VYBRAT REGION
Zavřít mapu

DAGMAR MÁLKOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Chodníky a parkovací záliv v ulici Palackého dostanou nový kabát

Prostějov – Zúžený chodník u parkovacího zálivu v Palackého ulici bude už brzy minulostí. Těsná ulička mezi budovou a parkujícími automobily, kudy sotva projdou chodci, natož ženy s kočárkem, se v letošním roce dočká rozšíření.

VIDEO: Na plumlovské přehradě se křtily dračí lodě

Mostkovice – Je sobota, krátce po poledni, a vodní hladina Plumlovské přehrady se líně zakusuje do břehů pláže u Vrbiček.

Osvobození připomene Kolona vítězství, pochod i historická bitva

Prostějovsko – Ani rok po kulatém výročí konce druhé světové války nezapomínají města a obce na Prostějovsku uctít památku padlých. Také letos vyrážejí nadšenci historie v Koloně vítězství na dvoudenní cestu přes dvanáct obcí, kde položí věnce u památníků na počest válečných hrdinů.

Od pralinky jsem se dostal až k cibuládě, říká Martin Vybíral

Prostějov – Na začátku všeho byla pralinka. Právě tento kousek vlastnoručně vyrobené čokolády dovedl Martina Vybírala i k oprášení starého receptu na výrobu cibulové marmelády – CIBULÁDY. Netradiční příloha k různým druhům jídla se navíc může od poloviny dubna pochlubit značkou regionálního produktu Haná.

V Němčicích startuje Hanácký divadelní máj. Na co se můžete těšit?

Němčice nad Hanou – Sál kina Oko v Němčicích nad Hanou bude od soboty až do následujícího víkednu hostit desítky amatérských divadelníků. Nadšení ochotníci se utkají v jubilejním ročníku soutěžní přehlídky Hanácký divadelní Máj.

Takto smetl zábradlí na Poděbradově náměstí, ale opil se prý až po nehodě

Prostějov – Až tři roky za mřížemi hrozí sedmadvacetiletému řidiči, který v pátek krátce po třetí hodině ráno nezvládl řízení svého automobilu a smetl zábradlí u chodníku na Poděbradově náměstí v Prostějově.

Podívaná u nemocnice! Mladá řidička nabourala do autobusu MHD

Prostějov – Ve čtvrtek krátce po půl sedmé ráno měli pacienti z prostějovské nemocnice zajímavou podívanou. Šestadvacetiletá řidička osobního automobilu značky Fiat narazila v ulici Mathonově před nemocnicí do zadní části autobusu městské hromadné dopravy. Způsobila tak škodu za patnáct tisíc korun a sobě lehká zranění.

Strážníci možná dostanou jednu z budov na Vápenici, budou si tam sušit boty

Prostějov – Nevyužívaná budova na Vápenici, která spadá do majetku města Prostějova, bude mít možná nové obyvatele. Rada města na svém posledním zasedání zamítla prodej této nemovitosti a naopak navrhla její nový způsob využití.

Poslední zvonění? Dívky coby zlaté atomy bavily Prostějov

Prostějov – Atomy zlata. Tak se převlékly studentky Reálného gymnázia, které vyrazily v rámci Posledního zvonění do ulic města Prostějova.

Sokolovna v Kostelci bude mít nového majitele, odkoupí ji město

Kostelec na Hané – Vedení Kostelce na Hané už má definitivně jasno. Sokolovna se vrátí zpátky do majetku města. Po dlouhém jednání Česká unie sportu, která budovu získala před lety v restituci, nakonec v sobotu schválila odprodej sokolovny za odhadní cenu, tedy tři miliony a tři sta padesát tisíc korun. Původně ji však chtěla prodat za zhruba pět milionů korun.

30 let od výbuchu v Černobylu: U nás se vše tutlalo, vzpomíná Prostějovan

Prostějov – „Nejprve jsme nevěděli vůbec nic. V novinách nic nepsali, ani slovo nepadlo v rozhlase či televizním vysílání," vzpomínal na šestadvacátý duben roku 1986 pamětník Josef Dolivka.

V Nezamyslicích už deset let přispívají na opravu a zateplení fasád

Nezamyslice/Prostějov – Více než stovka nových fasád na domech a tisíce ušetřených korun za vytápění. Taková je bilance vedení městyse Nezamyslic, které letos už desátým rokem poskytuje svým obyvatelům možnost dotace na opravu a zateplení fasády domu.

Arkády městského hřbitova dostanou novou střechu

Prostějov – Střecha hřbitovních arkád, která byla už několik let ve špatném stavu, se konečně dočkala rekonstrukce. Nákladná oprava potrvá až do poloviny září a vyžádá si téměř dva miliony korun.

V nemocnici vám změří tlak, tuk i cukr. Na úterý tam chystají osvětu o mrtvičce

Prostějov – Nechat si změřit krevní tlak, tělesný tuk, hladinu cukru v krvi, ale především poučit se o prevenci i léčbě cévní mozkové příhody mohou v úterý dopoledne návštěvníci prostějovské nemocnice.

Vybílil dům v Lešanech, odnesl si peníze a šperky v hodnotě 300 000 korun

Prostějovsko - Krimi kousky z regionu. Podívejte se, co se událo v minulých dnech.

Dorty jako z pohádky. Amatérské cukrářky pekly ve Vrahovicích pro dobrou věc

Prostějov – Dorty všech druhů, barev i tvarů zaplavily v sobotu dopoledne hasičskou zbrojnici ve Vrahovicích. Od devíti hodin si tam totiž daly dostaveníčko amatérské cukrářky a cukráři z širokého okolí.

Zvířata, hudba a spousta zajímavostí. Den Země přilákal na náměstí stovky lidí

Prostějov – Soutěže pro děti, ekojarmark, ukázky dravců a mnoho dalšího si na sobotní dopoledne připravili ochránci přírody z prostějovského sdružení Iris. Na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově proběhl už jednadvacátý ročník akce na podporu životního prostředí Den Země.

Doteky módy ovládly studentky z Prostějova. Podívejte se

Prostějov – Bouřlivý potlesk získali začínající módní tvůrci, kteří během pátečního večera v prostějovském divadle představili své kolekce v rámci soutěže Doteky módy, kterou pořádá Střední škola designu a módy Prostějov.

Uklidili svinčík v přírodě, teď se mohou žáci za odměnu vydat na laser game

Hradčany – Kobeřice – Občerstvení na grilu, děkovný list, nebo také volný vstup do laser arény si vysloužili žáci osmých a devátých tříd základní školy, kteří v pátek dopoledne pomohli tamějším myslivcům uklidit okolí silnice mezi Kobeřicemi a Brodkem u Prostějova.

Kam o víkendu? Třeba na sraz cukrářek, Den Země či motoburzu

Prostějovsko - Máme pro vás pár tip, jak si zpestřit víkend. Podívejte se

Ochotníci z Pointu se stěhovat nemusí, na Broadway by ale klidně zamířili

Prostějov – Budova v Olomoucké ulici, kde působí i prostějovské Divadlo Point, bude mít nového majitele. Ten současný, kterým je Olomoucký kraj, se jej rozhodl prodat do soukromého vlastnictví. Přesto by divadlu mělo jejich působiště zůstat i nadále.

Keramika, hudba, obrazy. V knihovně přivítali nevidomé umělce

Prostějov – Městská knihovna v Prostějově si během středečního odpoledne připomněla Dny umění nevidomých. Kulturní odpoledne, věnované nejen nevidomým návštěvníkům, zahájila slavnostní vernisáž obrazů známé slabozraké výtvarnice Sally Booth.

Děti ve školce učila správně umývat pohádková kapka vody

Víceměřice – Jak si správně umýt ruce a jak se vyhnout nemocem, to se v úterý dopoledne dozvěděly děti v mateřské školce ve Víceměřicích. Do mateřinky totiž přijely zdravotní sestry z dětského oddělení prostějovské nemocnice, spolu s pohádkovou kapkou vody, která je naučila správnému postupu při hygieně rukou.

Dva mladí řidiči se srazili na křižovatce, takto to dopadlo

Němčice nad Hanou – Lehké zranění a škodu za více než osmdesát tisíc korun si vyžádala úterní dopravní nehoda na křižovatce mezi Němčicemi nad Hanou, Vršovicemi, Dobromilicemi a Pivínem.

Zpřísnění trestů řidiči vítají, ministerstvo chce zvýšit sankce pro zdrogované

Prostějov - Vyšší sankce i odlišné bodování za dopravní přestupky. S takovým návrhem přišlo ministerstvo dopravy. Nově by tak například řidič pod vlivem alkoholu či drog nemusel platit pokutu padesát tisíc, ale o polovinu vyšší. Nápad ministerstva vítají řidiči i dopravní psychologové.

Na zahrádce v Prostějově objevil desítky smržů, teď si na nich doma pochutná

Prostějov – Velké překvapení čekalo na zahrádce před domem Františka Krále, který namísto jarních květin našel v záhonech desítky smržů. Chutná houba vyrostla na mulčovací kůře v jedné z prostějovských zahrad už na začátku dubna, což je podle mykologů důsledek velmi mírné zimy.

Splašený kůň utíkal od Dzbelu až k Chornici

Prostějovsko – Jako na Divokém západě se museli cítit policisté, kteří v neděli od půl jedenácté dopoledne hledali splašeného koně na silnici ze Dzbelu do Chornice.

Z Ludmírova do Kladek? Lidé jásají, děravá silnice se dočká opravy

Konicko – Dlouhá léta urgování a zasílání žádostí na vedení Olomouckého kraje se dočkalo odezvy. Silnice mezi Ludmírovem, Dětkovicemi a Kladkami se snad už brzy dočká opravy. Zasadili se o to především starostové jmenovaných obcí, kteří opakovaně kontaktovali vedení kraje. Na konci dubna je proto čeká veřejné ústní projednávání o zahájení stavebního řízení.

Pryč se svinčíkem! Uklízet svět i Česko se vydá sedmnáct obcí na Prostějovsku

Prostějovsko – Ukliďme svět, ukliďme Česko. Tak zní heslo a také název celostátní akce na podporu životního prostředí, do které se zapojily stovky měst a obcí po celé České republice. Jen v okrese Prostějov se jich oficiálně připojilo sedmnáct.

Kdo s koho? Hyundai vs. zajíc na D46 u Olšan

Olšany u Prostějova – Špatnou trasu si vybral ve čtvrtek před desátou hodinou v noci zajíc, který vyběhl na dálnici D46 u Olšan u Prostějova.

Policisté lapili hned tři řidiče pod vlivem

Prostějov, Brodek u Prostějova, Kostelec na Hané – Hned tři hříšníky, kteří se před sednutím za volant posilnili alkoholem nebo jinou návykovou látkou, chytili policisté v průběhu pracovního týdne.

U Tištína se srazila motorka s autem, jeden lehce zraněný

Tištín – Lehké zranění a pokutu ve výši jednoho tisíce korun si vysloužil sedmnáctiletý řidič motocyklu, který ve čtvrtek po osmnácté hodině dostal smyk a srazil se s protijedoucím automobilem.

Lihovar v Žešově uspěl se svou špendlíkovicí na soutěži v San Franciscu

Žešov – Rodinný lihovar Kleiner v Žešově se od března může chlubit obrovským úspěchem. Jejich ovocný destilát zaujal až v americkém San Franciscu, kde si v rámci nejprestižnější soutěže lihovin World Spirits Competition vybojoval bronzovou medaili mezi téměř dvěma tisíci vzorky z celého světa.

Malby i perokresby olomoucké malířky Anny Pospíšilové zaplnily galerii N7

Prostějov – Prostějovská galerie a kavárna N7 hostila ve středu odpoledne mladou olomouckou výtvarnici Annu Pospíšilovou, která na slavnostní vernisáži představila svá díla.

Cvičení je pro mě bránou k meditaci a k sobě samé, říká létající jogínka

Plumlov - Pro někoho je možná jóga jen soubor několika cviků, pro Bohdanu Šafranovou z Plumlova na Prostějovsku znamená toto východní cvičení doslova životní styl. Náročnému koníčku se věnuje až osm hodin denně a jako lektorka jógy předává znalosti dál svým žákům.

Radnice dá na varhany 150 tisíc. Nedůstojné, zlobí se opozice

Prostějov – Na historických varhanách v prostějovském chrámu Povýšení svatého Kříže už od konce loňského roku pracují restauratéři. Nákladná renovace si vyžádá více než dva miliony korun.

U prostějovské hvězdárny odpálili desítky raket, připomněli Gagarina

Prostějov – V odpalovací plochu se v úterý odpoledne změnila betonová plocha před prostějovskou hvězdárnou. Desítky dětí si zde přišly vyrobit vodní raketu, kterou pak vyslaly k obloze.

Doteky módy chystají novinku, porotci budou i sami diváci

Prostějov – Desítky nápaditých modelů, známé osobnosti ze světa módy, ale především nadějní mladí návrháři z celé České i Slovenské republiky zavítají na konci dubna do prostějovského divadla, kde proběhne šestnáctý ročník soutěže Doteky módy. V soutěžním předkole vybrala porota celkem patnáct modelů, které diváci uvidí na finálovém galavečeru už dvaadvacátého dub­na.

Nové ulice ve Vrahovicích ponesou jména Alfréda Jánského a Jaroslava Stuky

Prostějov – Nově vznikající ulice ve Vrahovicích už brzy budou mít své oficiální jméno. Pojmenování dvojce ulic v místní části Prostějova navrhla na svém posledním zasedání Rada města Prostějova.

Prostějov má novou galerii současného umění, ve věži kostela

Prostějov – Věž prostějovského kostela Cyrila a Metoděje v Brněnské ulici se proměnila ve zbrusu novou galerii současného umění.

Tak už jich je letos 200. Policie lapila jubilejního opilého řidiče

Prostějovsko - Krimi kousky z regionu. Podívejte se, co se událo v minulých dnech.

Renault se sám rozjel a naboural felicii. I to se může v Prostějově stát

Prostějov – Na špatně zajištěný automobil doplatila v sobotu dopoledne sedmdesátiletá žena, která v prostějovské ulici Tylova zaparkovala svoje vozidlo značky Renault Twingo.

Město opět podpoří cyklobusy. Ty vyjedou už na konci dubna, i do Jedovnice

Prostějovsko – Cyklisté budou mít i v letošním roce o důvod více k radosti. Rada města Prostějova totiž na svém posledním jednání schválila provoz cyklobusu z Prostějova do Protivanova, včetně nové linky z Prostějova do Jedovnice, která měla v loňském roce premiéru.

S plným žaludkem se žije nejlépe, říká stoletá oslavenkyně z Hrubčic

Hrubčice – Obrovské gratulace, květiny a dary putovaly v pátek do Hrubčic, kde oslavila své magické jubileum Božena Stužková. Vitální dáma se narodila přesně před sto lety v nedalekém Bedihošti a nyní žije se svou dcerou v rodinném domě v Hrubčicích.

Karta se pozvolna obrací. Roste zájem o učňovské obory, díky lepšímu uplatnění

Prostějov - Posílání přihlášek na střední školy a odborná učiliště za sebou mají žáci devátých tříd. Zatímco v minulých letech se absolventi základního vzdělání hrnuli spíše na odborné školy, dnes se podle slov pedagogů opět začínají plnit i učňovské obory.

AKTUALIZOVÁNO

Kam o víkendu? Na telátka nebo třeba s budkami na Hloučelu

Prostějovsko - Pokud ještě nemáte program na víkend, podívejte se na naše tipy.

Výtvarná soutěž Škola snů rozdělila ceny, žáci svá díla ukázali veřejnosti

Prostějov – Mladí výtvarníci si ve čtvrtek odpoledne přišli do prostor výtvarného oboru Základní umělecké školy v Prostějově převzít ocenění za svá díla v soutěži Škola snů.

Loutkové divadlo Starost válí. Teď vyhrálo postup do celostátní soutěže

Prostějov – Prostějovské loutkové divadlo Starost má za sebou další úspěch. Na krajské soutěžní přehlídce amatérských loutkových divadel v Třebíči se prostějovští herci probojovali až do celostátního kola v Chrudimi.

AKTUALIZOVÁNO

Protihlukovou stěnu na D46 navyšují o dva metry, řidiči musí jen jedním pruhem

Prostějov – Velkou radost obyvatelům domů poblíž dálnice D46, ale menší radost řidičům, udělalo Ředitelství silnic a dálnic České republiky, které naplno zahájilo opravu tamější protihlukové stěny.

Botanická zahrada se oblékla do jarního, letos zažije premiéru svatebního obřadu

Prostějov - Jaro konečně zavítalo i do prostějovské botanické zahrady, kde pomalu začínají rozkvétat stromy i květiny. Ačkoliv má zahrada otevřeno celoročně, nejvíce návštěvníků přichází právě v období jara, kdy všechno kvete.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT