VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MICHAL SOBECKÝ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Veřejné projednání rozpočtu? Zastupitelstvo stačí, rozhodli v Prostějově

Už první zastupitelstvo v Prostějově ukázalo, že debaty na něm budou pořádně bouřlivé. Zvlášť když se bude jednat například o rozpočet.

Rychlý nákup se nevyplatil

Příliš spěchat na koupi auta nemusí být nejlepší řešení. Své o tom ví osmatřicetiletý muž ze Svitav.

Potřebovali jsme vlek a rolbu. A je z toho rozhledna, říká Břetislav Usnul

Dlouhé zrání myšlenky, plánování a několika měsíční zdržení se stavbou. Nakonec ale vše zdárně dopadlo. Řeč je o nové rozhledně Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátá rozhledna na Prostějovsku a první v jeho západní části by měla přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí. Její přípravy však provázely kromě nadšení a odhodlání i obavy. "Kosíř byl pro nás takové varování," říká majitel a duchovní otec rozhledny, Břetislav Usnul.

Kluziště na náměstí TGM slavnostně otevřely krasobruslařky. Podívejte se

/FOTOGALERIE/ Na dvě desítky krasobruslařek a jeden krasobruslař v pátek o půl čtvrté odpoledne zahájili provoz prostějovského kluziště.

Další veletoč. Muzejní kavárna už nebude muzea

Jedna kavárna, zato hodně zvratů kolem ní. Řeč je o provozovně ve Špalíčku, v budově vlastněné Muzeem a galerií Prostějov.

Oktávka narazila čelné do stojícího mercedesu, ten pak trefil ještě peugeot

Škodou za dvě stě tisíc korun skončila středeční nehoda v Lidické ulici v Prostějově. Před osmnáctou hodinou zde havarovala Škoda Octavia.

Repešská rozhledna je i posvěcená. První návštěvníci si počkají do prosince

Dlouhé čekání je u konce. Rozhledna Kopaninka u Repech na Prostějovsku je konečně hotová. Ve čtvrtek konečnou stavbu představil majitel, Břetislav Usnul ze spolku Repechy Crew, společně se zástupci organizací, které na rozhlednu Kopaninka přispěly.

Do ulic Seloutek vyrazila strašidla i mračna dětí. Podívejte se

V sobotu to v Seloutkách žilo. Do vsi se sjely rodiny i z okolí, aby si užily doslova pohádkovou cestu obcí. Tou se totiž prohnal lampionový průvod, na každém rohu navíc na účastníky čekala strašidla.

Logika i štěstí. Studenti na turnaji v piškvorkách využili obojí

Zpestřené dopoledne měly ve středu desítky studentů z Prostějovska. Usedli totiž sice do lavic, ovšem ne ve vyučování. Čekala je výzva v podobě piškvorkového turnaje, kterého se účastní školy napříč celou Českou republikou.

VIDEO: V Plumlově hořelo ve firmě Grewis, vzplanuly tam tisíce litrů oleje

Čtyři jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů likvidovaly v pátek odpoledne požár v průmyslovém objektu firmy Grewis v ulici Boskovická v Plumlově. Při provozní závadě na technologii došlo k vzplanutí zhruba tisíce litrů horkého oleje v kalírně.

Volal hasiče, že někdo venku pálí odpad. Přitom mu hořela vlastní dílna

Padesátiletý muž z Kostelce na Hané ve středu pozdě večer kontaktoval policii. Sdělil, že při otevření okna do dvora domu z venku cítí divný zápach. A má podezření, že někdo v sousedství pálí něco nepovoleného.

Dušičkový zátah: policisté rozdali pokuty za 37 tisíc

Třídenní dopravní akci mají za sebou policisté z Prostějovska.

Nejdřív upadlo renaultu kolo, pak se hrál na D46 karambol

Hned ke dvěma nehodám vyjížděli v sobotu policisté na 10. kilometr dálnice D 46. Ve směru od Vyškova zde postupně havarovala tři auta. Za vším přitom stálo upadnutí kola z vozidla.

AKTUALIZOVÁNO

Podívejte se, v Plumlově na zámku uspávali broučky

/FOTOGALERIE/ Tady beruška, támhle cvrček. V Plumlově na zámeckém nádvoří si v pátek dali dostaveníčko broučci těsně předtím, než se uložili k zimnímu spánku.

Peugeot srazil u benzinky cyklistku. Ta skončila v nemocnici

Zraněním skončila srážka řidiče a cyklistky v Olomoucké ulici v Prostějově. Podle policie stálo za čtvrteční nehodou nedání přednosti.

Na náměstí TGM už roste kluziště. Objeví se na něm i hokejisté

Rok čekání je u konce. Tento týden začaly přípravy venkovního kluziště na prostějovském náměstí T.G. Masaryka. A 9. listopadu začne jeho provoz.

Nová petice v Prostějově. Lidé v ní odmítli ubytovnu ve Vrahovicích

Nejen tvorbu rozpočtu nebo volbu nového primátora v úterý na jednání řešili prostějovští zastupitelé. Dostalo se i na problematiku Prešovské ulice ve Vrahovicích. V klidném koutu nejvýchodnější části města by totiž měla vzniknout ubytovna. "Jsme zásadně proti," vzkazují k tomu někteří místní.

Cizinec v mercedesu sestřelil na dálnici fabii. Dva zranění

V úterý odpoledne vyjížděli policisté k nehodě na dálnici D 46 mezi Prostějovem a Olomoucí. A při té příležitosti vyřešili ještě jeden případ.

Vítr řádil na Prostějovsku. Poničil střechu gymnázia

Silný vítr v úterý trápil obyvatele Prostějovska. Hasiči zde vyjížděli zhruba ke dvěma desítkám zásahů a to zejména na Konicku, ale také v samotném Prostějově. Živel napáchal nemalé škody. Většinou posílal stromy k zemi či na dráty elektrického vedení, jinde ničil střechy.

V Kostelci je o starostovi jasno, Konici čeká změna

Ve většině případů po komunálních volbách na Prostějovsku starostové obhájili. Nicméně najdou se i výjimky. A to zejména ve městech.

Sucho pokračuje i na podzim. V řekách i ve městě chybí voda

Vysoké teploty, málo srážek. A ve výsledku napůl suché řeky a opatření na šetření s vodou. Léto tentokrát na Prostějovsko útočilo extrémy v počasí, které mnozí nepamatují.

Prostějov posílí o dušičkách spoje na hřbitov

Posílení spojů se dočkali lidé směřující na městský hřbitov v Prostějově. U příležitosti dušiček se k tomuto kroku rozhodl ve spolupráci s firmou FTL prostějovský magistrát.

Ve Výšovicích kradl jako straka, lapili jej policisté

Všechny policejní složky, včetně policejního psovoda se psem, se podílely na zadržení a následném obvinění muže, který měl políčeno na automobilové centrum ve Výšovicích.

Z domů zmizely peníze i šperky

Škodu za několik desítek tisíc korun po sobě zanechal neznámý zloděj, který se dostal v úterý odpoledne do dvou rodinných domů. Do obou se dostal rozbitím balkónových dveří v přízemí za pomoci kamene.

Nepropásněte! Prvňáci ze ZŠ Mostkovice na stránkách tištěného Deníku

Na stránkách tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které navštěvují první třídu základní školy.

Dívku na motorce srazilo na rondelu auto

FOTO Z MÍSTA / Zraněním a škodou za padesát tisíc korun skončila nedělní nehoda v Prostějově.

Fabie nedala u Kralic přednost subaru, tři lidé zraněni

FOTO Z MÍSTA / Tři zranění a škoda za statisíce. To je bilance nedělní nehody z křižovatky silnic směřujících do Dubu nad Moravou, Vrbátek a Kralic na Hané.

Zloděj se dostal do bytu přes balkon, rozhlédl se v dětském pokoji a odešel

Byt si k vykradení vybral zloděj v Prostějově. Přes noc z 18. na 19. října se dostal do bytu v domě v Tylově ulici. "Zloděj se do bytu ve zvýšeném přízemí dostal po rozbití výplně balkonových dveří.

AKTUALIZOVÁNO

Jak chutná Afrika? V Prostějově jste si to mohli vyzkoušet v Kasku

/FOTOGALERIE/ Parta nadšenců do čerstvosti a zároveň odpůrců obalů připravila akci plnou exotických chutí s nádechem Afriky.

Pot a fofr. Dvě stovky dívek a žen závodily v aerobicu

Prostějov - Pořádně živo bylo v neděli dopoledne na prostějovském reálném gymnáziu. Velkou tělocvičnu obsadily téměř dvě stovky dívek a žen. 

Ani v říjnu, ani v listopadu. Sportovní halu ve Vrbátkách otevřou až napřesrok

Bez nové plánované haly se musí obejít sportovci na Prostějovsku. Prozatím. Ve Vrbátkách sice už stojí budova budoucího sportoviště, nicméně není zdaleka hotová. Stavba přitom měla být původně dokončená v říjnu, později se hovořilo o listopadu.

AKTUALIZOVÁNO

U nemocnice vznikla nová lipová alej. Sázeli i zástupci města

Příspěvek ke zkrášlení města si po pátku připsala firma Toray. Japonská firma, která má závod v prostějovské průmyslové zóně, nechala v ulici J. Lady vysadit patnáct lip.

Mladá žena s kočárkem se zranila v autobuse, skončila v nemocnici

Předčasně skončila pro devětadvacetiletou ženu čtvrteční jízda autobusem v Prostějově.

Soud: Smlouvy města s Manthellanem jsou neplatné

Další kolo soudních jednání mají za sebou zástupci města Prostějova s firmou Manthellan. A s jasným závěrem: Smlouvy mezi Prostějovem a olomouckou společností neplatí.

V Průmyslové ulici se srazila dvě auta. Takto to dopadlo

Škodou za čtyřicet tisíc korun skončila středeční nehoda dvou aut v prostějovské Průmyslové ulici. Před třináctou hodinou se zde srazily automobily Citroen a Škoda.

A dost! Po sérii nehod pod mostem chtějí Němčice nové značení

Pozor, tudy neprojedete. To sděluje mnohým řidičům nákladních automobilů značka před železničním mostem na severním okraji Němčic nad Hanou. Marně. Za poslední měsíc zde došlo nejméně ke třem případům, kdy řidič neodhadl výšku svého vozidla. A pod mostem buď uvízl nebo do něj přinejmenším narazil.

Podvodník obral seniory o sto tisíc korun, sehrál jim přitom pěkné divadlo

O více než sto tisíc okradl 29. června dopoledne manželský pár podvodník. Vydával se za známého jejich vnuka.

V Březsku hořela kotelna. Takto to dopadlo

Rušno bylo v pondělí večer v Březsku u Konice. Po půl desáté se sem začaly sjíždět hasičské jednotky kvůli požáru kotelny rodinného domu.

Koalice v Prostějově je hotová. Komunisté zůstali mimo hru

Necelý týden vyjednávání stačil v Prostějově na vznik radniční koalice. Tu nakonec sestavil vítěz voleb, hnutí ANO, se třemi dalšími stranami a hnutími. Společně s ním zasednou do rady také třetí Pévéčko, čtvrtá ODS a strana pátá v pořadí, ČSSD.

Octavie na rondelu skolila čtyřkolku

Nehodu dvou vozidel šetří po čtvrteční patnácté hodině policisté v Prostějově.

V bytě doručovatelky v Prostějově našli hromady nedoručených zásilek

Mnohé majitele čeká po vystěhování podnájemníků nepříjemné překvapení, třeba v podobě nečistot a škod. Zcela neobvyklý pohled se ale naskytl muži, který v prostějovské Brněnské ulici šel prohlédnout byt po té, co jej nájemníci opustili. Ze situace nakonec v těchto dnech vzešlo trestní oznámení.

Na Němčicku vylupoval chaty, bral i zářivky. Teď jej obvinili

Z trestných činů krádež a porušování domovní svobody a také z přestupku viní policisté jednapadesátiletého muže z Kojetínska. Dopustil se jich letos v osmi případech v Němčicích nad Hanou a Vrchoslavicích.

Ukáže se, že dům v Chobyni někdo zapálil úmyslně?

Čtrnáct hasičských jednotek, velký rozruch kolem požáru a škody na majetku. Tak ve středu 1. srpna vypadal den v Chobyni, vesničce asi deset kilometrů od Konice.

AKTUALIZUJEME

Prostějovskou koalici pečou silní hráči

Vše nasvědčuje tomu, že se na prostějovské radnici vytvoří silná čtyřkoalice. Vítězné ANO 2011 od oznámení sobotních volebních výsledků jedná se zástupci Pévéčka, ČSSD a ODS, v plánu má ale oslovení všech.

Dobývání Plumlova předvedlo ženské uniformy i ohlušující palbu

Bitvu zažil o víkendu plumlovský zámek a jeho okolí. Naštěstí pro obyvatele města šlo ale jen o akci klubů vojenské historie s názvem Dobývání hradu Plumlov.

AKTUALIZUJEME

ANO vyhrálo volby v Prostějově, ČSSD zaznamenala propadák

Je dobojováno. Před půl devátou večer byly sečtené poslední hlasy a uveřejněné výsledky komunálních voleb v Prostějově.

AKTUALIZUJEME

Sčítají se hlasy, účast na Prostějovsku zřejmě přesáhne 30%

Volební účast něco mezi třiceti a čtyřiceti procenty. Dojít k volebním urnám se odhodlali především lidé středního a staršího věku, mladé komunálky příliš nezajímaly.

Na Prostějovsku chce do senátu jedenáct zájemců. Vyberete si?

/FOTOGALERIE/ Po šesti letech se vrací senátní volby na Prostějovsko. Tentokrát se o post senátora uchází hned jedenáct lidí, z nichž někteří tak činí opakovaně.

BMW v Kostelci nevybralo zatáčku. Napálilo do lampy

Předčasně skončila jízda dvacetiletého řidiče Kostelcem na Hané. Ve středu odpoledne zde v ulici Pod Kosířem havaroval.

Volby: osmdesátníků je nejvíc u lidovců, ale najdou se i jinde

Věkové rozpětí kandidátů, kteří se na začátku října budou ucházet o hlasy voličů v komunálních volbách, je úctyhodné. Nejmladším kandidátům bylo teprve osmnáct let, ti nejstarší jsou i o tři generace starší.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT