VK Modřanská nastoupila tentokrát bez Slovinky Tiny Lipicer, která si den před utkáním přivodila lehčí zranění. Na palubovce naopak nechybělo libero Markéta Chlumská, která v týdnu překonala střevní chřipku a také Veronika Hrončeková, jež se dává dohromady po výkonu kotníku.

Slovenská blokařka ale celé utkání nakonec neodehrála. Celou dobu naopak na palubovce strávila Soňa Nováková s již doléčeným prstem.

Domácí Linec, který si ve Středoevropské lize zatím připsal dvě vítězství, začal proti prostějovskému favoritu ustrašeně. Rakušanky toho v první sadě příliš nepředvedly. Držely se sice ze začátku do stavu 6:7, pak ale hostující volejbalistky utekly na desetibodový rozdíl a v první sadě bylo vymalováno.

V útoku se dařilo Ivě Bramborové, která nastoupila v základní sestavě a rozhodně nezklamala.

Druhý set se domácím povedl o poznání lépe. Linecké družstvo vedlo dokonce 16:13, když se hostujícím družstvu příliš nevedlo v obraně.

Zkušenost se ale projevila v koncovce, kdy VK Modřanská otočila z 22:23 na 25:23.

Třetí sada byla opět jen formalitou. Hostující hráčky se dostaly až do osmibodového vedení a přes pár chyb v koncovce dotáhly set bez větších problému do vítězství 25:19.

„Podali jsme průměrný výkon, neztratili jsme ale žádnou sadu, takže mohu být spokojen,“ hodnotil vystoupení svého tým trenér VK Modřanské Miroslav Čada.

Prostějovský celek se musel vypořádat s náročným cestováním. Ze severopolských Sopot musely Modřanky docestovat až do Rakouska. „Ten náročný program se na nás trochu podepsal,“ říká kouč, který formu svého týmu ladí na premiérové vystoupení v Champions League.

To přijde 25. listopadu, kdy Prostějov bude hostit Cannes. Do té doby ještě Modřanky čeká zápas Středoevropské ligy ve Splitu, které se odehraje tento pátek.

STEG Linec – Modřanská Prostějov 0:3 (-12, –23, –19)

Čas: 70 minut. Diváků: 300.

Prostějov: Nováková, Artmenko, Hrončeková, Velikiy, Bramborová, Bergrová, libero Chlumská – Tomašeková, Soares a Košická. Trenér: Miroslav Čada.