VYBERTE SI REGION

Prostějov v Itálii nepřekvapil, za hodinu bylo hotovo

Pesaro – Volejbalistky Prostějova prohrály v odvetném zápasu prvního kola play off Ligy mistryň v italském Pesaru s domácím týmem Scavolini za pouhých 65 minut hladce 0:3. Po porážce 1:3 před týdnem v domácím utkání jsou Hanačky ze soutěže vyřazeny.

19.2.2010

Prostějovské volejbalistkyFoto: Martin Hohn

Favorizovaný italský tým převyšoval své soupeřky přesnější souhrou a větším důrazem v zakončení.

Minimální teoretickou naději prostějovských volejbalistek na postup definitivně zlomily dvě smrtící sedmibodové šňůry Pesara. První výpadek potkal Hanačky hned v úvodním setu, kdy po vyrovnaném začátku statečně vzdorovaly a vedly dokonce 16:15.

Při podání Chorvatky Senny Ušičové ale hráčky Prostějova najednou nečekaně vypadly z předcházejícího herního rytmu. Dostaly se do hlubokého útlumu, kazily lehké míče a jejich souhra ztratila přesnost.

Zbytečnými chybami nabídly soupeřkám klid do koncovky, čehož zkušené Italky plně využily.

„Pesaro bylo výborné na podání, což se začalo projevovat od poloviny prvního setu. Potom jsme už byli pod tlakem. Soupeřky hrály dnes ještě lépe než před týdnem v Prostějově. My jsme naopak měli problémy s příjmem podání,“ uvedl po utkání trenér Prostějova Miroslav Čada.

V úvodu druhého setu sice uhrály první dva body hráčky Prostějova, které ale vzápětí při podání Garzarové potkal navlas stejný sedmibodový výpadek. I když postupně Prostějovanky zpřesnily hru a bojovaly, bodovou ztrátu už dohnat nestačily.

Většinu italských útoků zakončovaly stejně jako v prvním zápase v Prostějově důrazná polská smečařka Skowroňská s Ušičovou.

Prostějov se na síti opíral o výkony své největší opory Spalové a obou Američanek Nnamaniové a Glassové, v poli vynikala pohyblivá Tomanová. V součtu ale ani výkony těchto hráček na zvrat proti zkušenějším soupeřkám nestačily a Prostějov se opět nedostal přes hranici 18 bodů.

V třetím setu se na palubovce v domácím týmu postupně objevily i zbývající hráčky z lavičky, na vítězném výkonu Pesara se však ani tyto změny výrazněji neprojevily.

Prostějov sice odvrátil první mečbol, ale při druhém už nabídla soupeřkám hladkou výhru Glassová zkaženým podáním.

„Soupeřky vyhrály zaslouženě. I když náš výkon nebyl odevzdaný, ukázalo Pesaro svou sílu. Zásluhou Skowroňské a Costagrandové zaslouženě Italky zvítězily,“ dodal Čada.

Scavolini Pesaro – VK Prostějov 3:0 (18, 18, 20)

Rozhodčí: Mitev (Bulharsko) a Jungen (Německo). Čas: 72 minut. Diváků: 800.

Pesaro: Ušičová, Garzarová, Skowroňská, Ferrettiová, Costagrandeová, Guiggiová, libero Wijnhovenová – Saccomaniová, Marinkovičová, Mariová, Boscoscurová. Trenér: Angelo Vercesi.

Prostějov: Töröková, Glassová, Spalová, Nnamaniová, Valenteová, Ssuschkeová, libero Tomanová – Kučerová, Soaresová. Trenér: Miroslav Čada.

Autor: ČTK

19.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vrtulník Agusta A109K2 společnosti ATE při představení nového provozovatele letecké záchranky v Olomouci
12

Vrtulník záchranky musel nouzově přistát. Ředitel zakázal lety

Záchrana pro obce bez obchodů? Pojízdné prodejny

Orli s Děčínem bojovali, ale nakonec padli

Prostějov – Basketbaloví Orli se letos poprvé ukázali na domácí palubovce a postavili se hned silnému soupeři – Děčínu. Bitva s třetím týmem NBL přinesla zajímavou podívanou, ale pro Prostějov se špatným koncem. Padl 71:76

Mírnější mráz a husté sněžení přivítalo v neděli lyžaře v Kladkách

Kladky – Ač se původně zdálo, že zájem o zdejší svah bude oproti předchozímu víkendu menší, opak byl pravdou. U delšího, sedm set metrů dlouhého vleku, se tvořily fronty, především pak bylo parkoviště u ski areálu chvílemi zcela zaplněné. Lyžování ale nabídlo sportovním nadšencům ideální podmínky – teploty do minus pěti stupňů, nový přírodní sníh, další lano pro děti na jejich minisjezdovce. Místy však bylo dobré mít se na pozoru: část sjezdovky totiž namrzla.

Mezi Nezamyslicemi a Olomoucí nepojedou rychlíky

Prostějovsko – Nepříjemnosti čekají tento týden cestující na železniční trati Prostějov-Nezamyslice. v úterý, ve středu i ve čtvrtek totiž bude mezi osmou a patnáctou hodinou trať uzavřená. Lidé tak musí počítat jak s náhradní autobusovou dopravou, tak s výlukovým jízdním řádem.