemovitosti skončil s popáleninami v lékařské péči, škoda na baráku jde do statisíců korun.

Zvěř na Hané decimuje sucho. Je to malér, hlásí myslivci

Prostějovsko – Sucho lovné zvěři nepřeje. Letošní horké a suché léto se neblaze podepsalo na stavech zvěře na Hané. Podzimní lovy budou proto chudší. Zvěř pak může mít problém i se zvládnutím zimy.

Čtenářka se zastala slepého Jakuba. Ten bojuje s ministerstvem o peníze

Prostějovsko – Článek o slepém Jakubu Veverovi Z Brodku u Prostějova, který žaluje ministerstvo práce a sociálních věcí, si Jana Hasníková z Alojzova z novin vystřihla. Jakuba totiž zná osobně. A ve shodě s ním tvrdí, že mu lékaři vzali peníze neoprávněně.

Kradou u marketů i na benzinkách. Škody jdou do desetitisíců korun za den

Prostějov – Zloději už okrádají zákazníky nejen v supermarketech. Řádí i na benzínkách. Policisté v posledních dnech zaznamenali hned několik takových případů.

Kotrmelec u Konice přežil řidič jen s lehkým zraněním

Konice – Nejspíš mikrospánek stojí za havárií padesátiletého šoféra Nissanu Terano. Ten v pondělí kolem půl osmé ráno skončil v příkopu u silnici ve směru z Konice do Skřípova. Řidič z nehody vyvázl s lehkým zraněním.

Z domu za Priorem zůstala jen jedinečná klenba. Co je v plánu dál?

Prostějov – Atmosféra místa je definitivně pryč. Takto si nad novostavbou, která vznikla na místě historického měšťanského domu za prostějovským Priorem, stýská archeolog Pavel Moš. Těšit jej však může, že nový plášť skrývá historický skvost – starou klenbu.

Řidička se ohnala po vose a čelně narazila do stromu

Výšovice - Mladá řidička a třináctiletá spolujezdkyně se zranily při nárazu do stromu u Výšovic na Prostějovsku

Parašutista se v Prostějově zřítil na zem, odvezli jej s těžkým zraněním

Prostějov – S těžkým zraněním skončil v péči lékařů parašutista, který se zřítil na zem u Prostějova.

V revitalizované přehradě budují mokřad, chystá se i zarybňovací plán

Mostkovice/Plumlov – V plumlovské přehradě začali stavbaři budovat mokřad. Příbřežní pásmo, které vzniká v oblasti u potoků Kleštínek a Hloučela, má dočistit vodu přitékající do nádrže. Do dna mokřadu po dokončení staveních úprav zahradníci vysázejí rostliny. Budou fungovat jako filtrace a z vody odčerpají nadbytečný fosfor. Ten v minulosti v přehradě způsoboval rozvoj toxických sinic.

Sídlo OP v Prostějově chce koupit miliardář ze Slovenska

Prostějov – O prázdninách se mělo rozhodnout, kdo získá sídlo zkrachovalého Oděvního podniku Prostějov (OP). Polovina srpna je pryč. Rýsuje se snad nový majitel průmyslového areálu v prostějovské místní části Vrahovice? „Definitivní stanovisko zatím nedržím," reagovala ve čtvrtek dopoledne insolvenční správkyně OP Miroslava Horská.

Návštěvnický rekord v aquaparku? Letos zřejmě nepadne

Prostějov – Tropické teploty hlásí na víkend meteorologové. Přes návrat veder v Prostějově jeden z letitých rekordů nejspíš nepadne.

Slepý Jakub z Brodku žaluje ministerstvo, přišel o peníze

Brodek u Prostějova – Sebrali mu peníze. Míní, že neoprávněně. Proto podal handicapovaný třiatřicetiletý Jakub Vevera z Brodku u Prostějova žalobu na ministerstvo práce a sociálních věcí.

Proměna náměstí v Plumlově začne letos, upraví i parkování

Plumlov – Připomínek se prý sešlo pár a nebyly nijak zásadní. Zahájení revitalizace Hlavního náměstí v Plumlově se tak blíží.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT