V Kladkách chystají svah, se zasněžováním vyčkávají
Sjezdovka v Kladkách a její okolí - 20. 12. 2011 Autor: DENÍK/Radim Havlík
21.12.2011 10:07
Kladky /FOTOGALERIE/ – „Ve středu vytáhneme techniku na svah,“ vzkázal v úterý večer Jiří Křeček, starosta TJ Sokol Kladky. Zdůraznil, že do neuváženého pokrývání sjezdovky umělým sněhem se nepustí.
„Nemá smysl, aby umělý sníh roztál a skončil v potoce. Vyčkáme na stabilnější počasí. Ideální by byl noční teploty kolem mínus deseti a denní kolem mínus pěti stupňů,“ shrnul. Dodal, že zasněžení svahu, které trvá zhruba čtyři až pět nocí, není nijak levné. „Vyjde nás až na sto tisíc korun,“ přiblížil Jiří Kreček.
Kladecký starosta Josef Hofman tvrdí: „Zažili jsme sezóny, kdy se s lyžováním začínalo takto pozdě.“ Zároveň si však vybavil, že loni k nim sjezdaři dorazili už na Mikuláše.
„Loňská zima byla pro nás vůbec nejdelší v historii. Na svahu se lyžovalo od začátku prosince až téměř do poloviny března,“ popsal.
Sjezdovka v Kladkách je dlouhá necelého půl kilometru. V sezónu nabízí večerní lyžování nebo lyžařskou a snowboardovou školu. Aktuální informace o jediné sjezdovce s umělým sněhem na Prostějovsku poskytují webové stránky lyzovanikladky.cz.
Autor: Radim Havlík
Pošlete odkaz přátelům
Diskuse
DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY
CELEBRITY
Rath před poslanci: Můj život i kariéra skončily
Černá limuzína s majáčkem, ostří hoši v kuklách a další doprovodná vozidla. Transport Davida Ratha z… celý článek ›
Šílenec hodil dceru (†1) a syna (†4) z balkonu, pak skočil sám
Otec, který upadal do hlubokých depresí, protože nemohl 18 měsíců sehnat práci, vyhodil svého čtyřletého… celý článek ›
Reprezentace má starosti: Zranění a bakterie v polském hotelu
PŘÍMO Z BAD WALTERSDORFU | VIDEO | Druhý celý den soustředění a fotbalová reprezentace už počítá zraněné… celý článek ›
John o Rathovi: Na nahrávkách je slyšet, jak se rochní nad ukradenými miliony
David Rath předstoupil před poslance, aby jim vysvětlil, proč měl v krabici od vína 7 milionů korun. Co… celý článek ›




