VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Prostějovsko

12.9.2017

Nepropásněte ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Němčice nad Hanou

 Ojedinělý seriál Deníku startuje! Na stránce tištěných novin postupně představíme všechny děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

12.9.2017

Nový bazén se teď v Prostějově stavět nebude. Zastupitelé rozhodnutí odložili

Jednu z největších investic Prostějova posledních let se rozhodli na pondělním jednání zastupitelé odsunout.

12.9.2017

Prostějov dostane další dvě hřiště na workout

Další dvě workoutová hřiště vzniknou v Prostějově. Tak rozhodli na svém pondělním jednání prostějovští zastupitelé.

AKTUALIZOVÁNO
11.9.2017

Kauza hokej: opozice chtěla odvolat náměstkyni Hemerkovou

Činovníci na facebookové stránce LHK Jestřábi-mládež se odmlčeli, politici však nikoli. Zatímco donedávna členové opozice zůstali u vyjádření na facebooku, nyní přešli do útoku. A na pondělním jednání zastupitelstva vyzvali své kolegy k odvolání náměstkyně primátorky Ivany Hemerkové.

11.9.2017

Bicyklem Němčickem. Davy nadšenců na kolech zaplnily Vitčice

Silnice na Němčicku byly v sobotu plné cyklistů. Tradiční akce Bicyklem Němčickem přilákala stovky cyklistických nadšenců, kteří zaplnili fotbalové hřiště ve Vitčicích, kde byl naplánován dojezd.

10.9.2017

Pohádkovým údolím ve Smržicích se proháněli indiáni

Zábavu pro nejmenší připravil v sobotu Sokol ve Smržicích. V oblasti u naučné stezky na Stráž se tradičně uskutečnilo Pohádkové údolí, které tentokrát přineslo indiánskou tematiku.

AKTUALIZUJEME
10.9.2017

RVHP na Plumlově: retro vozy zaplnily Camp Žralok

Více než tři stovky aut zaplnily o víkendu plumlovský kemp Žralok. Druhý ročník Moravského setkání motorek a automobilů RVHP přinesl o 50 procent větší zájem než ten loňský a kapacita kempu byla maximálně naplněna.

AKTUALIZUJEME
9.9.2017

OBRAZEM: Jan Svěrák přivezl na zámek v Čechách pod Kosířem rekvizity z filmu

Na setkání u příležitosti rozšíření stávající expozice Zdeňka a Jana Svěrákových v zámku v Čechách pod Kosířem v pátek přijel Jan Svěrák s manželkou. S sebou přivezl také další rekvizity z filmu Po strništi bos, kterému je nová část expozice věnovaná.

8.9.2017

Hygienici povolili koupání na přehradě, už je ale pozdě

Přesně třicet dnů trval zákaz koupání na plumlovské přehradě, nyní však krajští hygienici přišli s alespoň trochu potěšující zprávou – voda sice stále nevyhovuje hygienickým požadavkům, odvážní plavci se však už mohou v přehradě koupat.

8.9.2017

Kam o víkendu? Na auťáky z dob RVHP, koncert Čechomoru či Za vílou Pilavkou

Vyberte si z přehledu námi nabízených víkendových akcí.

8.9.2017

Víkend bude (skoro) letní, slunce vystřídá ochlazení a déšť

Teplý a většinou slunečný konec pracovního týdne čeká obyvatele Olomouckého kraje. V závěru víkendu však zřejmě přijde ochlazení a déšť.

7.9.2017

Military Fest zve na vojska, techniku i jízdu. Tady je PROGRAM

Setkání majitelů vojenské techniky, Klubů vojenské historie, příznivců vojenství se chystá 8. a 9. září v areálu u bývalé vojenské pevnosti Fort XIII. na Nové ulici v Olomouci.

7.9.2017

Prostějovské muzeum si chválí letní návštěvnost, nejvíc táhl Kanyza

Jednou z aktivit, jak mohli Prostějované využít volný čas během prázdnin, je návštěva muzea. Jak potvrzuje zástupkyně ředitele prostějovského Muzea Kamila Husaříková, vedení je s návštěvností přes prázdniny spokojené.

7.9.2017

Mladí Jestřábi dolétali. Svaz vyloučil všechna družstva ze soutěží

Konec hokejových nadějí Jestřábů? Minimálně pro letošní sezonu tomu tak je. Družstva LHK Jestřábi Prostějov byla vyloučena z mládežnických soutěží

AKTUALIZOVÁNO
6.9.2017

Policie „dostala“ Babiše a Faltýnka. Pro vydání hlasovala většina poslanců

Sněmovna vydala policii předsedu hnutí ANO Andreje Babiše a šéfa poslaneckého klubu Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání. Jsou podezřelí, že zneužili 50milionovou evropskou dotaci pro malé a střední podnikatele na Farmu Čapí hnízdo.

6.9.2017

Havlista, kok*t! Pirát Kapounek čelí urážkám na tabulích

Nelichotivé vzkazy a vulgarismy se objevily na reklamních plochách Pirátské strany v Prostějově. 

6.9.2017

Vydají Babiše a Faltýnka? Jak budou hlasovat poslanci z kraje

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš i předseda poslaneckého klubu hnutí Jaroslav Faltýnek dnes budou pravděpodobně vydáni k trestnímu stíhání kvůli padesátimilionové dotaci na farmu Čapí hnízdo.

5.9.2017

Povinné plavání ve školách trápí jejich ředitele

Rozruch i nadšení vzbudila včera informace o povinném plavání. Už méně nadšení však způsobila u vedení škol. Ty mají nově povinnost zajistit žákům prvního stupně plavecký výcvik.

5.9.2017

Tylovka je otevřená, obyvatelé však mají výhrady

Tylova ulice spojující centrum města s okolím Kauflandu ale také lokalita sousedící se sídlištěm a gymnáziem je konečně průjezdná. Nakonec se tak stalo s týdenním zpožděním, výsledek však stojí zato. Alespoň podle politiků.

4.9.2017

OBRAZEM: První školní den v Čechách pod Kosířem

Beznadějně zaplněná. Taková byla školní budova v Čechách pod Kosířem v pondělí. A nebylo divu. Do akce totiž kromě žáků poprvé vyrazili také noví prvňáci.

4.9.2017

Dokončení Zlechova se opět oddálilo

„Jakmile bude plumlovská přehrada připravena pro rekreanty, tak otevřeme krásně upravené prostory tohoto kdysi věhlasného hotelu,“ tvrdila v lednu 2009 o hotelu Zlechov na břehu Plumlovské přehrady Lenka Skácelová.

3.9.2017

Úkoly i hry. Děti se během soboty v Suchdole nenudily

Spoustou masek i úkolů pro děti. Tak se ty nejmenší, společně se svými rodiči, rozloučily s prázdninami v Suchdole. Organizátoři obecní akce si pro ně připravili třeba chůzi na chůdách, střelbu či házení na terč, nechyběl ani skákací hrad. Pro děti, které pak rády tvoří, byly zase nachystaná dvě stanoviště, kde si mohly vyrobit pěkné ozdoby z papíru.

2.9.2017

Tomáš Lebeda: Babišovy vize vnímám jako mimořádně nebezpečné

/ROZHOVOR/ Volby do Poslanecké sněmovny se uskuteční za necelé dva měsíce, 20. a 21. října. Říká se o nich, že budou přelomové. Pokud totiž politickou scénu v Česku ovládne Andrej Babiš, bude chtít uskutečnit svoji vizi o řízení státu jako firmy. Někdo tvrdí, že by to bylo pro demokracii smrtící, jiný od něj očekává efektivnější chod úřednického aparátu, redukci ministerstev a omezení byrokracie.

2.9.2017

Dračí mumraj: na přehradu vyrazilo v lodích přes pět set závodníků

Rebelky, Vrahovická sací jednotka, Mokrý banditi. Ale i další tři desítky dračích posádek se sjely na víkend k Plumlovské přehradě. Čekalo je zde největší dračí klání v regionu, Plumlovský drak.

1.9.2017

Děti v Nezamyslicích čeká nová škola

S hudbou, požehnáním i přítomností hejtmana. Takové bylo páteční slavnostní otevření třetí školní budovy v Nezamyslicích. Stavba za třicet pět milionů korun poskytne především další, nejen odborné učebny.

1.9.2017

Hledači kešek mají teď v Plumlově ráj

Auta ze Slovenska, Německa, Nizozemska či Litvy můžete v těchto dnech potkat v Plumlově. Řada z těch českých pak má na sobě logo ještěrky. Co to značí, to ví každý geocacher: V Plumlově se totiž nyní pořádá gigantická geocachingová akce pro zhruba šest tisíc lidí.

1.9.2017

Pejskaři si stěžují: Chybí loučky, magistrátu platíme za nic

Tucet vyhrazených výběhů pro psy po celém Prostějově, jasná pravidla pro jejich pohyb a řada košů na exkrementy. Ale také platby za psy a povinné čipování. S tím vším musí počítat majitelé psů v Prostějově. Řada z nich však s nynějšími podmínkami pro život svůj a jejich miláčků není spokojená.

1.9.2017

Wolker dostane v Prostějově novou sochu. Bude sedět na náměstí

Už v listopadu bude mít slavný prostějovský rodák v Prostějově novou sochu. Básník Jiří Wolker však nebude mít ve městě jen tuto připomínku.

31.8.2017

Dračí řev se znovu ozývá nad přehradou. Klání vypukne už v sobotu

Pořádný ruch čeká v sobotu návštěvníky Plumlovské přehrady. Po dvouměsíční pauze se sem totiž opět přesunou závody dračích lodí.

31.8.2017

Sezóna plováren na Prostějovsku? Spíše průměrná, hodnotí provozovatelé

Prázdniny se blíží ke konci a s nimi i čas vysokých teplot a sezóna koupání. To dává koupalištím na Prostějovsku možnost zhodnotit, jaká letošní sezóna byla.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení