Úvodní set představoval pro domácí tým katastrofu. Vysokoškolačky působily odevzdaným dojmem a uhrály jen osm bodů.

Podobně se vyvíjelo i druhé dějství. Olomoucké volejbalistky v závěru uhrály několik bodů a to je povzbudilo do třetí sady. „V prvním a druhém setu se projevila naše vyplašenost,“ řekl olomoucký trenér Jiří Teplý.

Vyrovnané skóre ve třetím setu vydrželo do stavu 8:8. Poté favorit při servisu Jovanovič odskočil na 9:17. Prostějovské volejbalistky už vedly 12:23 a bylo rozhodnuto. Teprve teď vysokoškolačky ztratily respekt a začaly vzdorovat. Po sedmibodové sérii tak snížily na 19:23.

„V koncovce už jsme byli lehkovážní,“ přiznal prostějovský trenér Miroslav Čada, jenž si v závěru třetího setu vybral jediný oddechový čas. Žádné drama se ale nekonalo. Hostující tým uhrál potřebné dva body a vyhrál i druhý semifinálový zápas.

Prostějovské volejbalistky

Prostějovské volejbalistky. FOTO: Miroslav Mazal

Sérii jasně ovládá prostějovský favorit. Na hře Olomouce se projevuje absence nejzkušenější hráčky Petry Chalcarzové, která je těhotná. „Je vidět, že nejzkušenější hráčku nahradila ta nejmladší. Spokojeni být nemůžeme, ale je vidět dílčí posun,“ zmínil Teplý. Oproti úvodnímu duelu v Prostějově totiž olomoucká odveta trvala o tři minuty déle a vysokoškolačky v jednom setu konečně uhrály víc než patnáct bodů.

Dominance úřadujícího mistra je však stále znát. „Bylo vidět, že Olomouc má postupem do semifinále splněno. Kádr se navíc oslabil. Byli jsme lepší ve všech herních činnostech,“ dodal Čada.

Třetí utkání je na programu v pondělí v Prostějově.

SK UP OLOMOUC – VK AGEL PROSTĚJOV 0:3 (–8, –14, –19)

Rozhodčí: Renčín, Trumpeš. Čas: 61 minut. Diváků: 450. Nejvíce bodů: Polášková 9, Honková a Rutarová po 6 – Artmenko 16, Soares a Velikiy po 10. Stav série: 0:2.

SK UP Olomouc: Vanžurová, Nachmilnerová, Rutarová, Gregorová, Honková, Polášková, libero Maléřová. Střídala: Grofková. Trenér: Teplý.

VK Agel Prostějov: Jovanovič, Velikiy, Kubínová, Monzoni, Soares, Artmenko, libero Chlumská. Trenér: Čada.

SOUVISEJÍCÍ: Olomoučanky byly neškodné, Prostějov je na úvod v poklidu spláchnul