Orli nasázeli soupeři devadesát šest bodů a v poklidu si udržují své postavení na druhé příčce Mattoni NBL.

Zápas bodově otevřel Nečas a prostějovští basketbalisté si hned od začátku začali budovat svůj náskok. Hlavně díky Nečasovým trefám se Orli dostali brzy do vedení 11:0.

První trefu domácích zaznamenal exprostějovský Šmíd, ale i přes jeho snahu se brněnské manko nadále zvětšovalo.

V závěru desetiminutovky se rozstřílel Kohout s Pandulou, to už Hanáci vedli 15:29.

Také ve druhé části se více dařilo svěřencům Zbyňka Cholevy.

Ze začátku se sice nemohli střelecky prosadit, ale Pandula vzal vše na sebe a navázal na výkon z úvodní čtvrtiny.

Rozdíl mezi oběma týmy se díky Markovi vyšplhal na třiadvacet bodů a předem bylo jasno o vítězi zápasu. Na poločasový výsledek 54:29 pak upravil Ondřej Kohout.

Po změně stran pokračovali Hanáci ve své suverénní jízdě.

Postupně se trefili Slezák, Kohout, Nečas i Bohačík a v této chvíli bylo brněnské manko na závratné hodnotě třiatřiceti bodů.

Cholevovi svěřenci si mohli utkání už v klidu dohrávat. Geiger s McClainem se sice snažili zmenšit rozdíl mezi oběma mužstvy, což se jim sice podařilo, ale na zdramatizování zápasu sílu už neměli.

Brnu se nejvíce vydařil vstup do poslední čtvrtiny, to se přiblížilo Prostějovu na šestnáct bodů, ale to bylo maximum.

Pandula s Bohačíkem udržovali jisté vedení svého týmu a nechtěli už připustit žádné větší problémy.

Arieté Prostějov tak navázalo na domácí výhru nad Svitavami a i z Brna si vezou vítězný výsledek 96:76.

„Za výhru jsem opravdu rád. V zápase se nám podařilo hrát, to co jsme chtěli. Hráli jsme velmi rychle a navíc jsme dobře bránili. Utkání jsme měli celou dobu ve svých rukou. Musím říct, že to bylo z naší strany velmi povedené střetnutí," usmíval se prostějovský trenér Zbyněk Choleva.

Lodivod Orlů, ale také připustil, že i Brno dělalo Prostějovu sem tam problémy:

„Je těžké hrát proti obrovskému McCainovi. Štěstí je, že je pomalejším basketbalistou. Nečas, kohout a Švrdlík jej dokázali uběhat. Byli opravdu rychlí a navíc byla jejich spolupráce bezchybná."

BRNO – PROSTĚJOV 76:96 (15:29, 29:54, 51:75)

Nejvíce bodů: McClain 18, Geiger 17, Zachrla 13 – Nečas 22, Kohout 19, Panduila 14, J. Bohačík 13. Rozhodčí: Dolinek, Baloun, Holubek. Fauly: 20:20. Trestné hody: 18/15 – 19/15. Trojky: 5:7.