FOTO: Zima dává chodníkům pořádně zabrat

Prostějov – O tom, jak budou vypadat chodníky po zimě, výmluvně vypovídají místa vystupující z pod ledových krust. V řadě prostějovských ulic je obrázek podobný: souvislé pásy uvolněných a houpajících se dlaždic, které pěší zdolávají stejně těžce jako všudypřítomnou námrazu.


foto Diskutovat (11) 9.2.2010 7:02

Chodníky dostávají v mrazech zabrat

Flashový přehrávač se spouští.

Pokud se vám nespustil, aktualizujte si ho zde.

„Chodníky jsou mnohde vzduté kvůli špatné úpravě po dřívějších výkopech. Během technické údržby zaznamenáváme konkrétní místa, ale s důkladným zmapováním situace budeme moci začít teprve až roztaje sníh,“ říká vedoucí odboru komunálních služeb Jaroslav Štěpaník. O tom, jakou sumu bude třeba investovat do oprav, nemá zatím jasnou představu. Neví to ani místostarosta Miroslav Pišťák.

„Budeme o tom jednat na radě města. Všichni se shodujeme na tom, že investice je nutná, protože letošní zima dá chodníkům pořádně zabrat. Chceme být v tomto ohledu co nejdůslednější, ale o konkrétní částce, ani lokalitách se v tuto chvíli nedá ještě hovořit,“ komentoval situaci Pišťák.

Těžká technika chodníkům nesvědčí

S tím, že mrazy zanechávají na chodnících výraznou stopu hlavně kvůli jejich nedbalé obnově po stavebních pracích, souhlasí i Bedřich Kulka, jehož firma se pokládkou dlažby zabývá dvacet let.

„Chodníky nejsou navíc dimenzované na zatížení technikou, která v ulicích uklízí sníh. S tím, že na ně bude najíždět tunová multikára s nákladem, se zkrátka nepočítalo,“ uvedl prostějovský podnikatel.

„Když se k tomu přidá fakt, že vrstva podloží je leckde jen deset centimetrů, není se čemu divit, že dlažba po zimě vypadá tak, jak vypadá,“ dodal.

Na jaře minulého roku počítala radnice s tím, že do oprav dláždění investuje v roce 2009 zhruba čtyři miliony korun.

 



Diskuse k článku obsahuje 11 příspěvků

E-paper - elektronická podoba tištěné verze

Náhled deníku Elektronické
vydání novin

73 deníků: najděte si svůj

Vybrat deník podle lokality