VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Prostějovsko

19.7.2017

Majitelka pálenice: Lidé si myslí, že je to zlatý důl

Jedna velká radost. Tak popisuje svou práci i koníček v jednom Iveta Pánová. Už dvacet let se v Mostkovicích věnuje palírně a veškerému ruchu, co se kolem ní točí.

18.7.2017

Senior taxi je v kurzu, měsíčně zvládne i tisíc jízd

Služba zajišťující cenově a časově dostupnou dopravu těžce pohyblivým lidem nad 65 let, kteří mají trvalý pobyt v Prostějově, funguje v Prostějově už druhým rokem.

18.7.2017

V teplých měsících je třeba dávat pozor na klíšťata

Teplé letní počasí mnoho lidí tráví rekreačně v přírodě. Toto období je však také typické svou vysokou aktivitou klíšťat.

18.7.2017

Povodně 1997: Několikrát šlo o život, ale úkol jsme splnili, vzpomíná hasič

Na ničivé povodně z roku 1997 zavzpomínal pro Deník i tehdejší velitel čety olomouckých hasičů Rudolf Hauser. Přečtěte si, jak popisuje zásah v zaplaveném Přerově.

18.7.2017

Lidovci se rozhodují, zda půjdou do koalice se Starosty

Olomoucký kraj - Členové KDU-ČSL by se měli dnes rozhodnout, zda opravdu půjdou do koalice se Starosty. Tři měsíce před parlamentními volbami nejsou v názoru na toto spojení jednotní.

18.7.2017

Masivní policejní akce nekončí

Během prázdnin ještě více, než kdy jindy, zaměřili strážci zákona pozornost na silnice Prostějovska. Mezi pátkem a nedělí tak zkontrolovali na osm set aut.

18.7.2017

Plumlov bude hostit výstavů teddy králíčků

Na výstavu zakrslých teddy králíčků a teddy beránků zve chovatelská stanice Teddy od Princezny v sobotu 22. července do Plumlova na Tyršovo náměstí. Jde již o třetí ročník akce, která je jedinou svého druhu na Moravě.

18.7.2017

Co s ptenským zámkem? Zastupitelé ho chtějí zbavit památkové ochrany

Nemalý rozruch způsobila pondělní debata zastupitelů o budoucnosti ptenského zámku. A také vzácnou shodu: opozice s koalicí. Společně totiž zamítly návrh lidovecké zastupitelky Zuzany Bartošové na zaměření zámku ve Ptení. Bartošová se trvale přimlouvá za to, aby byla památka zachráněna, případně i využívána městem Prostějovem.

18.7.2017

Rádia přivábila stovky lidí do muzea

Zatím na stovky se počítá množství návštěvníků letos otevřeného Muzea radiotechniky v Dobrochově. Expozice otevřená v budově obecního úřadu mapuje vývoj nejen rádií, ale také televizí, gramofonů či počítačů.

17.7.2017

Rekonstrukce krasického rybníka se opět odkládá

Krasický rybník musí být snad prokletý, říkají si možná mnozí obyvatelé tohoto západního předměstí. Roky totiž volají po rekonstrukci rybníka, který už léta díky zanesenému dnu, rozbitým břehům i odpadkům neplní zrovna estetickou funkci. Když už to však vypadalo, že se před veškeré peripetie dostanou k slovu stavaři, je zde nový problém.

17.7.2017

V létě je třeba kromě jiného chránit i své uši

Ačkoliv pro mnohé je období prázdnin spojeno zejména s volnem a odpočinkem, lidé by měli pamatovat na to, že v létě je jejich zdraví vystaveno řadě nebezpečí.

16.7.2017

Šermíři příliš netáhli. Problémem bylo počasí i jiné akce

Tradiční šermířský víkend na plumlovském zámku je akcí, kterou mnozí návštěvníci chválí, přesto si však svou cestu na zámek o tomto víkendu moc lidí nenašlo.

15.7.2017

Stínava byla už pojedenácté v zajetí traktorů

Nejrušnější den v roce zažila v sobotu Stínava na Prostějovsku. Celý den totiž tuto malou obec brázdily při jedenáctém ročníku Traktoriády traktory z okolních i dalekých vesnic.

15.7.2017

Nový hudební bar poslouží zejména místním kapelám

Už je to přes dva měsíce, co ukončil provoz prostějovský hudební klub Apollo 13 na Barákové ulici. Nyní se však začaly šířit zvěsti, že by se prostějovská hudební scéna měla rozšířit. Záměr vybudovat nový podnik, který by nabízel živou hudební produkci, potvrdil provozovatel zavřeného Apolla Miroslav Hasa.

14.7.2017

V Prostějově přibudou další cyklostezky, třeba v Kostelecké ulici

Období prázdnin nabízí Prostějovanům kromě jiného i možnost cestovat po městě a okolí na kole. V posledních letech město rozšířilo svou síť cyklostezek, a to jak přímo ve městě, tak i trasy směřující z města. Na období příštích měsíců a let má však město naplánované další cyklostezky, které hodlá vybudovat.

14.7.2017

Kam o víkendu? Na šermíře, Traktoriádu nebo za rockem

Na víkendový program šermířských soubojů a historické atmosféry láká Plumlovský zámek při akci Zvonící kordy, Zkřížené meče patnáctého a šestnáctého července.

14.7.2017

Firmy často marně shání brigádníky. Mladí nemají zájem o práci, shodují se

Studenti, pozor. Pokud ještě nyní sháníte brigádu na léto, stále můžete uspět. Přestože je totiž řada pracovních pozic už rozebraná, mnohé zatím zůstávají bez zájmu. A zaměstnavatelé si stěžují: mladí lidé podle nich nemají o pracování zájem.

14.7.2017

Ve školách se usilovně pracuje i o prázdninách

Období prázdnin přináší žákům a studentům dva měsíce odpočinku, pro samotné školy tato doba však neznamená pouze volno. Na většině z nich zaměstnanci usilovně pracují na přípravě na nový školní rok, ať už se jedná o rekonstrukce některých částí školy či náročnou administrativní činnost.

13.7.2017

Svět podle Daliborka: dokument, nebo hraný film?

Zachycuje dokument Svět podle Daliborka reálný příběh českého neonacisty, nebo se jedná o hraný film? Tuto otázku si po snímku, který měl v úterý slavnostní předpremiéru v prostějovském kině Metro 70, pokládá čím dál více lidí. I díky postojům hlavních protagonistů filmu.

13.7.2017

O víkendu budou na zámku šermířské souboje

Na víkendový program šermířských soubojů a historické atmosféry láká Plumlovský zámek při akci Zvonící kordy, Zkřížené meče patnáctého a šestnáctého července.

13.7.2017

Nájemníci městských bytů: Leze nám domů plíseň

Netěsnící okna, padající omítka ale také plíseň. Hlavně však neochota ze strany zodpovědných míst s nedostatky něco udělat. Tak hodnotí bydlení v prostějovských městských bytech někteří nájemníci.

12.7.2017

Prostějov má už třetí knihobudku

Již tři knihobudky mají v současnosti k dispozici prostějovští čtenáři. Po první, jejíž provoz spustil prostějovský Okrašlovací spolek ve spolupráci s městskou knihovnou šestého října loňského roku, se objevila další v uplynulých dvou týdnech v akvaparku Koupelky a na Husově náměstí.

12.7.2017

Dva uhynulí divočáci, mor laboratoř nepotvrdila

Na území Olomouckého kraje eviduje veterinární správa dvě uhynulá divoká prasata. Nalezena byla v prostějovském okrese a laboratorní vyšetření odebraných vzorků nepotvrdilo nákazu africkým morem. V sousedním Zlínském kraji stoupl počet nakažených zvířat na 25.

12.7.2017

Určice chtějí skoncovat s problémovými pejskaři. Výsledkem je vyhláška

Dost se rozhodli říct v Určicích nepořádným pejskařům a také těm, kteří své čtyřnohé přátele nezvládají. Výsledkem je nová vyhláška, která upravuje pohyb a venčení psů v obci.

11.7.2017

Určice v nejistotě: Jak dopadne čekání na pokutu?

Zatím nejistý je výsledek sporu o odstranění a zaplacení ilegální skládky v Určicích. Tu měl mít na svědomí bývalý starosta obce, Vlastimil Konšel, který nakonec pod tlakem okolností předloni koncem října rezignoval. Vedení obce však za sebou stále táhne břemeno v podobě nákladů na pokutu. Ta může být pro obec, která nyní investuje ve velkém do svého majetku a stavebních úprav, problémem.

AKTUALIZOVÁNO
11.7.2017

Průtrž na Prostějovsku: nemocnice omezila provoz, zateklo i do divadla

Nemalé komplikace způsobila lidem na Prostějovsku pondělní bouře s průtrží mračen. Napilno však neměli jen hasiči či majitelé domů, ale potýkat se s následky musí také v prostějovské nemocnici. Zejména ti na rehabilitačním oddělení.

AKTUALIZOVÁNO
10.7.2017

Průtrž mračen zaplavila centrum Prostějova

Přívalový déšť a také kroupy. Na rozpálené Prostějovsko v pondělí se po šesté hodině večer snesla zhruba hodinová průtrž, která potrápila lidi. Včetně hasičů.

10.7.2017

Nekonečný příběh, další dějství: zámek ve Ptení opět na prodej

Historie se opakuje. Tedy přinejmenším v případě ptenského zámku. Stavba, která je ve vlastnictví města Prostějova totiž opět bude hledat nového kupce. Jak totiž oznámil prostějovský magistrát, zájemci o jeho využití jsou. A objektu, za jehož chátrání už nejednou byli radní na slovním pranýři, by se město rádo zbavilo.

10.7.2017

Cestující kritizují stav nádražních toalet

Čtvery. Tolik je nyní funkčních veřejných toalet v Prostějově. Zatímco však některé se mohou pochlubit udržovanou čistotou a bez větších problémů fungujícím systémem, jiné na tom jsou hůř. Třeba toaleta na hlavním prostějovském nádraží.

9.7.2017

Pot, dřina i zábava. Workoutisté v Prostějově slavili výročí

Nervydrásající souboj, soutěže pro veřejnost nebo třeba vystoupení v pole dance. Taková lákadla čekala všechny příznivce cvičení s vlastní vahou během sobotního odpoledne na prostějovském workoutovém sportovišti v Kostelecké ulici.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení