Získala ocenění za návrh aukční designové láhve Pilsner Urquell pro rok 2014. Tyto láhve budou podle autorčina návrhu vyrobeny v limitované edici deseti kusů a všechny zamíří do předvánoční dobročinné aukce pro Centrum Paraple.

Mladá umělkyně si vítězství zasloužila mj. díky technice krakelování. Při ní se žhavá sklovina ponoří do mokrých pilin nebo do vody, čímž se na povrchu utvoří praskliny. Ty následně skláři v peci zataví a znovu rozfouknou do formy.

„Láhev je ve výsledku pokryta jemnými prasklinkami, které jsou spojeny v jeden působivý celek. Zajímavostí pro dražitele je i fakt, že žádná láhev nebude stejná, každý z kusů bude originál," říká sama autorka.

„Hledala jsem cestu, která dá vyniknout záři zlatavého piva uvnitř a zároveň respektuje tradici a hodnoty značky Pilsner Urquell," dodává. Elegantní křišťálová láhev je předurčena pro výrobu nejstarší sklářskou technikou - foukáním do dřevěné formy.

K pivu táhne Miroslavu rodinný vztah.

„Ačkoliv pocházím z vinařské oblasti, od dětství jsem se chodila dívat do pivovaru, kde pracoval můj tatínek. Zajímalo mě, jak se pivo vaří a co vše se kolem piva děje," doplňuje.

Při návrhu lahve myslela i na své přátele, kteří mají v oblibě právě plzeňský ležák.

Ačkoliv původně studovala oceněná designérka sochařství a kamenictví, u práce se sklem už nejspíš zůstane.

„Aktuálně se věnuji práci v Galerii Václava Chada ve Zlínském zámku, kde také plánujeme spolu s Gabrielou Končitíkovou uspořádat zimní Zlín Design Weekend. Měl by se uskutečnit 5. a 6. prosince a půjde o první ročník prodejní přehlídky autorské tvorby mladých umělců a designerů," zakončuje s pozvánkou Miroslava.