VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kavárnu v městském zámku pronajali synovi úřednice magistrátu

Krátce před otevřením je nová prostějovská kavárna v zámku na Pernštýnském náměstí. Bude tak už druhou v krátké době, která v centru města otevřela.

7.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Milan Jaroš

V obou případech však kolují určité pochybnosti a to o tom, kdo bude za fungování podniků zodpovědný.

Zatímco totiž u muzejní kavárny ve Špalíčku zjistili zpravodajové iDnesu, že je pod taktovkou manželky ředitele muzea, kavárna v zámku - majetku města - bude mít zase jiného provozovatele: syna magistrátní úřednice.

Mělo by se jednat o syna Aleny Dvořákové z Odboru kanceláře primátorky.

Jak navíc Deník zjistil, výběrové řízení sice mohlo probíhat standardním způsobem, ovšem s nepříliš obvyklým koncem.

"Prohlídku prostor absolvovalo celkem sedm zájemců, avšak nabídku podal pouze jeden. Rada města proto schválila tomuto zájemci uzavření nájemní smlouvy za nabídnuté měsíční nájemné bez energií, které činí šest tisíc korun. Tak jako ve všech ostatních případech pronájmů nebytových prostor je cena stanovena obálkovou metodou, tedy nabídnutým nájemným," uvedl ředitel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

Směšné nájemné?

Výběrové řízení se tak i přes jediného účastníka neopakovalo. přitom ho vyhrála osoba, která vlastní živnostenský list pouze pár měsíců.

Samotná výše nájemného, kterou by měl muž platit, je pak pro některé provozovatele kavárny zarážející.

"Podmínky jsou divné. A z mého pohledu je výše nájemného směšná. Jde navíc o vybavenou kavárnu," uvedla třeba Iveta Valentová.

Poukázala tak na to, že prostory v zámku už nyní nejsou pouze prázdnými místnostmi, ale jde o již z velké části nábytkem vybavenou kavárnu.

"Na druhou stranu, co se týká ceny, tak vycházím jen z informací uveřejněných magistrátem," dodává kavárnice.

Magistrát: Trafiku odmítáme

Nabízí se otázka, zda magistrát nepochybil, když výběrové řízení neopakoval. Možnost, že by vytvořil nabídku na míru však odmítá.

"Na místo kavárny se přišlo podívat a tím projevilo zájem o pronájem sedm subjektů. Pouze jediný z nich nakonec podal přihlášku do vlastního řízení. Ve výběrové komisi nebyl nikdo z vedení města. Výběrové řízení prováděla Domovní správa Města Prostějova. Podezření ze zřízení „trafiky“ a zvýhodnění rodinného příslušníka pracovníka magistrátu kategoricky vedení města odmítá," stojí ve vyjádření zaslané mediální referentkou města Annou Kajlíkovou.

Kavárna se bude nacházet v průchodu zámku, po levé straně při cestě na nádvoří. Podle informací zaslaných městem by měla otevřít během srpna.

"Propojení provozu kavárny s výstavní činností se v současnosti řeší," řekla dále Anna Kajlíková k jedné z podmínek ve výběrovém řízení - tedy chodu kavárny spojeného s výstavou uměleckých děl města.

IVAN ČECH, MICHAL SOBECKÝ

Autor: Michal Sobecký

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Ranní zátah: tři stovky zastavených aut, pět řidičů "pod vlivem"

Řidič oslněný sluncem narazil u Konice do malotraktoru
2

Auto "sestřelilo" malotraktor u krajnice, pokutu dostali oba řidiči

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Divadlo se stále vzpamatovává z krupobití. Otevře však včas

Desítky výjezdů hasičů, lokální potopy, poničené stromy. Ale také Národní dům. Kroupy, které postihly Prostějovsko asi před měsícem, za sebou zanechaly spoušť. A magistrát tak doteď vyhodnocuje, jaké škody za sebou průtrž zanechala. "Třeba v případě divadla ještě nevíme, jak velká bude. Nemám nové informace," uvedla primátorka Alena Rašková.

Muž se dobýval do cizího auta šroubovákem. Spletl jsem si jej se svým, hájil se

Cizí zaparkované auto poškodil třiaosmdesátiletý muž v neděli po poledni v Prostějově.

Ve vesnicích zavřely obchody, zájemci o ně nejsou

Prázdné výlohy a regály, ze kterých zmizely potraviny i další zboží. V mnohém se nyní obce na Prostějovsku podobají. Pokud zde totiž donedávna vládl díky smíšeným zbožím čilý ruch, ten je nyní minulostí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení