VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DANA HRUBÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Turisté: Z deseti je nás pětasedmdesát

Smržice - Klub českých turistů ze Smržic organizuje již dvanáct let akce zaměřené na pěší i cyklistickou turistiku a v zimních měsících také lyžařskou. Předsedou a zakladatelem spolku je Zdeněk Balcařík.

Rondely trpí pod koly kamionů. Malé prý nejsou

Prostějov - Kruhové křižovatky rostou v Prostějově jako houby po dešti. Tempo výstavby není mnohdy nijak závratné a je provázeno skřípěním zubů čekajících řidičů. Když je jeden rondel hotov, je načase začít jiný opravovat.

Místo školy řádily v parku

Prostějov - Školu hodilo v úterý za hlavu několik dětí z Prostějova.

Drozdovický rybník čeká na peníze z Unie

Prostějov - Rybník v Drozdovicích zřejmě výhledově změní svou podobu. Pokud se radnici podaří získat v příštím roce peníze z evropských fondů, zpevní se břehy a bude i vybudován ostrůvek ke hnízdění ptactva a dalších živočichů. Následně by měly být opraveny přilehlé chodníky a vysázena další zeleň.

V Plumlově chtějí hezčí náměstí

Plumlov - Na krásnější centrum města se mohou těšit obyvatelé Plumlova. Tyršovo náměstí projde v letošním a příštím roce četnými úpravami.

Zákazník: Telefonické reklamace už raději ani nepočítám

Prostějov - Na redakci se obrátilo několik zákazníků kvůli potížím se společností Telefónica O2. Deník se tedy obrátil na tuto společnost s konkrétními dotazy. Ani po třech týdnech však nikdo nepodal odpověď.

Blahoslavovu ulici uzavřou i pro MHD

Prostějov - Kvůli opravám povrchu silnice bude v sobotu 27. září od sedmi hodin ráno až do odstranění dopravního značení uzavřena Blahoslavova ulice od Přikrylova náměstí až po Jiráskovo náměstí.Odkloněna bude v tuto dobu jak městská hromadná doprava, tak i příměstské autobusové linky.

Profesionální chůva? I úředníci byli překvapeni

Prostějov - Soukromé hlídání dětí se zatím prosadilo spíše ve velkoměstech. Průkopnicí této živnosti v Prostějově je Magda Kotyzová. Hlídá děti ve svém rodinném domě se zahradou v klidné části města. Sama je matkou dvou starších dětí a má dlouholetou praxi jako zdravotní sestra.

Den bez aut: MHD zadarmo plus preventivní akce

Prostějov - /FOTOGALERIE/ Pondělní Evropský den bez aut měl v Prostějově na programu především prevenci, soutěže pro děti a omezení individuální automobilové dopravy. Městská hromadná doprava navíc jezdila po městě celý den zdarma.

Majitelé restaurací: Většina podniků živoří

Prostějovsko - Situace v českém pohostinství není růžová. Provozovatelům stravovacích zařízení komplikuje život mimo jiné vysoká sazba daně z přidané hodnoty a rostoucí náklady. Zákazník se tak někdy setkává s neochotným a neprofesionálním personálem.

Ve stanu na náměstí měřili tlak a cukr v krvi

Prostějov - Ve stanu na náměstí v Prostějově měřili tento týden zdarma tlak nebo hladinu cukru v krvi. Dny zdraví Olomouckého kraje pořádala pro své klienty jedna z velkých pojišťoven.

Zloději lidem zařídili zkaženou dovolenou

Prostějovsko - Doba letních dovolených je pryč. Lidé si však někdy z cest přivážejí kromě pěkných zážitků také nepříjemné zkušenosti. Častým zdrojem zklamání bývají krádeže, o čemž se přesvědčilo i několik čtenářů Deníku.

Vraždu sexem spáchali herci na nových prknech

Prostějov - /OBRAZEM/ Další sezonu v prostějovském divadle zahájila v úterý komedie s názvem Vražda sexem Divadla Pavla Trávníčka.

Husovo náměstí už bude hotovo

Prostějov - Rozsáhlé stavební úpravy Husova náměstí v Prostějově se zvolna chýlí k závěru.

Srdíčkový den v Prostějově propršel

Prostějov - Zakoupením magnetky s obrázkem zvířátek v hodnotě dvaceti pěti korun přispívali včera na několika místech ve městě Prostějované na vybavení dětských oddělení nemocnic.

Žongluji se sedmi kruhy. Jsem jediná

Prostějov - První český národní cirkus Jo-Joo hostuje v těchto dnech v Prostějově. Jednou z jeho nadějí je třináctiletá artistka Kelly Joo, která v cirkuse vystupuje od útlého dětství a pokračuje tak v rodinné tradici. Číslo, které předvádí, je raritou.

Značky byly špatné. Strážníci nic nezmohli

Prostějov - Náhradní autobusovou zastávku před restaurací U Chmelů v Kostelecké ulici v Prostějově, která slouží cestujícím po dobu uzavírky rondelu v Plumlovské ulici, blokovala ve čtvrtek parkující auta.

Univerzita už čeká studenty

Prostějov - Prostory nové prostějovské pobočky Univerzity Tomáše Bati v budově bývalé základní školy na Husově náměstí už jsou zkolaudovány. Osmdesát studentů bakalářského oboru, zaměřeného na logistiku a management, zde zasedne do lavic již v pondělí.

Cirkus: tygři, opice i akrobaté

Prostějov - Unikátní cirkusovou show prvního českého národního cirkusu Jo-Joo mohou diváci sledovat od zítřka až do neděle 21. září v cirkusovém stanu poblíž prostějovské jízdárny Cavalo u Hloučely.

Řidiče čeká brzy horor. Uzavřený kruhák

Prostějov -Kruhová křižovatka v Plumlovské ulici u Domamyslic bude od zítřka až do neděle zcela uzavřena. Ve čtvrtek ráno začne závěrečné asfaltování jejího povrchu.

Letní kina měla dobrou sezonu

Mostkovice/ Nezamyslice - V Mostkovicích si pochvalují příliv rekreantů na Plumlovskou přehradu

Studenti nemuseli do Liberce

Prostějov - Vysokoškoláci z textilní fakulty liberecké univerzity se tento týden zapisovali do dalších ročníků. Dvaatřicet nově přijatých studentů prvního ročníku kombinovaného studia zamířilo k zápisu do Prostějova.

Sgrafita na Národním domě poničil mráz

Prostějov - Budova Národního domu v Prostějově prochází v těchto dnech sérií drobných úprav. Na střeše nad vchodem se pohybují klempíři, rekonstruuje se odpadní potrubí. Na lešení u vstupu do divadla obnovuje poškozená sgrafita na fasádě kamenosochař a štukatér Emil Műller z Konice.

Rychlost měřit budou, zákona se nebojí

Prostějov - Radary, které jsou v těchto dnech instalovány na deseti místech v Prostějově, začnou fungovat za pár týdnů. Zatím není jisté, zda budou městští policisté i po novém roce oprávněni měřit tímto způsobem rychlost vozidel.

Infrasaunu se lázním zatím spustit nepodařilo

Prostějov - Milovníci saunování si na novinku v podobě infrasauny v prostějovských městských lázních budou muset ještě počkat.

V Pointu děláme všichni všechno

Prostějov - Studentské divadlo Point, které působí při Gymnáziu Jiřího Wolkera, uvede v září několik kusů z loňského repertoáru a od října začne pracovat na třech nových premiérách.

Speciální škola otevře na výšovickém zámku dvě třídy

Prostějov/ Výšovice - Na školách vrcholí přípravy na nový školní rok. Zatímco někde ještě finišují stavební práce a úklid, jinde už přivítali budoucí prvňáčky.

Cizinci dobrovolně pomáhají v Prostějově. Ona je z Německa, on z Kanady

Prostějov - Dva mladí cizinci, Marlies Eisenacherová z Německa a Kanaďan Jameson Pegg, pracují v Prostějově jako dobrovolníci. Navzdory jazykové bariéře s chutí pomáhají místním lidem.

Někdo už zkoušel, co socha v parku vydrží

Prostějov - Dřevěné sochy, které vznikly během letošního mezinárodního sochařského sympózia Hany Wichterlové, zdobí už tři týdny Smetanovy sady v Prostějově. Socha Draka Rumunky Hellene Diany Neagu však ještě teď prochází drobnými úpravami.

Lavičky v Rejskově budou. Ale až za rok

Prostějov - Lidem v Rejskově ulici v Prostějově chybí lavičky k odpočinku. Ocenili by je nejen starší obyvatelé, ale určitě i ti, co míří z centra k místnímu nádraží obtěžkaní nákupními taškami. Původní lavičky odtud vytěsnila nedávno postavená cyklostezka. Nových se však lidé dočkají až v příštím roce.

Amatérský historik Josef Julínek chystá třetí publikaci

Bousín/ Repechy - Josef Julínek je předsedou Občanského sdružení Bousín a Repechy, ktreré usiluje o to, aby tyto dvě vesničky na okraji lesů Drahanské vrchoviny všestranně vzkvétaly. Julínek spolu s profesionálním historikem Karlem Sommerem pracuje již na třetí vlastivědné publikaci zaměřené na tento kout Prostějovska.

OBRAZEM: Dětská slavnost v Cipísku

Prostějov - Skotačení, sportování, kreslení a soutěžení si užily v pondělí do sytosti děti v Mateřském centru Cipísek ve Dvořákově ulici v Prostějově.

Hamry: dým od hasičů se valí k nám

Hamry - Lidé z Hamer si stěžují na oblaka dýmu, která při hasičských cvičeních zamořují obec. Hasiči jsou ochotní hledat společný kompromis.

Décalages bavil

Plumlov - Ladnou akrobacii, zpěv a tanec, to vše podbarvené tesklivou hudbou a tlumenými světly, obdivovali tento týden dvakrát návštěvníci večerního plumlovského zámku.

Zámek: akrobati mají premiéru

Plumlov - Divadelní workshop, který celý týden probíhá na plumlovském zámku, vyvrcholí v sobotu po jednadvacáté hodině v kamenném sále premiérou představení Exil.

Nestalo se, aby na pohádky nikdo nepřišel

Prostějov - Prázdninové čtení oblíbených pohádek poběží v dětském oddělení prostějovské knihovny do konce příštího týdne. Na řadu přichází každý všední den kromě úterý mezi desátou a jedenáctou hodinou.

Základní a střední školy čeká rozsáhlý audit

Prostějov - Školy v celé republice čeká audit, jehož hlavním cílem bude zjistit, proč se na ředitelských postech ocitají převážně muži, když v pedagogických sborech převládají ženy.

Adra hledá dobrovolníky. Třeba pro seniory

Prostějov - Dobrovolníky, kteří by byli ochotni věnovat kousek volného času seniorům nebo handicapovaným, shání prostějovské centrum Adra. To má teď asi padesát pět aktivních členů, další pomáhají jednorázově, třeba při pořádání koncertů či přednášek.

Keramika Renáty Lacinové jde ve Špalíčku na dračku

Prostějov - Originální keramiku mohou do konce srpna obdivovat návštěvníci muzejních prostor v prostějovském Špalíčku. Ucelená výstava domácí autorky Renáty Lacinové představuje její tvorbu za poslední rok. Hlínu modeluje už osm let.

Muzeum kočárů otevře poprvé příští rok

Čechy pod Kosířem - Jediné a největší muzeum kočárů v České republice, kde by mohli návštěvníci obdivovat přibližně čtyřicet historických kočárů, postroje a sbírku kočárových luceren, postupně vzniká v Čechách pod Kosířem.

Turisté zůstali bez informací, panel měl poruchu

Prostějov - Informační tabule pro turisty na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově není příliš spolehlivá. Jak deník zjistil, pracovníci servisního střediska, které poskytuje interaktivní tabuli pozáruční servis, odhalili v sobotu při pravidelné kontrole jeho nefunkčnost související s veřejným osvětlením.

Palírny už jedou, ale ovoce letos moc nebude

Prostějovsko - Většina pálenic v regionu je už v provozu. Jejich majitelé se shodují na tom, že letošní sezóna bude určitě slabší než ta loňská, i když na přesnější odhady je ještě brzy. Zákazníci jim v těchto dnech vozí hlavně třešně a višně.

Náramky přátelství pletly děti s Marlies

Prostějov - „Náramky přátelství“ z bavlnek vyráběly tento týden děti ve tvořivé dílně s Marlies. Ve studovně prostějovského gymnázia v Komenského ulici se jim totiž věnovala dívka jménem Marlies Eisenacherová, která se tuto techniku naučila jako samouk z internetu.

Ladislav Struhár: Krajinu fotím pořád, jen ne v létě

Prostějov - V prostějovském kině Metro 70 je od středy k vidění výstava fotografií slovenského autora Ladislava Struhára. V tříleté historii galerie jde o prvního zahraničního kumštýře.

Ve Výšovicích oslaví tři výročí najednou

Výšovice - Ve Výšovicích momentálně finišují přípravy na velkolepé víkendové oslavy. O nich, ale i dalších novinkách v obci si s redaktorkou Prostějovského deníku povídal Ladislav Okleštěk, který ve Výšovicích starostuje už čtrnáct let.

Ke špíně před nádražím se nehlásí Dráhy ani město

Prostějov - Nedopalky cigaret, obaly od potravin, rozbité sklo. To vše včetně dalšího smetí se dlouhodobě povaluje na zemi před prostějovským hlavním nádražím.

Škola ušetří za teplo přes půl milionu

Prostějov - Dvacet let stará budova Základní školy v Melantrichově ulici bude mít zbrusu nový vzhled. Díky plastovým oknům a zateplené fasádě. Náklady na obnovu prostějovské školy jsou zhruba třicet milionů korun. Z jedné třetiny je zaplatí město Prostějov, zbytek pokryjí státní dotace.

Ničí každé tři měsíce trávu

Prostějov - Chodníky zarostlé trávou čistí v Prostějově pracovníci firmy .A.S.A. zhruba jednou za tři měsíce. A to chemicky i mechanicky.

Tábor ve městě? Žádná nuda

Prostějov - Letní příměstské prázdniny, které pořádal prostějovský klub Oázou v pátek 1. srpna skončily. Největší úspěch měl stejně jako vloni středeční výlet do lanového centra v Olomouci.

Infobus láká stovky lidí

Prostějov - Propagační materiály lákající do různých koutů kraje, mapy nebo nabídky ubytování. To i mnoho dalšího nabízí od pátku krajský infoBUS, který má zastávku před prostějovskou radnicí. Regionální zajímavosti přilákaly už v prvních hodinách stovky lidí.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT