VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nový zastupitel Marek Moudrý: Chci pomoct turismu a prosadit velký bazén

Od komunálních voleb je dva a půl roku, přesto se ale nyní poprvé dostal na jednání v roli prostějovského zastupitele.

15.6.2017
SDÍLEJ:

Nový prostějovský zastupitel Marek MoudrýFoto: Deník / Michal Sobecký

 Řeč je o Marku Moudrém, který získal mandát po zesnulém Václavu Kolářovi.

Shodou okolností se i v jeho případě jedná o pedagoga: dlouhá léta učí na Střední odborné škole podnikání a obchodu v Rejskově ulici.

Po pondělku má za sebou první zasedání zastupitelstva, první hlasování. Jak se na novou roli těší? Jaké věci bude chtít prosadit? O tom povyprávěl nový zastupitel Deníku.

Pane inženýre, na úvod mi dovolte otázku, jak dobře jste se znal se svým předchůdcem, po němž jste získal mandát, s Václavem Kolářem?
Václava jsem znal dlouhou dobu jako kolegu pedagoga. Více jsme se pak poznali v předvolebním období. Mohu říct, že přestože byl mezi námi generační rozdíl, dobře jsme si rozuměli.
Jeho náhlý odchod mě, stejně jako asi většinu ostatních, překvapil. Bylo to hodně nečekané, už jen proto, že byl plný elánu a když jsme spolu naposledy diskutovali, nic jeho odchodu nenasvědčovalo.

Uvažoval jste o tom, že mandát po něm nepřijmete?
Šel jsem do toho před lety s jistou vizí. Kdybych mandát nepřijal, nebylo by to férové vůči lidem, kteří mi dali u voleb svůj hlas.

Čemu byste se rád při práci v zastupitelstvu věnoval?
Ve zbývajícím roce a půl bych se rád věnoval například problematice cestovního ruchu ve městě. V tomhle směru se stihlo udělat hodně pozitivního. Zmínil bych třeba mobilní kluziště, nebo vánoční a velikonoční trhy. V centru se nyní koná plno zajímavých akcí. V tomto ohledu došlo k obrovskému posunu k lepšímu. Náměstí ožívá různými aktivitami mnohem častěji než v minulosti.

Lepší informace o akcích

Co konkrétně budete chtít prosadit?
Lepší informovanost o akcích v Prostějově a okolí. Nejen u nás v Prostějově, ale také např. v Čechách pod Kosířem, Plumlově, Náměšti na Hané nebo Tovačově se koná spousta zajímavých akcí, ale ne vždy o nich lidé vědí a to je velká škoda. Myslím si, že by bylo dobré města a zajímavá místa Olomouckého kraje více propojit a celkově více vzájemně spolupracovat. Když už se něco zajímavého pro lidi organizuje, tak by o tom měli vědět nejen organizátoři a místní.
Budu podporovat výstavbu padesátimetrového bazénu. Vím, že rozhodování o tak velkém projektu není jednoduché, protože by se jednalo o jednu z největších investičních akcí města. Počáteční náklady jsou vysoké, samozřejmě vyšší než u pětadvacetimetrového bazénu, ale u provozních nákladů už takový rozdíl není. Užitná hodnota vychází ve prospěch většího bazénu. Velký bazén totiž umožní větší variabilitu, je možné ho využít pro závodní i rekreační plavání. Prostějovu velký krytý bazén chybí. Většina Prostějovanů tak utrácí své peníze na bazénech ve Vyškově nebo Olomouci a to je, myslím, škoda.A teď k dalšímu aktuálnímu tématu: sporu hokejových klubů a nejistotě kolem jejich dotací. Sledujete tuto kauzu? A pokud ano, jak na vás zatím působí?
Situace v prostějovském hokeji je dost smutná a pro nezasvěcené značně nepřehledná. Hokejový klub SK Prostějov 1913 vznikl na základě nespokojenosti části rodičů se stávajícím klubem LHK Jestřábi Prostějov. Jsem rád, že jsme na pondělním zasedání zastupitelstva dotaci na základě doporučení Rady města schválili. Pokud nový klub pracuje s mládeží a efektivně vynakládá svěřené peníze, tak nevidím důvod, proč ho nepodpořit dotací jako jiné kluby. Z jejich strany je také vidět snaha řešit vzniklou situaci tak, aby děti a jejich rodiče nebyli rukojmí LHK Jestřábi.

Marek Moudrý (TOP 09 a Nezávislí Prostějované)
- 43 let
- vystudoval ekonomii a management se zaměřením na regionální a lokální rozvoj na Fakultě sociálně ekonomické na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně (Ústí nad Labem)
- od roku 1998 učí na Střední odborné škole podnikání a obchodu (Prostějov), od r. 2000 je zástupcem ředitele školy
- odborně se zabývá marketingem a cestovním ruchem
- je ženatý a má tři děti
- mezi jeho koníčky patří cestování, turistika, nordic walking a historie

Autor: Michal Sobecký

15.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Petr Komárek, student, novinář a spisovatel

Devatenáctiletý spisovatel: Knihu o Prostějově jsem chtěl hlavně čučavou

ON-LINE o pivu. Ptejte se ředitele pivovaru Holba

Nejlepší osvěžení v tropických dnech? Mnozí by jistě odpověděli, že krásně orosená sklenice piva. 

Vedra vrcholí. Na víkend spadne teplota o 10 stupňů

Uprostřed týdne dosáhnou tropické teploty v Olomouckém kraji vrcholu, pak se začne ochlazovat. Víkend by měl být výrazně chladnější a pod mrakem.

Nová kniha o Prostějově je na světě. Nezapomíná na parky ani kuriozity

Pořádně zaplněný byl v pondělí po páté hodině večer podkrovní sál prostějovské knihovny. A nechyběli ani návštěvníci jako primátorka Alena Rašková, její náměstkyně Ivana Hemerková, ředitel střední školy Václav Křupka či knihovny Aleš Procházka.

Kdy otevře rozhledna na Kosíři? Má plán oprav

"Nevím". Takovou dostávají v těchto dnech turisté odpověď na dotaz, kdy se opět dostanou na ochoz rozhledny zdobící Velký Kosíř.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies