VYBRAT REGION
Zavřít mapu

RADIM HAVLÍK

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Pozor na SPZ! Zloději s nimi kradou u benzinek

Prostějov – Rodina šestadvacetileté Marcely z Prostějova přišla v průběhu několika málo týdnů o pět espézetek. Někdo je ukradl. Řidičů s podobnou zkušeností není přitom málo. Stávají se většinou obětí nové rafinované taktiky podsvětí. Zloději si značky montují na vlastní vozy, aby zametli stopy. Například při tankování u benzinek, odkud odjíždějí bez placení.

Kauza Kasko: přibude další žaloba?

Prostějov – Společnosti Prior, obchodní domy, a Crestyl zvažují, že napadnou smlouvu uzavřenou mezi radnicí v Prostějově a olomouckým investorem Manthellanem.

Chcete živou rybu? Zajděte si na prostějovský trh

Prostějov – Čerstvý kozí sýr ani voňavé pečivo z domácí pece na tržnici v Prostějově nekoupíte. Její stálý sortiment ale zpestří čerstvé ryby. Každý pátek od osmi hodin ráno do půl dvanácté je bude nabízet Petr Dujsík ze Stavěšic na Hodonínsku, který zůstává tržnici věrný navzdory její nejisté budoucnosti.

Zánik regionálních úřadů práce? Prezident je proti

Prostějov – Prezident Václav Klaus minulý týden odmítl podepsat zákon o Úřadu práce České republiky. Vládnoucí koalice složená z ODS, VV a TOP 09 v rámci něj schválila zánik samostatných pracovišť úřadů. Namísto nich měla vzniknout krajská ústředí. Změna měla začít platit od začátku dubna.

Prostějovský zámek: kanceláře, zuška i nová fasáda

Prostějov – Fasáda východního křídla prostějovského zámku se zaskví novotou. Dělníci ji brzy za zhruba milion a půl korun zrekonstruují. „Nyní hledáme dodavatele této zakázky,“ zmínila se prostějovská tisková mluvčí Jana Gáborová.

Novinka! Odtahy ve městě letos řidičům nehrozí

Prostějov – Automobily zaparkované v zákazech stání vyznačených kvůli blokovému čištění už nebude v Prostějově zvedat a odvážet odtahová služba.

Kasko: vybavení za miliony skončí možná na skládce

Prostějov – Obklady, parkety, obrovitý výtah, stovky stínidel, umyvadla, toaletní mísy, stoly, židle, opona, věšáky, pulty, obrazy, nástroje z dílny. To je jen zlomek vybavení, kterým disponuje Společenský dům v Komenského ulici v Prostějově (Kasko). Zastupitelé se shodli na jeho demolici. Bagry se mají pustit do práce v roce 2013. O dva roky později má v lokalitě fungovat obchodní galerie v hodnotě více než jedné miliardy korun.

Parkoviště míří do pronájmu. Rozjíždí se prima kšeft

Prostějov – Mlžení prostějovských radních končí. Pozadí pronájmu parkovišť, jež zatajili na středeční tiskové konferenci, odhaluje úřední deska.

Přehrada: bagry v akci, tuny bahna, stovky lidí

Plumlov /FOTOGALERIE/ - Bagry se na dně vypuštěné plumlovské přehrady činily i o víkendu. „Překvapilo mě, že se rozjela těžba i za starou hrází směrem k Plumlovu. V neděli jsem tam viděl pracovat pět bagrů. Řekl bych, že sebraly až dva metry vysokou vrstvu bahna,“ uvedl Karel Hruška z Prostějova.

Hyenismus! V Plumlově zřejmě řádí vrah koček

Plumlov – V Plumlově žije člověk, který chladnokrevně tráví kočky. Je o tom skálopevně přesvědčená starší žena, která si přišla postěžovat do redakce Prostějovského deníku.

Radary začnou naostro měřit během jara

Prostějov – Stacionární radary v Prostějově začnou s ostrým měřením na jaře. Přestupky budou evidovat strážníci, dalšího řízení se ujmou úředníci. Minulý týden o tom na tiskové konferenci informoval prostějovský starosta Miroslav Pišťák.

Pomůže krize českým včelstvům?

Prostějov /FOTOGALERIE/ – Vysoká nezaměstnanost a nízké mzdy mohou napomoci rozvoji českého včelařství. Na sobotním odborném semináři konaném v Domě služeb ve Vrahovické ulici v Prostějově to prohlásil Česmír Gazda, profesionální včelař z Ostravy a jeden z přednášejících.

Banán? Ale kdeže, rohy!

Olšany u Prostějova /FOTOGALERIE/ – „Co to mám na hlavě?“ ptá se loutkový hrdina Honza a hmatá si do vlasů. „Banán, banán!“ odpovídá mu holčička, která sedí spolu s dalšími desítkami návštěvníků na židlích v sále sokolovny v Olšanech u Prostějova.

Kasko a okolí? Rozjíždí se byznys za miliardu!

Prostějov /VIZUALIZACE/ – Společenský dům v Prostějově srovnají bagry se zemí. Místo něj navrhnou architekti z Británie v okolí Komenského ulice obchodní galerii – projekt v hodnotě více než jedné miliardy korun. První návštěvníky může vítat v roce 2015.

Průša se vrací! A to zpět na post šéfa DS Prostějov

Prostějov – Vladimír Průša se vrací do funkce jednatele Domovní správy Prostějov. Radní jej vybrali jako nejvhodnějšího adepta z dvanácti osobností usilujících o místo hlavy firmy ve vlastnictví města.

Cyklostezka u Hloučely. Stále sci-fi či blízká realita?

Prostějov – Představa cyklostezky kolem Hloučely, na níž by se proháněli i in-line bruslaři, je pro mnoho Prostějovanů lákavá. Její realizace však závisí na dotacích. Zda se peníze z Regionálního operačního programu Střední Morava (ROP) podaří získat, bude jasné už brzy.

Kanalizace za Národem? Archeologové zbystřili

Prostějov – Řidiči už při jízdě kolem zadního traktu Národního domu nebudou nadávat na špatnou vozovku. Prostějovští zastupitelé minulý týden schválili peníze na opravu spojnice mezi parkovištěm ve Školní a Vápenicí.

Co bude s fakultou na Husáku dál? Univerzita mlží

Prostějov – „Co bude s detašovaným pracovištěm zlínské univerzity?“ ptají se nervózní studenti v Prostějově. Anežka Legálová, prorektorka pro pedagogickou činnost, jim v úterý odpověď nedala. „Počkejme pár dnů,“ vyzývá.

Jak se daří obživlé ptenské pile? Zdvojnásobí výrobu

Ptení – Na dvě stě procent chce brzy začít pracovat pila Javořice ve Ptení.

V Duze loví každý týden čínský tygr. PODÍVEJTE SE

Prostějov /FOTO/ – Čchi kung pěti zvířat – starodávné čínské cvičení vyučuje v sále kulturního klubu Duha Olomoučan Rudolf Sosík.

Zrušit tržnici a Kasko? Nesmysl, míní místní

Prostějov /ANKETA/ – „Stěhování tržnice a bourání Kaska je velká hloupost,“ tvrdí trhovci a nájemníci prostor v KaSC. Argumentují, že Kasko, Společenský dům v Komenského ulici v Prostějově, je moderní stavba, která jako jediná v Prostějově může hostit velké akce. Poukazují, že tržnice je od jara do podzimu plná prodejců i návštěvníků. Přesunout ji k místnímu nádraží, což je jedna z variant nového sídla trhu, znamená podle trhovců likvidaci desítek pracovních míst.

Samostatné úřady práce skončí. Co to znamená pro lidi?

Prostějov – Samostatná pracoviště úřadů práce zaniknou. Rozhodli o tom poslanci. Změna zákona, která má začít platit od 1. března, čeká nyní na podpis prezidenta.

Aquapark vznikl v rozporu se zákonem

Prostějov – Antimonopolní úřad i soudy jsou zajedno. Aquapark v Prostějově, stavba za zhruba čtvrt miliardy korun, na níž vydělaly místní firmy MICOS a Pozemstav, vznikl obejitím zákona o veřejných zakázkách.

Aktivisté napadli prodej Kaska, město se soudu nebojí

Prostějov – Aktivisté chtějí prostřednictvím soudu zneplatnit smlouvu uzavřenou mezi Prostějovem a olomouckým investorem Manthellanem. Ten chce v Komenského ulici postavit obchodní dům.

Pobočka zlínské fakulty na Husáku: Skončí u ledu?

Prostějov/Zlín – Fatálně nedostatečný. Takto hodnotí akreditační komise profesorský sbor prostějovské pobočky Fakulty logistiky a krizového řízení Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Výuku doporučuje buď zkvalitnit, nebo zrušit. Zároveň žádá ministerstvo školství o vydání zákazu přijímat ke studiu nové uchazeče.

Nalití dalších peněz do knihovny? Ano, ale někteří zastupitelé se čertili

Prostějov – Výtah, bezbariérový vstup, dva salonky a komfortní sedáky. Jedenáct let po začátku nového tisíciletí modernizuje Prostějov svou knihovnu. Akci za více než deset milionů korun provázejí pochybnosti nejen ze strany opozice, ale i některých zastupitelů vládnoucí koalice.

MI PRO STAV: Blumenstain střídá Drmolu

Prostějov – Pavel Drmola (ODS), dřívější prostějovský místostarosta, končí ve funkci jednatele společnosti MI PRO STAV. Tato firma je vlastníkem moderního aquaparku v Krasické ulici, stavby za téměř čtvrt miliardy korun.

Vzkaz Prostějova Držovicím: Tři miliony a dost!

Prostějov/Držovice – Necelé tři miliony korun jako majetkové „dovyrovnání“ pro odtržené Držovice odsouhlasili na úterním zasedání prostějovští zastupitelé.

Hit živých zahrad? Zkuste hotel pro hmyzí návštěvníky

Prostějov – Chcete vybudovat něco pořádného? Postavte hotel pro hmyz. Několikapodlažní obydlí si zamilují hlavně samotářské vosy.

Připojí se Skřípované na kanalizaci, nebo budou zlobit?

Skřípov – Pokuta v řádech až desetitisíců korun hrozí obyvatelům Skřípova, kteří své domy nepřipojí k obecní kanalizaci.

První miminko roku: Filípek dostane od radnice zlato

Prostějov – Zlatý přívěšek se znamením Kozoroha a řetízek se žlutého kovu, vše v hodnotě pěti tisíc korun, dostane od prostějovské radnice maličký Filip Brančík.

OBRAZEM: Bruslit na zimák chodí stovky lidí

Prostějov – Štíhlé krasobruslařky, robustní hokejisté, tatíci v manšestrácích, veteráni v klasických kanadách a prcci na plastových bruslích. Do haly zimního stadionu v Kostelecké ulici v Prostějově chodí na bruslení pro veřejnost pravidelně více než tři stovky milovníků pohybu na tenkých nožích.

Nehoda ve Vrahovicích se obešla bez zranění

Prostějov – Dva osobní automobily se v sobotu večer srazily ve Vrahovicích.

U Lhoty v sobotu vykolejil vlak

Prostějov /FOTOGALERIE/ – U Lhoty v sobotu 12. února krátce po poledni vykolejil vlak. Do zatáčky vjel příliš rychle. Nebezpečně vyhlížející nehoda se obešla bez zranění.

Srážka v centru: Osobák a autobus

Prostějov – Autobus se v Prostějově srazil v sobotu dopoledne s osobním automobilem. „Událost se stala na křižovatce ulic Olomoucká a E. Valenty před desátou hodinou dopolední,“ informují policisté. Zásah zdravotníků nebyl zapotřebí. „Srážka se obešla bez zranění,“ uvádějí.

Místní nádraží: úpravy za 17 milionů začnou ještě v únoru

Prostějov – Cestující už nebudou překračovat rozbité dlaždice, řidičům skončí slalom mezi autobusy. Prostor před místním nádražím nechá prostějovská radnice upravit. Velká stavební akce má začít ještě tento měsíc a skončit za zhruba za půl roku.

Přehrada: ryby na podzim, koncerty v létě

Plumlov – „Budeme letos v přehradě chytat ryby?“ ptají se prostějovští rybáři. Plumlovská nádrž je od loňska vypuštěná, na dně pracují bagry. Těží naplavené bahno, které náklaďáky vozí na nedaleká pole. Práce na revitalizaci mají skončit nejpozději v dubnu.

Kauza IT: radní ruší podezřelý odbor a chystají novinky

Prostějov – Šéf odboru informačních technologií (IT) na prostějovské radnici Leo Schlattauer si může vyklidit stůl. Jeho odbor radní na úterním zasedání zrušili.

FOTO: Velikáni ve Smetanových sadech jdou k zemi

Prostějov /FOTOGALERIE/ - Smetanovými sady v Prostějově zní motorové pily. Zaměstnanci technických služeb v parku kácí stromy. Kolemjdoucím se tak skýtá pohled na vyhnilé kmeny starých velikánů.

Nezaměstnaní dávají ÚP vale a jdou podnikat

Prostějovsko – Nezaměstnaných, kteří se rozhodli změnit svůj úděl tím, že si založí vlastní živnost, je stále víc. V regionu takto svou situaci řeší stovky lidí. „Loni se z toho důvodu odhlásilo z evidence čtyři sta čtyřicet lidí. Letos v lednu jich bylo jedenatřicet,“ spočítal mluvčí prostějovského úřadu práce Adolf Tomandl.

Dana je bez práce. Bude zametat chodníky?

Čtyřicetiletá Dana z Prostějovska je delší dobu bez práce a veřejně prospěšné práce vidí jako jediné východisko z tíživé situace. „Žádost na obec jsem už podala,“ říká. A že ji sousedé uvidí ve vatovém kabátě, v oranžové vestě a se smetákem v ruce? Stydět se prý nebude.

Mladí kupují drogy přes net, je v nich i jed na krysy

Prostějov – Jezdit do olomouckého Amsterdam shopu, který pod pláštíkem legálnosti nabízí omamné látky, se mladým lidem z Prostějova nechce. Zboží si raději kupují přes internet.

Bulharský diplomat vzpomínal na OP, své si řekl i starosta

Prostějov /FOTO/ – „Vaše město mi připomínala jedna firma. Bylo to OP. Měl jsem z něho několik dobrých obleků,“ pronesl v úterý odpoledne směrem ke starostovi rada velvyslanectví Bulharské republiky Marin Jovčevski. Setkání hlavy města s diplomatem se uskutečnilo v jednací síni prostějovské radnice.

Přežijí kina bez digitalizace, zatímco peníze polyká kanalizace?

Prostějovsko – Konické kino už druhý měsíc nepromítá. Důvodem jsou zastaralé elektroinstalace v budově biografu. Opravit se je letos kvůli nedostatku peněz v obecní kase nepodaří. Kino tak s největší pravděpodobností zůstane po celý rok zavřené.

Šéf Domovní správy? Po postu touží 12 uchazečů

Prostějov – O post ředitele Domovní správy Prostějov (DS) usiluje rovný tucet lidí. „Do konce ledna, kdy vypršel termín pro podávání přihlášek do výběrového řízení, jsme zaevidovali dvanáct uchazečů,“ potvrdila mluvčí radnice Jana Gáborová.

Prostějov rozšíří o třetinu botanickou zahradu

Prostějov – Větší botanická zahrada, upravená zeleň v parcích a možná i kompostéry na soukromých zahradách. To jsou projekty, které za peníze z evropských „zelených“ fondů chystá pro letošní rok prostějovská radnice.

Žáby věští brzký příchod jara

Prostějovsko – Tuhá zima se už na Prostějovsko nevrátí. Lze tak alespoň usuzovat z chování žab. Biologové si všimli, že skokani štíhlí už do nezamrzlých vod kladou své první snůšky.

Expert: Webovým stránkám měst chybí otevřenost

Prostějov/Němčice nad Hanou – Jak má vypadat městský web vylučující možnost korupce? Stránky musí přinášet všechny transparentní údaje. Kdo se nebojí svůj web poměřit s ostatními? Němčice nad Hanou.

Tajemník úřadu: Propouštění? To je moje věc

Prostějov – Radní na základě doporučení tajemníka Lubomíra Baláše rozhodli o propuštění tří úředníků z prostějovského odboru přestupků. Jedním se zaměstnanců, s nimiž se městský úřad rozloučil, je i místostarostka Držovic Jana Hlebová.

Město budou střežit nové kamery, s vyšší ostrostí

Prostějov – Modernizovat kamerový systém snímající městské ulice chtějí prostějovští radní.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT