Ta ve středu večer doznala svého rozuzlení a na finále s Nymburkem se mohou po výhře 73:69 těšit Orli z Hané, Severočeši svou nejúspěšnější sezonu v historii zakončili ziskem bronzových medailí.

„Poslední utkání mělo skutečně zajímavou zápletku. Šlo vidět, že se jednalo o desáté vzájemné utkání obou soupeřů v této sezoně," všiml si trenér hostů Pavel Budínský, který sice byl zklamaný, ale nikoliv smutný.

„Ve fantastické kulise jsme nakonec prohráli o čtyři body, ale takový je sport. Máme bronz," konstatoval kouč.

Středeční utkání bylo do půlky vyrovnané. Ve třetí čtvrtině nastoupili domácí a vyprocovali si dvanáctibodový náskok. Ten sice Děčín v závěru dokázal zlikvidovat, na obrat už mu ale síly nezbyly a tak propukly oslavy prostějovského postupu.

„Jsem obrovsky rád. Série s Děčínem byla opravdu těžká. Těšíme se na Nymburk," usmíval se kouč Prostějova Zbyněk Choleva.

BK PROSTĚJOV – BK DĚČÍN 73:69

Čtvrtiny: 20:17, 16:18, 23:13, 14:21. Rozhodčí: Dolinek, Vyklický, Paulík. Trestné hody: 16/10 – 24/21. Střelba 2b.: 41/24 – 45/15. Střelba 3b.: 20/5 – 23/6. Doskoky: 35 – 39. Fauly: 26:22. Konečný stav série: 3:2.

Prostějov: Peterson 18, Nicholson 14, Smith 13, Pandula a Venta po 8, Slezák 6, Bratčenkov, Švrdlík a Pelikán po 2, Bohačík. Trenér: Zbyněk Choleva.

Děčín: J. Houška 13, Stria 12, Sanders 11, Soukup 7, Burke, P. Houška a Pomikálek po 6, Alič 5, Boyer 3, Jiříček, Landa. Trenér: Pavel Budínský.