VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA HRUBÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Turisté: Z deseti je nás pětasedmdesát

Smržice - Klub českých turistů ze Smržic organizuje již dvanáct let akce zaměřené na pěší i cyklistickou turistiku a v zimních měsících také lyžařskou. Předsedou a zakladatelem spolku je Zdeněk Balcařík.

Rondely trpí pod koly kamionů. Malé prý nejsou

Prostějov - Kruhové křižovatky rostou v Prostějově jako houby po dešti. Tempo výstavby není mnohdy nijak závratné a je provázeno skřípěním zubů čekajících řidičů. Když je jeden rondel hotov, je načase začít jiný opravovat.

Místo školy řádily v parku

Prostějov - Školu hodilo v úterý za hlavu několik dětí z Prostějova.

Drozdovický rybník čeká na peníze z Unie

Prostějov - Rybník v Drozdovicích zřejmě výhledově změní svou podobu. Pokud se radnici podaří získat v příštím roce peníze z evropských fondů, zpevní se břehy a bude i vybudován ostrůvek ke hnízdění ptactva a dalších živočichů. Následně by měly být opraveny přilehlé chodníky a vysázena další zeleň.

V Plumlově chtějí hezčí náměstí

Plumlov - Na krásnější centrum města se mohou těšit obyvatelé Plumlova. Tyršovo náměstí projde v letošním a příštím roce četnými úpravami.

Zákazník: Telefonické reklamace už raději ani nepočítám

Prostějov - Na redakci se obrátilo několik zákazníků kvůli potížím se společností Telefónica O2. Deník se tedy obrátil na tuto společnost s konkrétními dotazy. Ani po třech týdnech však nikdo nepodal odpověď.

Blahoslavovu ulici uzavřou i pro MHD

Prostějov - Kvůli opravám povrchu silnice bude v sobotu 27. září od sedmi hodin ráno až do odstranění dopravního značení uzavřena Blahoslavova ulice od Přikrylova náměstí až po Jiráskovo náměstí.Odkloněna bude v tuto dobu jak městská hromadná doprava, tak i příměstské autobusové linky.

Profesionální chůva? I úředníci byli překvapeni

Prostějov - Soukromé hlídání dětí se zatím prosadilo spíše ve velkoměstech. Průkopnicí této živnosti v Prostějově je Magda Kotyzová. Hlídá děti ve svém rodinném domě se zahradou v klidné části města. Sama je matkou dvou starších dětí a má dlouholetou praxi jako zdravotní sestra.

Den bez aut: MHD zadarmo plus preventivní akce

Prostějov - /FOTOGALERIE/ Pondělní Evropský den bez aut měl v Prostějově na programu především prevenci, soutěže pro děti a omezení individuální automobilové dopravy. Městská hromadná doprava navíc jezdila po městě celý den zdarma.

Majitelé restaurací: Většina podniků živoří

Prostějovsko - Situace v českém pohostinství není růžová. Provozovatelům stravovacích zařízení komplikuje život mimo jiné vysoká sazba daně z přidané hodnoty a rostoucí náklady. Zákazník se tak někdy setkává s neochotným a neprofesionálním personálem.

Ve stanu na náměstí měřili tlak a cukr v krvi

Prostějov - Ve stanu na náměstí v Prostějově měřili tento týden zdarma tlak nebo hladinu cukru v krvi. Dny zdraví Olomouckého kraje pořádala pro své klienty jedna z velkých pojišťoven.

Zloději lidem zařídili zkaženou dovolenou

Prostějovsko - Doba letních dovolených je pryč. Lidé si však někdy z cest přivážejí kromě pěkných zážitků také nepříjemné zkušenosti. Častým zdrojem zklamání bývají krádeže, o čemž se přesvědčilo i několik čtenářů Deníku.

Vraždu sexem spáchali herci na nových prknech

Prostějov - /OBRAZEM/ Další sezonu v prostějovském divadle zahájila v úterý komedie s názvem Vražda sexem Divadla Pavla Trávníčka.

Husovo náměstí už bude hotovo

Prostějov - Rozsáhlé stavební úpravy Husova náměstí v Prostějově se zvolna chýlí k závěru.

Srdíčkový den v Prostějově propršel

Prostějov - Zakoupením magnetky s obrázkem zvířátek v hodnotě dvaceti pěti korun přispívali včera na několika místech ve městě Prostějované na vybavení dětských oddělení nemocnic.

Žongluji se sedmi kruhy. Jsem jediná

Prostějov - První český národní cirkus Jo-Joo hostuje v těchto dnech v Prostějově. Jednou z jeho nadějí je třináctiletá artistka Kelly Joo, která v cirkuse vystupuje od útlého dětství a pokračuje tak v rodinné tradici. Číslo, které předvádí, je raritou.

Značky byly špatné. Strážníci nic nezmohli

Prostějov - Náhradní autobusovou zastávku před restaurací U Chmelů v Kostelecké ulici v Prostějově, která slouží cestujícím po dobu uzavírky rondelu v Plumlovské ulici, blokovala ve čtvrtek parkující auta.

Univerzita už čeká studenty

Prostějov - Prostory nové prostějovské pobočky Univerzity Tomáše Bati v budově bývalé základní školy na Husově náměstí už jsou zkolaudovány. Osmdesát studentů bakalářského oboru, zaměřeného na logistiku a management, zde zasedne do lavic již v pondělí.

Cirkus: tygři, opice i akrobaté

Prostějov - Unikátní cirkusovou show prvního českého národního cirkusu Jo-Joo mohou diváci sledovat od zítřka až do neděle 21. září v cirkusovém stanu poblíž prostějovské jízdárny Cavalo u Hloučely.

Řidiče čeká brzy horor. Uzavřený kruhák

Prostějov -Kruhová křižovatka v Plumlovské ulici u Domamyslic bude od zítřka až do neděle zcela uzavřena. Ve čtvrtek ráno začne závěrečné asfaltování jejího povrchu.

Letní kina měla dobrou sezonu

Mostkovice/ Nezamyslice - V Mostkovicích si pochvalují příliv rekreantů na Plumlovskou přehradu

Studenti nemuseli do Liberce

Prostějov - Vysokoškoláci z textilní fakulty liberecké univerzity se tento týden zapisovali do dalších ročníků. Dvaatřicet nově přijatých studentů prvního ročníku kombinovaného studia zamířilo k zápisu do Prostějova.

Sgrafita na Národním domě poničil mráz

Prostějov - Budova Národního domu v Prostějově prochází v těchto dnech sérií drobných úprav. Na střeše nad vchodem se pohybují klempíři, rekonstruuje se odpadní potrubí. Na lešení u vstupu do divadla obnovuje poškozená sgrafita na fasádě kamenosochař a štukatér Emil Műller z Konice.

Rychlost měřit budou, zákona se nebojí

Prostějov - Radary, které jsou v těchto dnech instalovány na deseti místech v Prostějově, začnou fungovat za pár týdnů. Zatím není jisté, zda budou městští policisté i po novém roce oprávněni měřit tímto způsobem rychlost vozidel.

Infrasaunu se lázním zatím spustit nepodařilo

Prostějov - Milovníci saunování si na novinku v podobě infrasauny v prostějovských městských lázních budou muset ještě počkat.

V Pointu děláme všichni všechno

Prostějov - Studentské divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera, uvede v září několik kusů z loňského repertoáru a od října začne pracovat na třech nových premiérách.

Speciální škola otevře na výšovickém zámku dvě třídy

Prostějov/ Výšovice - Na školách vrcholí přípravy na nový školní rok. Zatímco někde ještě finišují stavební práce a úklid, jinde už přivítali budoucí prvňáčky.

Cizinci dobrovolně pomáhají v Prostějově. Ona je z Německa, on z Kanady

Prostějov - Dva mladí cizinci, Marlies Eisenacherová z Německa a Kanaďan Jameson Pegg, pracují v Prostějově jako dobrovolníci. Navzdory jazykové bariéře s chutí pomáhají místním lidem.

Někdo už zkoušel, co socha v parku vydrží

Prostějov - Dřevěné sochy, které vznikly během letošního mezinárodního sochařského sympózia Hany Wichterlové, zdobí už tři týdny Smetanovy sady v Prostějově. Socha Draka Rumunky Hellene Diany Neagu však ještě teď prochází drobnými úpravami.

Lavičky v Rejskově budou. Ale až za rok

Prostějov - Lidem v Rejskově ulici v Prostějově chybí lavičky k odpočinku. Ocenili by je nejen starší obyvatelé, ale určitě i ti, co míří z centra k místnímu nádraží obtěžkaní nákupními taškami. Původní lavičky odtud vytěsnila nedávno postavená cyklostezka. Nových se však lidé dočkají až v příštím roce.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT