VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR SYROVÁTKA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Víte to? Úřad práce má nová telefonní čísla

Prostějov - Úřad práce v Prostějově i jeho detašovaná pracoviště mění od 19. listopadu telefonní čísla. „Všechny úřady v republice přechází na jednotnou předvolbu. Tím se zjednoduší komunikace lidí s úřady,“ vysvětlil mluvčí prostějovského úřadu práce Adolf Tomandl.

Optická síť pokryje i část Prostějova

Prostějov – Celorepubliková optická síť pokryje i část Prostějova. V současné době probíhá územní řízení na sídliště Šárka. Lidé i firmy využijí optický kabel nejen pro internet, ale také pro televizi a telefon.

Z Brna do Nezamyslic rychle skoro jako šinkanzenem

Nezamyslice – Vlak z Brna do Nezamyslic bude kolem roku 2015 jezdit dvousetkilometrovou rychlostí. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se chystá upravit celý úsek trati až do Přerova.

Hasiči ve Hvozdě patří k nejpočetnějším v regionu

Hvozd – Sbor dobrovolných hasičů ve Hvozdě byl založen v roce 1897. V obci se stalo tradicí být dobrovolným hasičem a to vydrželo do dnešních doby. V obci se čtyřmi sty obyvateli jich je 130 hasičů. Sbor ve Hvozdě tak patří k nejpočetnějším v prostějovském okrese.

KOZLŮV HASIČSKÝ POČIN: Je jich jako máku

Hvozd - V obci se čtyřmi sty obyvateli je sto třicet z nich dobrovolným hasičem. „V obci je tradice být dobrovolným hasičem, v rodinách to přechází z otce na syna,“ vysvětlil starosta Hvozdu Josef Šmíd.

Novinka Vánoc: slevy teď, ne v lednu

Prostějov - Hon za vánočními dárky ještě nezačal. Na jejich nákup je právě teď nejvhodnější doba. Řada zboží má totiž ke konci roku nejvýhodnější ceny za celý rok. Maloobchodní řetězce na Prostějovsku začaly s obdobím slev ještě před Vánoci, které nyní připomíná výzdoba jejich průčelí.

OBRAZEM: Kruhový objezd vyrostl za sedm týdnů

Prostějov /FOTOGALERIE/ - Rondel v prostějovské Konečného ulici u budoucího marketu OBI je už téměř hotový. Dělníci vúterýdokončovali chodníky v okolí křižovatky. Částečné omezení dopravy může trvat do poloviny listopadu. U rondelu chybí jen dopravní značení.

Nezaměstnanost na Prostějovsku roste, práce ubývá

Prostějovsko – Míra nezaměstnanosti na Prostějovsku dosáhla na konci října 8,7 procenta. Oproti září vzrostla o dvě desetiny procenta. Práci v regionu hledá téměř pět tisíc dvě stě lidí. Na jedno z devadesáti sedmi volných pracovních míst tak připadá téměř padesát čtyři zájemců.

OBRAZEM: Vyřazené televizory ochrání E-domek

Prostějov /FOTOGALERIE/ – Nabídka sběrného dvora v prostějovské Průmyslové ulici se rozrostla o E-domek, speciální uzamykatelný přístřešek určený pro vyřazená elektrozařízení jako televizory a počítačové monitory. Prostějovské radnici jej bezplatně zapůjčila nezisková společnost ASEKOL.

OBRAZEM: V hospodě se baštili okurky a hrálo divadlo

Kladky /FOTOGALERIE/ - Kladecká hospoda ožila v sobotu večer divadlem. Ještě před tím porota vybrala ze čtrnácti vzorků zavařených okurek ty nejlepší.

OBRAZEM: Zámkem voněla martinská husa

Plumlov /FOTOGALERIE/ - Stovky lidí si v sobotu vpodvečer nenechaly ujít třetí ročník Martinské husy na plumlovském zámku. Nádvoří provoněly stánky s punčem a svařeným vínem, ke kterým se postupně připojila čtyřkilová domácí pečená husa. Největší fronta se tvořila u stánku s dětským punčem.

Obce si berou úvěry, paradoxně kvůli dotacím

Prostějovsko – Úspěch v dotačních titulech Regionálního operačního programu Střední Moravy (ROP) znamená pro řadu menších obcí kromě nové výstavby i zásah do rozpočtu. Úřad Regionální rady Střední Moravy, který dotace administruje, vyplácí peníze čtyřikrát ročně. A to po padesáti dnech od přijetí podkladů od příjemce dotace.

OBRAZEM: Hubertova jízda v Cavalu

Prostějov - S jezdeckou sezonou se rozloučili prostějovští milovníci koní v jízdárně Cavalo. V sobotu o půl dvanácté se vydali na projížďku po okolí města. Při příjezdu v půl druhé odpoledne na ně již čekali rodiče s dětmi, kteří se přišli podívat na čtyřnohá zvířata v akci při skocích přes překážky.

Nevyužitým studnám vzali ochrané pásmo

Kostelec na Hané - U čtyř obecních studen v Kostelci na Hané zrušil prostějovský vodoprávní úřad ochranné pásmo v jejich okolí.

FOTO: Burza škol: žáci vybírali, kam na další studia

Prostějov – Přehlídky středních a vyšších odborných škol v prostějovském Společenském době se zúčastnily tisíce žáků základních škol z celého Prostějovska. Vybrat tu správnou školu pro svého potomka přišli i někteří rodiče.

U Skřípova má vyrůst deset větrníků i rozhledna

Skřípov - Skřípov mění svůj územní plán. Zastupitelé v něm počítají s větrnými elektrárnami, dřevěnou rozhlednou i slunečními elektrárnami. Areál bývalého vojenského muničního skladu se změní na plochu pro lehkou výrobu, měla by zde být továrna na výrobu cigaret.

Konice: stavbu kanalizace komplikuje voda

Konice - Stavba kanalizace v Konici je v plném proudu.

Rozhlednu na Kosíři podpořil kraj 130 tisíci

Slatinky – Olomoucký kraj přispěl 130 tisíci korunami na to, aby se mohla zpracovat projektová dokumentace plánované rozhledny na Kosíři. Projekt chtějí mít obce Mikroregionu Kosířsko hotový tento měsíc. Příští rok pak začnou na rozhlednu shánět peníze.

Rondel u nemocnice je hotový, řidiči v centru si oddychli

Prostějov – Úterní otevření opraveného rondelu u prostějovské nemocnice ulevilo dopravě v centru Prostějova. Kruhový objezd byl zavřený od začátku října. Těsně před dokončením jsou také čtyři nová autobusová stání naproti polikliniky.

Nové tváře webů: Prostějov a Kostelec

Prostějovsko – K zásadní proměně svých internetových stránek přistoupil po Prostějovu i Kostelec na Hané. Vedení města tak zareagovalo na nespokojenost lidí, kteří kritizovali zejména jejich neaktuálnost.

Novela nařizuje chovatelům nahlásit chlévy

Prostějov - Chovatelům zvířat přibyla nová povinnost.

Strážníkům ujel i s botičkou, ti ho hledají

Prostějov -Za špatné parkování na sídlišti Hloučela v Prostějově dostal řidič na své auto minulý pátek botičku. Když to po příchodu ke svému vozidlu zjistil, snažil se ji z kola sundat. Kolemjdoucí zavolal městské strážníky.

Na plumlovském zámku ožila na Halloween strašidla

Plumlov /FOTOGALERIE/ - Sklepení plumlovského zámku ožilo v sobotu odpoledne a večer strašidly. Přišly se na ně podívat téměř dvě stovky návštěvníků, mezi nimiž hlavně převažovaly děti. Amatérští herci z obecně prospěšné společnosti scénky pojali v duchu místních pověstí.

OBRAZEM: Hřbitov se proměnil v promenádu

Prostějov - Místem, které o víkendu na Prostějovsku navštíví nejvíce lidí, nebude zpola vypuštěná plumlovská přehrada, ale prostějovský městský hřbitov. Výlet do Prostějova k příležitosti pondělní Památky zesnulých si udělali celé rodiny téměř z celé Moravy. Po hřbitovních cestách tak korzovaly stovky lidí.

OBRAZEM: Výlovu přálo počasí, rybník vydal osm metráků kaprů

Dětkovice - Dětkovický Horní rybník vydal v sobotu své rybí poklady. Rybáři vylovili kolem osmi set kilogramů kaprů a několik desítek amurů a štik.

OBRAZEM: Z halloweenských dýní bude sladký kompot

Prostějov /FOTOGALERIE/ - Tradice amerického svátku Halloween, který připadá na 31. října, se v Prostějově, stejně tak jako v celé České republice, uchytila v podobě vyřezávaných dýní s hořící svíčkou uvnitř.

Dušičky: obce se chystají na nával, policie na zloděje

Prostějovsko - Přípravy na pondělní Památku zesnulých jsou v celém regionu v plném proudu. Největší nápor zejména víkendových návštěvníků čeká městský hřbitov v Prostějově. Provozní dobu svých pohřebišť prodloužila většina obcí.

VIDEO: Rondel u Obi finišuje, kolony se zatím tvoří dál

Prostějov /VIDEO, FOTOGALERIE/ - Stavba kruhového objezdu před projektovaným marketem OBI u prostějovské výpadovky na Olomouc je před dokončením.

Zemědělci chystají protesty až na listopad

Prostějov - Zatímco na několika místech republiky vylévali ve čtvrtekfarmáři tisíce litrů mléka přímo do polí, zemědělci z Prostějovska zachovali chladnou hlavu, prozatím.

Radary: Počet přestupků ve městě klesl o 16 procent

Prostějov - Téměř čtyři roky dohlíží na silniční provoz v Prostějově stacionární radary společnosti Czech Radar. Na konci roku 2005 začal první radar měřit na Vápenici. K němu se loni přidalo dalších deset pevných radarů. Představitelé města si jejich vliv na řidiče pochvalují. Letos v září poklesl oproti srpnu počet přestupků i rychlé jízdy nad osmdesát kilometrů v hodině.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT