Domácí hráčky se sice v úvodu ujaly vedení 9:2, ale první set v koncovce uhrály prostějovské volejbalistky. V další sadě ale vysokoškolačky svého soupeře zcela smetly, když favorit uhrál jen osm míčů. Prostějovanky však znovu vyhrály třetí set, ale domácí vyrovnaly na 2:2.

Rozhodnout tak musel tie-break. Ve zkrácené hře rozhodoval každý bod. Zatímco Prostějov neproměnil osm mečbolů, olomoucké volejbalistky díky dvěma úspěšným blokům pátý mečbol zužitkovaly.

„Takový zápas jsem ještě nezažil,“ přiznal olomoucký trenér Jiří Teplý. „Štěstí se v tie-breaku přiklonilo k nám. Vyhráli jsme ale zaslouženě, protože jsme celkově uhráli víc bodů,“ dodal domácí kouč.

„V rozhodujících chvílích se nám nedařilo na servisu. Hlavně v tie-breaku jsme nedali tři podání za sebou. Olomouc vyhrála zaslouženě. Soupeř má výhodu v tom, že se nebojí jít do rizika,“ řekla prostějovská trenérka Táňa Krempaská.

Semifinále se v sobotu přesouvá do Prostějova.

SK UP Olomouc – VK Prostějov 3:2 (-23, 8, –24, 16, 25)

Čas: 123 min. Rozhodčí: Grabovský, Vojtíšek. Diváků: 1000. Stav série: 2:0.

SK UP Olomouc: Chalcarzová, Dedíková, Gregorová, Mátlová, Nachmilnerová, Piňosová, libero Maléřová. Střídaly: Oborná, Mrázková, S. Janečková. Trenér: Jiří Teplý.

VK Prostějov: Měrková, Kadlecová, Krupníková, Gálíková, Golová, Vivi, libero Fraňková. Střídaly: Gönciová, Van Meter, Minářová, Soares, Sajdová. Trenérka: Táňa Krempaská.