VYBERTE SI REGION

Prostějovanky Moskvu nepokořily ani napodruhé

Prostějov, Moskva – Ani v moskevské odvetě se nepodařilo prostějovským volejbalistkám zaskočit favorizované Dynamo. Hanačky v Rusku začaly zostra a po nešťastné ztrátě prvního setu ovládly druhou sadu. To ale domácí tým probudilo a ve zbylých dvou setech dominoval.

6.1.2010

Prostějov v modrém podlehl Dynamu Moskva.Foto: DENÍK/Jiří Kopáč

Už od úvodních míčů bylo jasné, že Prostějovanky si do Moskvy nevyjely jen na výlet a chtěly domácího favorita pořádně potrápit. To se jim od začátku utkání dařilo skvěle, v závěru velmi vyrovnaného prvního setu odskočily do vedení 24:21.

Ale koncovka první sady nápadně připoměla smutný konec čtvrtého setu domácího zápasu Prostějova s Dynamem Moskva, ve které Hanačky nedokázaly proměnit postupně šest setbolů. I na domácí půdě Rusky stihly včas zabrat, setboly odvrátily a úvodní sadu zápasu získaly v poměru 27:25.

Ačkoli to muselo být pro svěřenkyně Miroslava Čady nepříjemné memento, na jejich výkonu ve druhém setu se nepodepsalo. Naopak.

Nad síti začala kralovat americká reprezentantka v dresu Prostějova Kim Glass, skvělý výkon předváděla také slovenská nahrávačka Lucia Töröková, která musela v tomto těžkém zápase nahradit velezkušenou Soňu Novákovou, která se zotavuje po operaci kolene.

Hráčky Prostějova držely domácí Moskvu na uzdě především zásluhou vynikajícího servisu, který dělal Ruskám velké problémy. Při podání Brazilky Valente šly Hanačky už do vedení 20:12.

Dynamo sice stačilo vzápětí snížit na 21:16, ale skvělý dvojblok Kim Glass a Milady Spalové získal pro český tým dvaadvacátý bod. Následnou výhodu tentokrát dokonce šesti setbolů vybojovala pro svůj tým svým klasickým útokem přes střed Spalová.

Scénář posledních setů s Moskvou se tentokrát neopakoval. Prostějov proměnil hned druhý setbol a vyrovnal stav utkání na 1:1.

Jakkoli měl Prostějov ve druhém setu vynikající servis, ve třetím totálně propadl na příjmu. Dynamo šlo rychle do vedení 15:10 a trenér Čada reagoval vystřídáním další americké reperezentantky Ogonny Nnamanni, kterou nahradila Brazilka se slovenským pasem Solange Soares.

Ale ani ona nezabránila dalšímu nárůstu skóre Moskvy. Nad sítí ukazovaly svoji sílu mladá Goncharova a zkušená Godina, Rusky vedly už 20:9.

Prostějovský kouč vytáhl další střídání, když do hry poslal rekonvalescentku Novákovou místo Törökové. Když však dvacetiletá Nataliya Goncharova položila druhý ze dvanácti setbolů, bylo o osudu třetího setu rozhodnuto.

Pokud chtěly Prostějovanky v Moskvě pomýšlet na výhru, musely zvládnout čtvrtou sadu. Do té ale opět vstoupily lépe domácí, když si vypracovaly vedení 7:4. Český tým se ale stihl zachytit a vzápětí snížil na 9:7.

V dresu Dynama na sebe ale vzaly zodpovědnost nejlepší italská hráčka současnosti Simona Gioli, které se začilo dařit na bloku i v útoku a především kapitánka Moskvy Yelena Godina, která pokládala jeden míč za druhým. Zejména díky jejím smečím vedly domácí už 19:12.

Výborný výkon pak podtrhla i Goncharova, když další ze svých ostrých smečí získala pro svůj tým výhodu šesti mečbolů a následně sama hned ten druhý položila.

Prostějovu tak k získání druhé výhry, která by ho posunula k postupu ze skupiny C, zbývají dvě utkání. Příští úterý v polské Bielsko-Biale a za čtrnáct dní doma proti dosud suveréénímu Fenerbahce.

Dynamo Moskva – VK Modřanská Prostějov 3:1

Sety: 25, –19, 13, 19. Rozhodčí: Marin (Rum.), Christensen (Dán.). Čas: 91 min. Diváků: 2000.

Sestava Prostějova: Töröková, Nnamani, Valente, Glass, Ssuschke, Spalová, libero Tomanová – Soares, Nováková. Trenér: Miroslav Čada.

6.1.2010 VSTUP DO DISKUSE

V pondělí se proti sobě na prostějovské palubovce postavili odvěcí rivalové, a to domácí Orli s děčínskými Válečníky. Zápas pak přinesl divákům vyrovnaný souboj basketbalových velikánů. Dyck
25

Orli s Děčínem bojovali, ale nakonec padli

Charitativní ples Pomáháme tancovat v Prostějově
18

O víkendu bourali tři lidé, jeden od nehody ujel

Prostějovsko – Hned tři dopravní nehody vyšetřují po prodlouženém víkendu policisté na Prostějovsku. V jednom případě také jeden z účastníků od nehody ujel. K první nehodě však došlo nedaleko Kralic na Hané už v pátek.

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

Teď jsem už naštvaný, láteřil kouč Jura po duelu s Přerovem

Prostějov, Přerov – Druhý přípravný zápas mají za sebou prostějovští fotbalisté. Ti se v sobotu na umělém vyškovském trávníku postavili diviznímu Přerovu. Druholigový tým však nepředvedl oslňující výkon. Svého papírově slabšího soupeře sice Jurovi svěřenci porazili, ale pouze 1:0