VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETRA PÁŠOVÁ

Petra Pášová / Olomoucký deník
Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“)

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Májový pařák! O víkendu to bude péct, po něm ještě víc

Letní počasí a teploty do 28 stupňů přinese tento víkend obyvatelům Olomouckého kraje.

Víkend jarní nebude. Čeká nás mráz i sníh

Jarní počasí posledních dní vystřídá razantní ochlazení.

První miminko Olomouckého kraje se narodilo v Prostějově

První miminko roku 2018 se v Olomouckém kraji narodilo v prostějovské nemocnici. Zdravotníci tam na svět pomohli malé Viktorii.

Po Hané se potuluje los. Nepřibližujte se, je to nebezpečné

„Los a tady? Nesmysl!,“ reagovaly udiveně desítky lidí hned v několika obcí na Hané. Tříletého samce losa evropského, po kterém pátrá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, zastavila dálnice na Brno a už několik dní se pohybuje kolem Velkého Kosíře.

Prostějov ožije Hanáckými slavnostmi, s cimbálovkou i Bárou Polákovou

Našlapaný program slibují víkendové Hanácké slavnosti v Prostějově. Vedle folklóru slibují i koncerty Martina Maxy, Jožky Černého nebo třeba Báry Polákové.

Silná bouřka shazovala stromy, zvedala střechy a zastavila vlaky

FOTOGALERIE / Popadané stromy, větve na silnicích, ale taky uvolněné střechy. To je výsledek silné bouřky, která se ve čtvrtek nad ránem přehnala nad Olomouckým krajem.

Jubilejní Josefkol láká na zlatý kočár

Velkolepou historickou scénu 18. století se dvěma sty účinkujícími, desítkami kočárů i koní a řemeslníky z celé České republiky, kteří předvedou umění zpracování oceli, dřeva, skla, kůže, textilu nebo proutí. Tak bude vypadat letošní jubilejní, desátý ročník Josefkolu.

Ranní tragédie: náraz do stromu řidič nepřežil

Dvě tragické nehody se odehrály v sobotu ráno v Olomouckém kraji.

Nabídka práce je rekordní. Nezaměstnanost? Prostějov 3,1%, Olomouc 4,4%

Rekordní počet volných míst hlásí Krajská pobočka Úřadu práce ČR v Olomouci.

Vybydlené romské ghetto i dětský tábor. Tyto ruiny půjdou k zemi

Hned na sedmi místech Olomouckého kraje půjdou k zemi zchátralé a nevyužívané budovy. Obce a města se do demolic pustí díky dotacím Ministerstva pro místní rozvoj. Nejvíce bourání se však chystá právě v našem kraji.

Prezident Zeman navštíví prostějovské "speciály" i park v Konici

Prezident Miloš Zeman zavítá po víkendu na třídenní vizitu Olomouckého kraje. Od pondělí do středy navštíví na Olomoucku a Prostějovsku několik měst a firem.

Inkluze v praxi: výuku přizpůsobují, aby dítě zvládalo

Na hodinu přírodopisu se Veronika těšila, je to předmět, který ji baví. Dívka chodí do páté třídy Základní školy ve Štěpánově na Olomoucku, v lavici však nikdy nesedí sama. Už od první třídy jí se studiem pomáhá asistentka pedagoga Naďa Seidlerová.

AKTUALIZUJEME

Sníh zasypal Prostějovsko, auta kloužou a bourají

Olomoucký kraj – Sněhová nadílka, která v úterý a ve středu zasypala Olomoucký kraj komplikuje cesty řidičům. 

U zámku v Čechách pod Kosířem mají nové obyvatele. Paví pár

Čechy pod Kosířem – Dva nové obyvatele má od čtvrtečního rána zámecký park v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. Paví pár tam zapůjčila olomoucká zoo, historicky však pávi nejsou v Čechách pod Kosířem žádnou novinkou.

Zámek zve na Buty i prohlídky parku, podívat se přijedou i "hoši" Svěrákovi

Čechy pod Kosířem – Nabitý program připravuje na tento víkend pro své návštěvníky Zámek v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku.

Ostravští Buty budou zpívat v Čechách pod Kosířem, přijedou i "kluci" Svěrákovi

Čechy pod Kosířem – Zámecký park v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku za několik týdnů rozezní známá kapela Buty. Jejich koncert pod širým se tam uskuteční 10. června od 19 hodin a chybět nebudou ani známí hosté Zdeněk a Jan Svěrákovi.

Tovačovští řezbáři pracují na modelu středověkého kláštera, dodělají i pivovar

Tovačov – Už přes tisíc hodin práce strávili studenti Střední školy řezbářské v Tovačově na Přerovsku nad modelem typického středověkého kláštera. Vyrábějí jej včetně vybavení jednotlivých místností a figurek mnichů. „Na modelu kláštera pracujeme od Vánoc, už máme jen týden na dokončení, takže pomalu finišujeme. Konstrukce je z jilmu, některé doplňky máme dubové a obložení je lípa," popsal práci středoškolský mistr Josef Bukovec.

Zámek pod Kosířem otevírá, přijede i Svěrák. Takto vypadají opravené komnaty

Čechy pod Kosířem – Opravené zámecké komnaty, filmová expozice věnovaná Zdeňku a Janu Svěrákovým, obrazy Josefa Mánesa ale také revitalizovaný park, čeká na návštěvníky zámku v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. Veřejnosti se areál slavnostně otevře už tuto sobotu 2. dubna.

Historický kočár Václava Obra opět vyráží na cestu. Kam v sobotu zavítá?

Čechy pod Kosířem – Na cestu dlouhou asi šedesát kilometrů se v sobotu 26. března vydá historický cestovní kočár z Muzea historických kočárů v Čechách pod Kosířem. Navštíví šestnáct obcí Olomoucka a zároveň otevře letošní turistickou sezonu muzea.

Řidič u Hvozdu narazil čelně do stromu, letěl pro něj vrtulník

Hvozd – Vážná dopravní nehoda se stala v sobotu po poledni u obce Hvozd na Prostějovsku.

Stará se o dva velmi nemocné syny, teď ji pomůže výtěžek z Kabelkového veletrhu

Prostějov/Olomouc – To, že se s příchodem dětí život v rodině mění, je přirozené. Aleně Koucké z Prostějova se ale otočil o rovných 360 stupňů. Čtyřiadvacet hodin denně se stará o své dva nemocné syny. Lukášovi je třináct, mladší Kristiánek má teprve dva a půl roku. V nesnadném čase by jim mohla pomoct část peněz z Kabelkového veletrhu Deníku, který se chystá už ve středu 14. října. Výtěžek benefice by Aleně Koucké mohl pomoct například k pořízení vlastního automobilu.

Kam o víkendu? Míří k nám hejna draků, a s nimi i dýňové speciality

Prostějovsko - První říjnový víkend by měl být slunečný, tak třeba s chutí vyrazíte na některou z námi nabízených akcí. Podívejte se, tady je přehled.

Hasiči vyprošťovali zraněného chlapce, v Němčicích ho zavalily obrubníky

Němčice nad Hanou – K chlapci, kterého v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku zavalila paleta se stavebním materiálem, vyjížděli v sobotu před polednem hasiči i zdravotníci.

Roční dítě se opařilo, letěl pro něj vrtulník

Prostějov – V Prostějově se ve čtvrtek vpodvečer opařilo třináctiměsíční dítě.

Park pod Kosířem zaplní kočáry, řemeslníci a vojáci. Přijede i císařovna Sisi

Čechy pod Kosířem – Hned dvě slavnostní zahájení nabídne o tomto víkendu tradiční Josefkol v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. Poprvé se akce na plné obrátky rozjede v sobotu 18. července v 10 hodin dopoledne, ovšem pro ty, kteří by její začátek nestihli, chystají organizátoři nedělní repete.

Chystejte opalovací krémy. Víkend slibuje slunce a teploty až 20°C

Olomoucký kraj – Sluníčko a teploty atakující dvacet stupňů. Takový je výhled meteorologů na závěr tohoto týdne v Olomouckém kraji.

Jak uplést kocar? Ve Víceměřicích je mají hotové za pár minut

Víceměřice /POSTUP PLETENÍ/ – Jen pár minut stačilo na to, aby z několika vrbových proutků upletly jejich šikovné ruce silný kocar. V košíkářské dílně zařízení pro osoby se zdravotním postižením Domov u rybníka ve Víceměřicích na Prostějovsku, jsou na Velikonoce už připravení. Kocary pletou na objednávku, řemeslo však ukazují i na jarmarcích a ve školách.

Hanácké vánoce před 100 lety? Žádný kapr ani salát. Co se jedlo?

Olomoucký kraj – Když nebe rozzářila první hvězda, slavnostní večer Štědrého dne mohl začít. Jídelní stůl zdobil sváteční bílý ubrus, hostina nabízela bohatou tabuli o několika chodech i chutích.

Sedm akci, od zabijačky až po malování perníčků. Vyberte si podle gusta

Prostějovsko - Máme pro vás pár zajímavých tipů, kam vyrazit o víkendu. Podívejte se

Miro Žbirka rozezní prostějovský Dům kultury

Prostějov – Dům kultury v Prostějově rozezní 20. listopadu slavný slovenský zpěvák Miro Žbirka.

VIDEO: V Hrdibořicích shořelo pole s obilím, škoda 800 000 korun

Hrdibořice – S požárem na poli o rozloze pětadvacet hektarů bojovali v neděli hasiči v Hrdibořicích na Prostějovsku. Na místo se sjely desítky hasičů z Prostějovska i Olomoucka. Silný vítr totiž nebezpečně oheň šířil vzrostlým obilím, událost se obešla bez zranění.

Hrady a zámky otevírají. PŘEHLED kam a proč teď vyrazit

Olomoucký kraj - Komnaty, tajemná sklepení, honosné sály či strážné věže otevírají po zimní přestávce. Co chystají hrady a zámky v Olomouckém kraji na první dubnový víkend?

AKTUALIZOVÁNO

Mladík, který zběsile prchal policistům, měl doma pěstírnu konopí

Prostějov – Objevením menší pěstírny konopí skončila středeční honička sedmadvacetiletého řidiče z Prostějovska a policie. Mladík před policisty ujížděl, řídil pod vlivem drog a policisté pak v jeho autě objevili několik igelitových pytlů s odpadem konopí.

Klobouk dolů. Nejlepší městský web mají Němčice nad Hanou

Olomoucký kraj – Nejlepší městský web v kraji mají Němčice nad Hanou. Mezi obcemi vyhrála Náměšť na Hané.

Vzhůru na masopust. Máme pro vás čtyři tipy

Prostějovsko - Kam za masopustním veselím? Třeba do Pivína, Tištína, Slatinek či Přemyslovic.

Rozhlednu na Kosíři navštívilo už přes 25 000 lidí, teď láká zaláskované

Slatinice – Více než pětadvacet tisíc návštěvníků si v loňském roce udělalo výlet na vrchol Velkého Kosíře a vystoupalo na novou dřevěnou rozhlednu. Mikroregion Kosířsko je s návštěvností spokojený, rozšíření provozní doby však nechystá.

Rozhledna na Kosíři se otevře zaláskovaným, k pití bude punč

Čechy pod Kosířem – Pro všechny zamilované se na svatého Valentýna otevřena rozhledna na Velkém Kosíři.

Sokol se do vedení ODS nedostal. Větší změna neprošla, říká

Olomouc – Víkendový kongres občanských demokratů v Olomouci vybral kompletně nové vedení strany. Prostějovský politolog Petr Sokol se nakonec do něj nedostal.

Žena zemřela po pádu z okna prostějovského paneláku

Prostějov – Nešťastná událost s tragickým koncem se stala v neděli odpoledne v Prostějově.

Na Klokánek v Prostějově stále chybí peníze

Prostějov – Zatímco v Olomouci se o prázdninách otevřel Klokánek Fondu ohrožených dětí, druhý na Olomoucku, v Prostějově se stavět a rekonstruovat nechystají. Plány a projekt na zařízení pro ohrožené děti jsou, stále však chybí peníze.

Čechy pod Kosířem lákají na řemeslný jarmark a hanácké sumo

Čechy pod Kosířem – Výrobky šikovných řemeslníků budou v sobotu 7. září k vidění i ke koupi v Čechách pod Kosířem na Prostějovsku. Už potřetí se tady koná Setkání řemeslníků a umělců Hané. Program začíná v Zámeckém parku od 14 hodin odpoledne.

Matematika jako strašák? V Konici určitě ne, tam ji umí nejlépe z celé ČR

Konice - Na kterém osmiletém gymnáziu v Česku naučí vaše děti nejlépe počítat? Na Základní škole a gymnáziu v Konici. Alespoň podle maturitního centra Cermat, které před několika dny spustilo web, kde lze výsledky škol u letošních státních maturit dohledat.

U Bohuslavic havaroval motocyklista, jeho spolujezdkyně utrpěla těžké ranění

Bohuslavice – K dopravní nehodě motocyklu vyjížděli policisté z Prostějova. Událost se stala za obcí Bohuslavice, ve směru na Vilémov.

AKTUALIZOVÁNO

Tah na Vyškov blokovala bouračka dvou kamionů a osobáku, tři zranění

Prostějov – Vážná dopravní nehoda dvou kamionů a osobního auta uzavřela ve čtvrtek v podvečer oba jízdní pruhy rychlostní silnice R46 na dvanáctém kilometru ve směru z Prostějova na Vyškov. Nehoda si vyžádala tři zraněné osoby, policisté odkláněli dopravu.

Den Evropy: tři mimořádné prohlídky radniční veže

Olomoucký kraj – Otevřené muzeum vězeňství v Uničově, prohlídka radniční věže v Prostějově, ale také den plný zajímavostí a zábavy v centru Olomouce. I tak vypadá letošní oslava Dne Evropy v našem regionu.

Kolaři na Hané zahájili sezonu, sjelo se jich přes dvě stě

Hačky – Přes dvě stě čtyřicet cyklistů se v sobotu 13. dubna vydalo na otevření nové cyklistické sezony. Startovní místa byla tři – Uničov, Olomouc a Prostějov, cílem pak byla obec Hačky u Konice.

V Domově u rybníka ve Víceměřicích už pletou tatary. Podívejte se

Víceměřice – Asi hodinu trvá Petru Olahovi než uplete skládaný tatar ze třinácti prutů. Hbitými prsty je klade přes sebe, omotává špičku a ostříhává přebytečné konce. Za chvíli je velikonoční pomlázka hotová.

AKTUALIZUJEME

Hasiči bojují s obřím požárem lesa u Přemyslovic a potí se i jinde

Prostějovsko/Olomoucko – Na poslední dubnový víkend budou profesionální a dobrovolní hasiči z regionu vzpomínat jako na dny, které jim daly pořádně zabrat. Teplé a větrné počasí si totiž vybralo svou daň v podobě lesních požárů - u Vilémova na Olomoucku, u Přemyslovic na Prostějovsku hned dvakrát a u Podivic na Vyškovsku. Navíc došlo i k zahoření pilin, skládky, garáže a několika požárům trávy.

Zámek v Konici ožije velikonoční dílnou a fotkami z cest

Konice – Pohledy do dálek. Tak se jmenuje výstava fotografií, které Jitka Brabcová představí v Zámecké galerii v Konici. Slavnostní zahájení je ve středu v 18 hodin, výstava bude otevřená do 19. dubna ve všedních dnech od 10 do 12 a od 13 do 16 hodin.

V Němčicích vyroste velká sportovní hala, stavět ji začnou možná už letos

Němčice nad Hanou – Stavbu nové multifunkční sportovní haly, kde by se hrál volejbal, házená ale třeba i tenis, chystají v Němčicích nad Hanou na Prostějovsku. Možností výstavby sportovního víceúčelového zařízení se město zabývá už více než třicet let. Pokud půjde vše podle plánů, stavět by se mohlo začít už letos.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT