VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam o víkendu? Na pohodový festival i krojované klebete

Pravidlená porce tipů na zajímavé víkendové akce na Prostějovsku.

9.6.2017
SDÍLEJ:

Kralecky klebeteFoto: DENÍK/Hana Masaříková

Festival plný pohody s workshopy i bojovým uměním

Zaujmout děti i rodiče a předvést, co členové volnočasových kroužků dokážou. Takové ambice má sobotní Festival volnočasových aktivit v Němčicích nad Hanou. Po sedmnácté hodině za školou děti předvedou, co pěkného se za rok naučily, starší ročníky zase čeká spousta odpočinku.

"Program plánujeme na dvě a půl hodiny. Během nich se na pódiu představí tanečníci, některé sporty a bojová umění. Paralelně ale budou probíhat i různé workshopy," prozradila ředitelka Střediska volného času Orion Eva Bašková. Z workshopů se mohou děti těšit třeba na ekologický kroužek či keramiku.

Rodiče pak čeká i občerstvení, hlavně pak pohoda. Jak ale doufá Bašková, na tu se mohou těšit všichni účastníci. "O nic nejde. Nejedná se o žádnou soutěž, ani se nikdo nebude vyjadřovat k dětem, jak se jim co při představení povedlo nebo nepovedlo. Jde hlavně o to, aby si to všichni užili," poznamenala ředitelka.

Festival, který není zdaleka jedinou akcí pořádanou Orionem, má podtitul Na Pohodu. A jak na závěr prozrazuje Eva Bašková, není to náhoda. "Skutečně nám jde hlavně o tu pohodu, o klidné a příjemné odpoledne pro všechny," řekla k názvu, který vznikl před pěti lety a drží se dodnes.

Iris poučí o přírodě a ekologii

Řada aktivit, ale také maňáskové divadlo či hudba. Tak bude vypadat sobotní Den životního prostředí pořádaný ekocentrem Iris. Návštěvníci se setkají s odpadovou problematikou, svou činnost představí i včelaři, zahrádkáři či záchranná stanice pro živočichy. Událost slibuje zábavu nejen pro děti, ale také pro dospělé. Akce začíná v devět hodin.

Kladeckým kosem provede známý moderátor

Jste malým zpěvákem, co by své dovednosti chtěl předvést veřejně? Nebo jen fandou pěveckých výkonů? Pokud alespoň na jednu otázku odpovíte kladně, je tu pro vás Kladecký kos. Tradiční již patnácté klání dětských zpěváků doprovodí od čtrnácti hodin svým nezaměnitelným komentářem a moderováním Ladislav „Sovjet“ Rus.

Do Čech lákají na prohlídku parku

Pokud máte rádi přírodu, tato akce je pro vás jako stvořená. Už podruhé se totiž Čechy pod Kosířem zapojí do Víkendu otevřených zahrad. Nenechte se ale zmást, společně s jeho správcem budete mít pod drobnohledem zdejší zámecký park, ne zahradu. Při komentované prohlídce zdarma načerpáte nové informace o zdejších stromech a vzniku parku. První prohlídka začíná ve čtrnáct hodin. Více informací naleznete na webu zámku.

V Kralicích se bude klebetit

Pestrobarevný program čeká návštěvníky kralického parku. Zdejší folklórní soubor Klas se totiž představí se svým tancem, hudbou a zpěvem na tradičních Klebetech. A nebude sám – dorazí také soubory Hlubina a Trnka. Bude na co se dívat, a to při bohatém občerstvení a v pěkném, přírodním prostředí. Akce se totiž tradičně uskuteční v parčíku u kulturního domu, kam by se v případě nepřízně počasí přesunula. Klebetění začíná v sedmnáct hodin.

Autor: Michal Sobecký

9.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

zahradní kuchyně

Vařit můžete i pod širým nebem

Petr Komárek, student, novinář a spisovatel

Devatenáctiletý spisovatel: Knihu o Prostějově jsem chtěl hlavně čučavou

ON-LINE o pivu. Ptejte se ředitele pivovaru Holba

Nejlepší osvěžení v tropických dnech? Mnozí by jistě odpověděli, že krásně orosená sklenice piva. 

Vedra vrcholí. Na víkend spadne teplota o 10 stupňů

Uprostřed týdne dosáhnou tropické teploty v Olomouckém kraji vrcholu, pak se začne ochlazovat. Víkend by měl být výrazně chladnější a pod mrakem.

Nová kniha o Prostějově je na světě. Nezapomíná na parky ani kuriozity

Pořádně zaplněný byl v pondělí po páté hodině večer podkrovní sál prostějovské knihovny. A nechyběli ani návštěvníci jako primátorka Alena Rašková, její náměstkyně Ivana Hemerková, ředitel střední školy Václav Křupka či knihovny Aleš Procházka.

Kdy otevře rozhledna na Kosíři? Má plán oprav

"Nevím". Takovou dostávají v těchto dnech turisté odpověď na dotaz, kdy se opět dostanou na ochoz rozhledny zdobící Velký Kosíř.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies