VYBERTE SI REGION

Prostějov sestřelil suverénní Nymburk rozdílem třídy

Prostějov /FOTOGALERIE, AKTUALIZOVÁNO/ – 29 bodů. Takový propastný rozdíl svítil na světelné tabuli po závěrečném klaksonu v prostějovské hale. Domácí Orli se s úřadujícím šampionem z Nymburku nikterak nepárali a skvělým druhým poločasem mu připravili první porážku v sezoně.

30.12.2009
Fotogalerie
20 fotografií

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Martin Dostál

V posledních dvaceti minutách dokázal český suverén posledních let nastřílet pouhých 20 bodů.

O úvodní rozhoz se postarala vskutku královská návštěva, míč do hry totiž vhodil valašský monarcha Bolek Polívka. Možná i díky tomu Prostějov do utkání vstoupil ve velkém stylu a rychle šel do vedení 11:4. Tento náskok ale svěřence Muliho Katzurina nabudil a Nymburk srovnal krok. První čtvrtina tak skončila těsně pro domácí, kteří ji vyhráli 19:18.

Ve druhém dějství se hosté poprvé a naposledy dostali do čtyřbodového náskoku. Hanáky to ale nezlomilo, naopak stíhali Nymburk, jak jen mohli, a vedení se přelévalo ze strany na stranu. Exprostějovský Hanavan však zařídil českému mistrovi poločasové vedení 37:38.

Přestávka však evidentně více sedla domácímu výběru Petera Bálinta a Orli rozpoutali ve třetí čtvrtině doslova hanácké peklo. Exceloval především polský pivot Radoslaw Hyzy, v konečném účtování s šestnácti body nejlepší střelec a po právu i hráč utkání. Důslednou obranou a skvělým výkonem Prostějova dokonale zaskočený Nymburk nestačil v žádné herní činnosti a ve třetí desetiminutovce nastřílel pouhých šest bodů!

Do závěrečné čtvrtiny tak vstupovali domácí se sedmáctibodovým náskokem a Nymburk už tušil, že se bude opakovat jeho loňský předsilvestrovský výbuch, kdy senzačně prohrál na palubovce Děčína. Prostějovští s přehledem kontrolovali hru a dlouho to vypadalo, že polabský tým nepustí ani přes padesát bodů. Do posledního místa zaplněná prostějovská hala na konci aplaudovala vestoje. Prostějovští Orli deklasovali do včerejška neporazitelný Nymburk o neuvěřitelných devětadvacet bodů.

„Gratuluji Prostějovu k vítězství. Z výsledku nejsem zase tak překvapený, stejná situace se nám stala v minulém roce, kdy jsme prohráli den před silvestrem v Děčíně,“ vzpomněl si kouč Nymburku Muli Katzurin. „Vrátili jsme se po dlouhé přestávce přímo do zápasu, a tým prostě nebyl připraven. Ale nemáme na výběr, protože v dlouhé sezoně je vánoční přestávka jediným způsobem, jak dát hráčům volno, doplnil Katzurin.

Na kouči Prostějova Peterovi Bálintovi byla patrná velká spokojenost. „Z naší strany to bylo asi jedno z nejlepších utkání v sezoně. Faktem je, že Nymburk asi na utkání nebyl optimálně připraven. To bylo patrné hlavně ve druhém poločase, když jsme se dostali do desetibodového vedení, tak nebyli schopni vůbec ničeho,“ všiml si Bálint. „Dostat od Nymburku dvacet bodů ve druhém poločase, to je skvělá práce,“ pochvaloval si svoji obranu.

BK Prostějov – ČEZ Basketball Nymburk 87:58

Čtvrtiny: 19:18, 18:20, 24:6, 26:14. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Vondráček. Trestné hody: 21/16 – 22/17. Fauly: 22:22. Trojky: 7:3. Diváků: 2315. Nejlepší hráč: Radoslaw Hyzy.

BK Prostějov: Lawrence 1, Šležas 12, Veikalas 14, Tóth 10, Chán 14, Skibniewski 12, Hyzy 16, Krakovič, Prášil 8. Trenér: Peter Bálint.

ČEZ Basketball Nymburk: Benda 7, Sokolovský 2, Pumprla 4, Křemen 2, Nečas, Lee 14, Slezák 3, Lewis 6, Lenzly 8, Hanavan 12. Trenér: Muli Katzurin.

Autor: Martin Dostál

30.12.2009 VSTUP DO DISKUSE

Řidičce vystavila stopku zledovatělá silnice
2

Řidička vyletěla na ledu ze silnice, skončila v nemocnici

Podvod se solárními elektrárnami na Prostějovsku: soud pozměnil tresty

Češi berou neférově nízké platy. Proč nedostávají víc?

Místo hotových výrobků děláme jen polotovary. A za směnu toho zvládneme vyrobit méně než Němci.

Kauza židovský hřbitov: na radní apeluje prezident i arcibiskup

Prostějov – Radní v Prostějově jsou pod tlakem. Ať jsou vstřícnější k myšlence piety na bývalém židovském hřbitově ve Studentské ulici, k tomu je vyzývá prezident Miloš Zeman, arcibiskup Jan Graubner, vědci z olomoucké univerzity i místní organizace a spolky včetně třeba tanečníků z ansámblu Rut.

Vedení Jestřábů se znovu sejde s fanoušky

Prostějov – Už podruhé uspořádá vedení prostějovského hokeje posezení s fanoušky. Tentokrát proběhne ve čtvrtek 26. ledna v 18.15 v res­tauraci Prostějovský Šnyt.