VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Útočníci z Tvorovic vyfasovali tresty. Podmíněné

Tvorovice – Zastal se svého mladistvého syna, který má po těžkém úrazu hlavy. Vzal však do ruky tyč a spolu se soukmenovci napadl a zranil lidi. Rozbil navíc zařízení tvorovické hospody a od soudu tak odešel s trestem. „Víte, jak to je. Když lžete, vyhrajete,“ vyjádřil se v pátek po vynesení rozsudku na schodišti Okresního soudu v Prostějově potrestaný otec Milan M.

28.8.2010 2
SDÍLEJ:

Takto dopadla tvorovická hospoda po události ze čtvrtka 10. záříFoto: Archiv

Samosoudkyně Ivona Otrubová mu za násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci, výtržnictví a poškozování cizí věci, vyměřila deset měsíců odnětí svobody.

Trest je podmínečný, odklad činí dva roky.

„Vzala jsem v úvahu, že obžalovaný nemá záznam v trestním rejstříku a starosta obce potvrdil, že jde o bezproblémového usedlíka,“ odůvodnila výši trestu.

Milan M. se nyní rozmýšlí, zda podá odvolání ke krajskému soudu. Tvrdí, že v konfliktu s osazenstvem místní hospody, který se odehrál loni 10. září večer, se snažil pouze hájit napadeného syna.

„Vždyť ho mohli zabít. Byl už třikrát na operaci a šrám má dva milimetry od mozku. Na hlavu mu dříve spadl kus skla,“ říká.

Syn si podle jeho výpovědi přišel do hospody něco koupit. „Zbili ho tam. Když jsem se přišel zeptat, kdo ho napadl, dostal jsem do huby taky. Zvedlo se jich proti mně asi šestnáct,“ řekl krátce po rvačce redaktorům Prostějovského deníku.

Tyče, pěsti a kopance

Za konfliktem stál spor ohledně rychloměru, který se údajně ztratil z jízdního kola na chodbě hospody. Potyčka, v níž na jedné straně stála obsluha hospody spolu se štamgasty a na straně druhé Milan M. se synem, se rozrostla s bitku před hospodou, do níž se zapojilo několik Milanových soukmenovců. Provozovatele hostince a některé z hostů zbili tyčemi a pěstmi. Uštědřili jim i kopance.

„O průběhu konfliktu svědčili lidé, kteří jej sledovali z oken okolních domů,“ zmínila se soudkyně Ivona Otrubová, která potrestala nejen Milana M., ale i jeho spojence. Odcházeli s podmínečnými tresty v řádech několika měsíců.

„Cítím se nevinen, odvolávám se,“ prohlásil ihned před soudní stolicí jeden z útočníků. Další si vzali lhůtu na rozmyšlenou. Byl mezi nimi i Milanův nezletilý syn, kvůli němuž bitka vypukla. „Písemné znění rozsudku pečlivě prostudujeme a zvážíme možnost odvolání,“ sdělil jeho obhájce Tomáš Kotrys.

Lidé, kteří syna Milana M. napadli, před soudem nestanuli. Jejich případ řešila přestupková komise v Prostějově. A neshledala žádné provinění.

Ve Tvorovicích je nyní klid. Potvrdil to nový provozovatel místní hospody i sám Milan M. Tíží ho však nejen trest, ale i povinnost uhradit část škod na rozbitém zařízení podniku. Spolu s dalšími má také zaplatit náklady spojené s léčbou napadených. Dohromady jde o zhruba sedm tisíc korun. Milan M. je ale nezaměstnaný, stejně jako většina potrestaných.

„Musíme ty peníze nějak poskládat,“ uzavírá.

Autor: Radim Havlík

28.8.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Chceme větší bazén! Pod peticí přibývá podpisů

Ilustrační foto.

Vzhůru na muzejní noc, láká i na výstavu o pravěku

DOTYK.CZ

Lžete a zase lžete, pronesla Valachová a pak se rozplakala

/ANKETA/- Zasedání parlamentních výborů nebývá nijak dramatické. Až na výjimky. Tou bylo středeční jednání senátního školského výboru, který posuzoval návrh novely zákona o pedagogických pracovnících, jehož hlavní součástí je kariérní řád.

První ročník turnaje ovládla droždínská mládež

Sezónu mají kluby dávno pryč, řada z jejich hráčů však naopak stále má chuť si zahrát. Florbalisté prostějovských Playmakerů se tak rozhodli pro takové nadšence založit nový turnaj. A ne ledajaký: klání s názvem Playmakers junior cup je totiž určené jen starším žákům a dorostencům.

20 let od tragické exploze v jesenických lázních

Byla krásná slunečná neděle, 25. květen 1997. Točitými dveřmi vstoupil do Sanatoria Priessnitz lázní v Jeseníku vysoký mohutný šedovlasý muž.

Řidiči nenáviděná vlečka ve Vrahovické má konečně zmizet

Výmol za výmolem a na závěr díra, po níž si zanadává ne jeden, ale tisíce řidičů denně. Řeč je o současném stavu Vrahovické ulice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies