VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARTINA GREPLOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

NNČDarovat krev se v Prostějově nebojí, dárců ale přesto ubývá

Prostějov – Lidí, kteří se odhodlali poprvé v životě darovat krev bylo v Prostějově v loňském roce víc než v roce předešlém. Zatímco v roce 2012 přišlo poprvé darovat krev 242 lidí, v uplynulém roce jich do prostějovské nemocnice dorazilo 296, tedy o 54 odvážlivců víc. Nemocnice si odvahy těchto lidí cení.

Kam o víkendu? Na vojáky, dožatou i pohádkový les

Prostějovsko - Polkud ještě nemáte plány na víkend, vyberte si z našich tipů zajímavých akcí na Prostějovsku.

Mateřské centrum Cipísek vyhlásilo dodatečné zápisy

Prostějov – Mateřské centrum Cipísek na prostějovském Sídlišti Svobody vyhlásilo dodatečné zápisy do programů na období září až prosinec 2014. V září Mateřské centrum zahájí už šestnáctý školní rok.

Olomoucká zůstane zavřená tři týdny. Řidiči se bojí parkování

Prostějov – Olomoucká je uzavřená. Na jedné z nejvytíženějších silnic Prostějova se budou od pondělí po tři týdny pohybovat dělníci.

Na vodním skákadle hopsá Tomáš Kašpárek už sedm let

Prostějov – S Water Birdem nebo také Aqua Skipperem brouzdá hladiny vod jednačtyřicetiletý Tomáš Kašpárek z Prostějova. Možná i vám se stalo, že jste jej zahlédli na Plumlovské přehradě hopsat na hladině s podivným skákadlem a nevěřili jste vlastním očím a říkali jste si, že to snad ani není možné, aby se někdo takto udržel na vodě. 

Cyklostezka necyklostezka ve Vrahovické. Kolaři stále kličkují mezi auty

Prostějov/Vrahovice – Poslouží nová cesta cyklistům? Lidé volají po vybudování cyklostezky na Vrahovické. Cesta se opravila, ale cyklistům neslouží.

Hnojení polí za sinice v přehradě nemůže, tvrdí zemědělci

Plumlov – Objevení sinic v Plumlovské přehradě krajskými hygieniky na začátku srpna rozvířila diskusi, co bylo jejich příčinou. Obcím nad nádrží chybí kanalizace, zemědělci hnojí. Výroky o tom, že by byly příčinou tvorby sinic hnojiva a splachy z polí však zemědělci odmítají.

Prostějov zažil Renesanční večer. Podívejte se

Prostějov – S kejklíři, šermíři, spanilými šlechtici a středověkou hudební skupinou prožil čtvrteční večer ten, kdo zavítal na prostějovské náměstí. Prostějovské léto připravilo na druhý srpnový čtvrtek Renesanční večer.

Cyklista v tomto triku se těžce zranil u přehrady. Neznáte ho?

Prostějov - S těžkými zraněními skončil v olomoucké fakultní nemocnici neznámý cyklista, který havaroval u Plumlovské přehrady.

Čtyři vykradená auta v Prostějově za jeden den

Prostějov – Hned čtyři vykradená auta řešili prostějovští policisté během jediného dne.

U Skřípova se sejdou vojenští nadšenci, přijede i vietnamská armáda

Skřípov – Do historie se přenesou všichni, kdo se v sobotu 23. srpna dostaví do areálu bývalé vojenské posádky ve Skřípově u Konice. Napoleonská armáda, starověká římská pěchota, pěchota druhé světové války, četníci z Prahy, kteří v roce 1938 přijeli do pohraničí vyšetřovat vraždu dívky, současní pyrotechnici, tábor vietnamské armády, japonské bojové umění Jiu-Jitsu z Přemyslovic, 102. průzkumný prapor nebo 72. mechanizovaný prapor Přáslavice a mnohem víc se představí na louce u Skřípova a v prostoru mezi bývalými kasárnami a muničním skladem.

Neviděli jste cyklistu, co srazil druhého u elektra?

Prostějov – Dopravní inspektorát pátrá po cyklistovi, co v červnu srazil cyklistku na rohu elektra nedaleko Hotelu Grand. Cyklistka jela 18. června před 19. hodinou společně s dalším cyklistou ve směru od pošty na Žižkovo náměstí. Od Žižkova náměstí se ve stejný okamžik na zelenou rozjel i cyklista naproti.

Užijte si ještě tři čtvrtky plné zábavy, o kterou se postará Prostějovské léto

Prostějov – Už jen na tři prázdninové čtvrtky plné zábavy se mohou těšit místní i návštěvníci, kteří v srpnu zavítají do Prostějova. Poté, co se náměstí proměnilo v dětskou farmu, lidé se prošli s Ekocentrem Iris za přírodními krásami regionu, druhá polovina srpnového Prostějovského léta se ponese v duchu renesance, kromě toho děti projdou s Kytičkovou vílou botanickou zahradou a vrcholem bude koncert kapely Chinaski.

AKTUALIZOVÁNO

Cestovní kancelář Hellas - nejen Řecko ve středu oznámila úpadek

Prostějov – Cestu za sluncem od středy nenabídne prostějovská cestovní kancelář Hellas – nejen Řecko. Stala se tak v pořadí třetí tuzemskou cestovkou, která v letošní sezoně zkrachovala. Deníku potvrdila informaci o jejím krachu majitelka kanceláře Šárka Trunečková.

Řidička z Mostkovic přišla o kabelku, měla ji pod sedadlem

Prostějov, Mostkovice – Řidička z Mostkovic si v úterý zašla na večeři do Prostějova. Stačilo, aby se hodinu zdržela v restauraci a zloděj jí z auta vzal dámskou kabelku s osobními věcmi, kterou si odložila pod sedadlo.

Prostějovský dopravce FTL pocítí protiruské sankce

Prostějov – Podnikatelé řeší, zda se jich dotknou protiruské sankce. V současnosti je zřejmé, že mají dopad na dopravní společnosti.

Do koupaliště v Kostelecké se zakously bagry. Ale co dál?

Prostějov /ANKETA/ – Plocha pro plavecký bazén v ulici Za Velodromem bude připravená ke stavbě plaveckého bazénu. Prostor v těchto dnech okupují bagry. Demolují tu šatny a stojící budovy, které se staly útočištěm lidí bez domova.

Autobusy pojedou ráno a v noci až do Průmyslové zóny B

Prostějovsko – Studenti nebo zaměstnanci se mohou s koncem srpna těšit na nové autobusové spoje. Ke změnám některých jízdních řádů v neděli 31. srpna dojde na základě připomínek cestujících. Úprav se dočkaly autobusové spoje do Průmyslové zóny a nově bude odjíždět z Prostějova autobus přímo do Brna.

Lidé se bouří. Kde máme slíbené lístky na tenoristu z Malty?

Prostějov – Vzhůru pro lístky na koncert světového tenoristy z Malty Josefa Calleji se v neděli ráno vydaly desítky lidí. Přestože vydávání lístků mělo probíhat do 29. srpna, už v neděli v 9 hodin ráno nebyly. Lidé jsou naštvaní.

Nabídka na příměstský tábor, nechte své děti zažít Just Light

Prostějov – Týden plný tance. Nemáte hlídání pro své ratolesti? Za týden startuje příměstský tábor s názvem Just Light. Pět dní ve stylu muzikálu Mamma Mia můžete nyní dopřát svým dětem.

Na plovárnách je smutno, lidí chodí poskrovnu. Odrazuje je počasí

Prostějov – Napuštěné bazény, plavčíci v pozoru, otevřené občerstvení, ale lidí poskromnu. „Letos je to mnohem horší. Není déle než tři dny pěkně. Je to nejhorší průběh léta, co pamatuji," řekl Miloš Lehar, který pracuje dvacet let na koupališti ve Vrahovicích.

Z prodejny s bazény si odnesl 161 tisíc

Prostějov – Někdy během pátku se cílem zloděje stala prodejna s bazény. Zloděj v nestřeženém okamžiku z kasy vzal 161 tisíc korun.

Nejdřív napadal majitelku bytu, pak kopl policistu do kolene

Prostějov – Čtyřiadvacetiletý muž obtěžoval ženu. Zvonil na ni, bouchal na dveře a vykřikoval. O jeho nevhodném chování byla v sobotu večer informována i policie, která muže zpacifikovala.

Cyklobus letos pojede jen do neděle 24. srpna, kvůli uzavírkám

Prostějovsko – Nasednout s koly do cyklobusu a vyrazit třeba směrem na Protivanov. Speciální autobusový spoj s přípojným vozíkem na dvacítku kol, který první cyklisty vyvezl na Protivanovsko v dubnu, letos končí dřív.

AKTUALIZOVÁNO

Jednadvacetiletý mladík v sobotu ukončil život skokem pod vlak

Prostějov – Skokem pod vlak se rozhodl v sobotu o půl jedenácté večer ukončit svůj život teprve jednadvacetiletý mladík. 

Nad kempem se vznášel vzdušný akrobat Salvi Salvatore

Plumlov – Šplhá do výšek, a pak zprudka padá, aby se za údivu diváků zastavil metr nad zemí a na šále opět létal ve výškách, tvořil motýla, a pak zas slétl k zemi. O jedinečnou podívanou nepřišel ten, kdo v sobotu večer zavítal do Kempu Žralok.

Fantastickou cestu za světlem doplnil v Plumlově koncert Megafonu

Plumlov – Sklepení Kamenného sálu v sobotu ozářilo světlo. To bylo letos hlavním tématem tvořivého workshopu, který má již v areálu zámku Plumlov svou tradici. Na výstavu s názvem Světlo zamířily desítky návštěvníků.

Zeď na graffiti a tagy sprejeři nedostanou, není vhodná volná plocha

Prostějov – Tagy nebo graffiti. Sprejem dokáží vytvořit barevný komplikovaný nápis, ale i nesmyslnou čmáranici. Takzvaní writeři se brání, že jde o umění, které patří k městu. Podpisy „umělců", takzvané tagy a jejich grafitti zaplavují město rok od roku víc a víc.

Se sutí zajeďte do Držovic nebo na Určickou, v Žešově už ji neberou

Prostějov, Žešov – Letní měsíce patří nejen opalování a koupání, ale také stavebním pracím. Jak říká jedna z pranostik ´Kdo se v létě nezapotí, v zimě se nenasytí.´ Zvuky sbíječek a lidé s krumpáčem a lopatou u domu jsou slyšet a vidět na každém kroku.

Hledačů majetku je na Prostějovsku ve srovnání s ostatními okresy nejvíc

Prostějovsko – S novým zákonem o katastru nemovitostí, vydal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových seznamy nedostatečně identifikovaných nemovitostí. S informací, která proběhla médii, se mezi lidmi strhla honba za majetkem.

Voda v přehradě je zpět na trojce, koupat se tedy znovu může

Plumlov -  Kvalita vody v přehradě se tento týden podle měření Krajské hygienické stanice přehoupla ze stupně 4 na 3. Za zlepšením vody stojí vydatné deště, které zředily sinice. Voda je díky stupni 3 opět vhodná ke koupání, ale hygienici doporučují po koupání v nádrži sprchu čistou vodou.

V Kostelci opravili pomník věnovaný obětem 1. světové války

Kostelec na Hané – Město Kostelec na Hané pokračuje v drobných architektonických opravách. V loňském roce opravami prošel kříž s ukřižovaným na křižovatce u Tyršovy ulice z roku 1767. V letošním roce, kdy si připomínáme sto let od vypuknutí první světové války, opravami prošel Pomník padlých na Jakubském náměstí, který již byl ve špatném stavu.

Milovníci buldočků zbystřete, Suchý hostí závody v coursingu

Prostějov/Suchý – Máte doma buldočka a rádi se seznamujete? Pak se vydejte ve dnech 22. srpna až 24. srpna do obce Suchý u Boskovic. V areálu penzionu Athéna se tu 23. srpna bude konat 8. ročník setkání francouzských buldočků a speciální závod v coursingu.

Nehody nepřežili srnec a srnka

Mořice, Prostějov – Dva řidiče tento týden překvapila na silnici zvěř. V pondělí na cestě do Mořic srazil třiatřicetiletý řidič Dacie Logan srnce, v úterý pak srnka vběhla pod kola čtyřiatřicetiletému řidiči Audi na R46.

S detektorem objevil na poli zkorodovaný granát

Pivín – Devětačtyřicetiletý hledač kovů s detektorem na poli u Pivína narazil ve středu v poledne na granát. Svůj nález hned oznámil na čísle 158. „Na místo byla ihned vyslána policejní hlídka a byli přivoláni policejní pyrotechnici," uvedla mluvčí krajských policistů Irena Urbánková.

Plumlovský zámek hostí díla mistrů keramikářů. Podívejte se

Plumlov – Moravská a západoslovenská lidová keramika ze soukromých sbírek je od pátku k vidění na plumlovském zámku. Stálé zámecké expozice doplnilo sto devatenáct keramických džbánů různého typu a velikosti, talířů a mís i vzácně dochovaných kropenek. Zajímavostí je polévkový hrnec s pokličkou „koutňák", ve kterém se nosíval silný vývar pro ženy v šestinedělí.

Muži se v Hluchově porvali kvůli ženě, jeden skončil v nemocnici

Hluchov – Zřejmě spor o ženu rozpoutal minulý měsíc v Hluchově hospodskou rvačku. Čtyři muži tu napadli jednačtyřiceti­letého muže.

Policisté mají zloděje, který vzal kolo před nádražím

Prostějov – Policisté tento týden vypátrali zloděje, kteří kradli v březnu a červnu v Prostějově. V březnu zloděj kradl před Hlavním nádražím. V Janáčkově ulici odcizil trekové jízdní kolo značky Jet.

AKTUALIZOVÁNO

Šestatřicetiletý muž nepřežil v úterý srážku s vlakem

Bedihošť – Nehoda, ke které došlo v úterý o půl páté odpoledne na železnici mezi obcemi Bedihošť a Prostějov, zkomplikovala vlakovou dopravu.

Policisté odhalili žháře, který pálil v Prostějově WC a odpadkové koše

Prostějov – Policistům se podařilo objasnit požáry mobilních WC a odpadkových košů. Od dubna do poloviny června je v Prostějově zapaloval čtyřiatřicetiletý muž.

Mladý zloděj se v Dvořákově ulici přetahoval s babičkou o tašku

Prostějov – Zloděj se za pokřiku ´Dej sem tašku, nebo tě zabiju´ přetahoval se čtyřiasedmdesá­tiletou paní o nákupní tašku. K incidentu došlo v pondělí odpoledne v Dvořákově ulici v Prostějově.

Báňský úřad zahájil správní řízení se společností, která odstřelila OP

Prostějov - Obvodní báňský úřad zahájil správní řízení se společností Mital, která 28. června provedla odstřel bývalých budov OP. Úřad se konkrétně zabývá lehkým zraněním kamenem v bezpečnostní zóně. Podle zásad báňského úřadu by do bezpečnostního prostoru, kde se pohybuje veřejnost rozhodně neměly odlétat kameny nebo suť z demolovaných bu­dov.

Mladík v BMW dostal smyk a trefil sloup v Plumlově. Tři zranění

Plumlov – Tříčlenná osádka vozidla BMW havarovala v neděli odpoledne v Boskovické v Plumlově.

Do přehrady se vrátily sinice. Co teď s tím?

Plumlov – Čtyři roky procházela Plumlovská přehrada nákladnou opravou. Povodí Moravy konkrétně do tohoto vodního díla investovalo 270 milionů korun, které šly třeba na vybagrování dna a opravy hráze. Rybáři, kteří se těšili, až budou mít zase kde chytat, mohou být spokojení. V nádrži je opět voda. Do přehrady se dokonce letos v létě vrátili plavci, ve čtvrtek ale nadšenci vodních radovánek neslyšeli od hygieniků příznivé zprávy.

Byt versus dům. Co je lepší si pořídit?

Prostějovsko – Děti a zahrádka nebo děti a balkon? Rozhodnout se, zda se s rodinou nastěhujeme do většího bytu nebo do domu, kde je možnost si sem tam i něco vypěstovat a sklidit, nemusí být někdy úplně nejsnadnější. Zvlášť, když je živitelem rodiny jen jeden z partnerů. Na první pohled se může zdát, že levnější investicí je byt.

Blues, marionety, rokenrol. Prostějov bavil festival Pod Lipami

Prostějov – Stín lip si v sobotu našly desítky lidí ve farní zahradě U Kalicha. V horkém dni přišel stín vhod a s ním třetí roční multižánrového festivalu Pod Lipami.

Malíř Kristian Kodet besedoval a dražil na plumlovském zámku

Plumlov – Obrazy českého malíře Kristiana Kodeta budou k vidění na plumlovském zámku ještě do konce srpna. Osobně tu svou výstavu malíř uvedl již 5. července, v pátek se přesto významný český umělec na zámek vrátil znovu.

Výsadkáři do přehrady neseskočí. Kvůli divákům a médiím

Plumlov – Chystáte se v pondělí čekat na vojenské výsadkáře a jejich seskok na hladinu přehrady? Nedočkáte se.

Nový projekt úřadu práce otevřel na Prostějovsku dveře absolventům

Prostějovsko - Odborné praxe pro mladé do třiceti let, tak to je název projektu, který nabízí Úřad práce České republiky. Kromě toho, že projekt snižuje počty nezaměstnaných, usnadňuje hledání práce po studiích a otevírá absolventům nové možnosti uplatnění na pracovním trhu. 

OBRAZEM: Prostějovské léto bavilo děti na dopravním hřišti

Prostějov – Přestože počasí venku připomínalo ve čtvrtek již několikátý den prádelnu a obloha věstila déšť, dětem na prostějovském dopravním hřišti to nevadilo.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT