VYBERTE SI REGION

Nový park v Okružní má nakročeno k realizaci

Prostějov – Nový park poblíž ulice Okružní v Prostějově už zanedlouho nemusí být jen hudbou vzdálené budoucnosti. Rada města Prostějova na svém posledním jednání schválila zadání vypracování projektové dokumentace, přičemž už nyní mají radní představu, jak by nový městský park měl vypadat.

25.3.2016 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoAutor: DENÍK/Matej Slávik

„Lokalitu čeká výsadba zeleně, výstavba pozemních komunikací pro chodce a údržbu, vytvoření oddechových zón a drobné architektury. Součástí návrhu bude také propojení na stávající okolní zástavbu a technickou infrastrukturu," popsal plány vedení města náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že nabídnutá cena za zpracování projektové dokumentace ve stupni studie je více než sto padesát tisíc korun a zahrnuje i vypracování vizualizací a spolupráci zahradního architekta.

Novou městskou zeleň vítají ochránci přírody i předseda Změny pro Prostějov, který se o vznik parku zasazoval už v minulosti.

„Jakákoliv nová zeleň je pro město přínos. Vznik parku v lokalitě Okružní vnímám velmi pozitivně a myslím, že je to rozhodně dobrý krok. Zatím jsem neměl v rukou žádné detailní plány, nicméně to, co se ke mně dostalo, vypadá výborně. Doufám, že i samotná realizace bude tak dobrá," vyjádřil se k budoucímu parku předseda Změny pro Prostějov Jan Navrátil.

Park uvítáme, zní z Irisu

Jeho slova potvrzuje také předsedkyně prostějovských ochránců přírody ze Sdružení Iris Eva Zatloukalová.

„Přibývající zeleň vždycky uvítáme. Obzvláště v jižní části města, kde je kvůli přilehlým polím zvýšená prašnost. Až bude nový park hotový, určitě jej velmi rádi zahrneme do našich aktivit," usmála se Eva Zatloukalová.

Kdy začnou dělníci pracovat na budování parku, však zatím jasné není.

„V tuto chvíli ještě nelze říci, kdy park vznikne. Teprve až po zpracování studie přijdou na řadu další kroky, včetně vyčíslení nákladů na realizaci parku, od čehož se pak bude odvíjet zbytek," vysvětlila mluvčí radnice Jana Gáborová s tím, že pro letošní rok si vedení města vyčlenilo na projektovou dokumentaci tři sta tisíc korun.

Autor: Dagmar Málková

25.3.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

Freddie Mercury byl laskavý, štědrý a loajální

Plumlov – Baletního galavečera na plumlovském zámku, který se konal uplynulý víkend, se účastnil také dlouholetý asistent a blízký přítel Freddieho Mercuryho Peter Freestone. Je současně také spolutvůrcem libreta k unikátnímu baletnímu představení Queen, které se už několikátou sezónu hraje v Olomouci. Peter Freestone žije už 15 let v České republice.

Prostějovská firma slaví, chce s návštěvníky vytvořit nejdelší pružinu na světě

Prostějov - Areál firmy HŽP v Prostějově se v sobotu 3. září stane dějištěm oslav. Významný dodavatel pružin pro automobilový a železniční průmysl otevře výrobní prostory pro návštěvníky, s nimiž hodlá vytvořit rekord – výrobu nejdelší pružiny na světě. S řadou dalších atrakcí tak můžete společně oslavit pětašedesátiletou tradici výroby pružin na Prostějovsku.

V Držovicích se rozpadlo zastupitelstvo, obec čekají nové volby

Držovice – „Vážení spoluobčané, počínaje jednatřicátým srpnem klesl počet zastupitelů Držovic ze sedmi na čtyři. Tímto se naplnil zákon (konkrétně Zákon o obcích, pozn. red.), že jakmile klesne počet zastupitelů pod pět, musí být vyhlášeny nové volby." Takové oznámení od starostky obce Blanky Kolečkářové si během následujících dnů mohou přečíst obyvatelé Držovic. V zákoně totiž sice je uvedené, že mohou za obec vystupovat náhradníci z kandidátek, i ti však rezignovali.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies