VYBRAT REGION
Zavřít mapu

EVA ŠEVČÍKOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Adventisté: V Adře vyznání nehraje roli

Prostějovsko - Náboženství je takzvaná „antropologická konstanta.“ Všude mají lidé svou představu o nadpřirozenu, ve všech koutech světa se uctívají bohové. Rozvojem cestování a komunikačních možností se dnes jednotlivá náboženství dostávají do vzdálených míst víc než kdy jindy.

Děti si hrály s Radostí

Prostějov - Dvojice nešiků z večerníčku Pat a Mat provedla sobotním odpolednem šest desítek dětí se zdravotním postižením z Asociace Radost.

Zahrada dostala k výročí knížku

Prostějov - Botanickou zahradu in natura i na obrázcích představuje Regionální sdružení Iris v Muzeu Prostějovska. Kromě fotografií na stěnách výstavního sálu instalovali ochránci přírody do prostoru i expozice živých rostlin.

Slavnosti zahájili trubači

Dobromilice - Kvarteto trubačů z Přerova společně se dvěma zpěváky odstartovalo v sobotu večer další ročník Hudebních slavností v Dobromilicích. Ty se pravidelně konají na nádvoří místního zámku. Hudebníci posluchačům nabídli průřez zámeckou loveckou hudbou od baroka až po současnost.

Divadelníci vdechli život zámku

Prostějov - Noční prohlídkou prostějovského zámku na Pernštýnském náměstí skončila v sobotu přehlídka studentských talentů divadla, hudby, filmu a umění. Po tři dny trvaly tvůrčí dílny, koncerty a vystoupení divadelních souborů. Díky nim panské sídlo po dlouhých letech konečně ožilo.

Ve Ptení koštovali i vlastní víno

Ptení - Neobvyklá tradice oslavila ve Ptení desáté narozeniny. Místní sbor dobrovolných hasičů připravil jubilejní výstavu vín spojenou s ochutnávkou. Překvapením a dárkem pro ženy byla ukázka vazeb květin.

Cyklostezka z Klenovic je hotová

Klenovice na Hané - Oficiálním otevřením cyklostezky z Klenovic na Hané do Čelčic a Čehovic ukončil v sobotu 10. května svazek obcí mikroregionu Prostějov – venkov třetí a poslední etapu výstavby cyklostezek. Novou trasu přijely vyzkoušet na čtyři stovky příznivců cykloturistiky.

Ulice už zametá nový stroj za čtyři miliony

Prostějov - V pondělí vyrazí do prostějovských ulic nový zametací vůz.

Sběrači škodí za statisíce

Prostějov - Chůze mimo chodník může být pěším osudná hlavně v nočních hodinách. Obnaženou kanálovou vpusť nemusejí totiž včas zaregistrovat. Podobně jsou na tom automobilisté, kteří při najetí na nechráněný kanál mohou poškodit auto nebo dokonce způsobit nehodu.

V Němčicích se rozhlížejí po investorech

Němčice nad Hanou - Jedno mají obyvatelé prostějovského regionu společné. Trápí je stav chodníků a vozovek. I když obce mají peníze a do komunikací investují, jde o nekonečnou práci. Sotva renovace skončí, může se znovu opravovat tam, kde se s ní začalo. Platí to i pro Němčice nad Hanou.

Fotograf otevře galerii vedle radnice

Prostějov - Jan Hájek v ní chce dát prostor každému. Hlavně amatérským fotografům a výtvarníkům.

Dechovka zněla prosluněným náměstím

Prostějov - Dechový orchestr Základní umělecké školy Vladimíra Ambrose přispěl k Prostějovským dnům hudby promenádním koncertem na náměstí T. G. Masaryka.

V regionu je sedm stoletých lidí

Prostějovsko - Čas je relativní veličina. Z pohledu vývoje lidského druhu je sto let zanedbatelným obdobím. Poměřováno věkem člověka je stovka úctyhodné číslo, které mnozí komentují slovy: „Tak toho já se nedožiju!“

Úklid sídliště: tucet odtahů během dne

Prostějov - Strojnímu čištění na prostějovském sídlišti Hloučela stálo v cestě dvanáct osobních aut. Do jednoho skončila na korbě odtahové služby.

Školy: sto míst je volných

Prostějov - Střední školy v Prostějově připravují další kola přijímaček. Druhou, a v některých případech i třetí šanci, dostávají žáci devátých tříd už v těchto dnech.

Poštu v Myslejovicích přes noc vybrali zloději

Myslejovice - Do budovy pošty Myslejovicích na Prostějovsku se ve středu v nočních hodinách vloupal neznámý pachatel. Vypáčil okno, vnikl do místnosti s trezorem a odcizil z něj několik desítek tisíc korun.

Lidé se infekce bát nemusí

Prostějovsko - Obyvatelé prostějovského regionu se přenosu infekčních onemocnění ze zvířat na člověka nemusí obávat. Žádná z nákaz ohrožujících hospodářská a lesní zvířata nebo domácí miláčky za hranice okresu dosud nepronikla.

Dodávce upadlo kolo a převrátila se

Prostějov - Dodávka převrácená na bok zpomalila ve středu okolo poledne provoz na dálnici těsně za Prostějovem.

Maturanti vyrazili do ulic na poslední zvonění

Prostějov - Cinkání zvonků, jekot píšťalek a halas maškar. Pro všechny jasné znamení, že maturanti vyrazili na poslední zvonění.

Shořely tuny slámy

Vrbátky - Oheň sežehl v pondělí večer halu ve Vrbátkách na Prostějovsku i s tisícovkou tun uskladněné slámy.

Řidička klouzala po dálnici od svodidel ke svodidlům

Prostějov - Na rozmary počasí doplatila v pondělí večer třiačtyřicetiletá řidička osobního auta.

Zámek už ožívá. Kulturou

Prostějovsko - O osudu zámku na Pernštýnském náměstí v Prostějově budou již brzy rozhodovat úředníci ministerstva kultury. Má v něm vzniknout regionální turistické centrum, což by pomohlo památku nejen zachránit, ale přispělo by to také k oživení centra vylidněného ve večerních hodinách i o víkendech.

Do Prostějova se sjedou milovníci grafiky

Prostějov - Klub přátel výtvarného umění v Prostějově připravil na sobotu 3. května tradiční setkání sběratelů grafiky v Kulturním klubu Duha.

Pohár Zdravého města: děti soutěžily o výlet do oblak

Prostějov -Pohotovost, fyzickou zdatnost i znalosti z několika různých oborů. To vše musela prokázat smíšená družstva prostějovských základních škol na šestém ročníku soutěže O pohár Zdravého města Prostějov.

Nehody: letos už tři mrtví

Prostějov -Za první čtvrtletí letošního roku se na Prostějovsku stalo už 288 dopravních nehod. Tři z toho skončily smrtelným zraněním.

Dětem v knížce neunikne sebemenší nesrovnalost

Prostějov - Pohádky patří k životu stejně jako slunce, vzduch či voda. Nejvíce „spotřebitelů“ má tento literární útvar mezi dětmi a dospělí, i když by to sami možná nepřiznali, se k nim vracejí alespoň o Vánocích anebo po večerech, když je čtou na dobrou noc svým potomkům.

Zlatý pohár: dětem šlo o vyhlídkový let

Prostějov - Pohotovost, fyzickou zdatnost i znalosti z několika různých oborů.

Prostějov má o šest stromů víc

Prostějov - Okrašlovací spolek „ozdobil“ město šesti stromy. Na prostějovském sídlišti Šárka vysadili jeho členové tři okrasné višně a jeden buk převislý, u sokolovny zase magnolii.

Školáci se učili, jak zachránit život

Prostějov - Asi padesát dětí ze základních škol prostějovského regionu si v pondělí 28. dubna vyzkoušelo první pomoc při nečekaných zdravotních komplikacích v oblastním kole Hlídek mladých zdravotníků.

Na kopci u Drahan havaroval další motorkář

Prostějovsko - Serpentiny v kopci mezi Plumlovem a Drahanami nezvládl v neděli další motorkář.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT