Svěřenci Zbyňka Cholevy prohráli o devět bodů 74:83. Jeho asistent David Hájek navíc po utkání oznámil, že bylo posledním pro litevského rozehrávače Eitutavičiuse.

„Arvydas u nás tímto zápasem skončil. Měl možnost vzít novou smlouvu, ale neakceptoval ji a odchází. Na danou situaci ještě ve čtvrtfinále a semifinále odehrál dobré zápasy,“ řekl podle serveru nbl.cz po utkání.

V něm Eitutavičius odehrál pouhé čtyři minuty. Zkušený Litevec přišel na Hanou před sezonou jako náhrada za Eugena Lawrence, který zamířil do Nymburku.

Po vyřazení evropských pohárů se ale vedení Prostějova rozhodlo snížit nejdražším hráčům jejich odměny, což se nejpodstatněji dotklo právě rozehrávače, který do Prostějova dorazil s vizitkou francouzského mistra. Klub za něj do konce sezony hledat náhradu nebude.

V utkání o bronz byli prostějovští basketbalisté ve vedení jen v jeho začátku. Pražští mladíci s kompletně českou sestavou byli velmi aktivní a brzy si vypracovali poměrně vysoký náskok.

Do hry se pak dostali pouze na začátku čtvrté čtvrtiny, kdy snížili na 62:64, ale jejich bezradnost v útočné fázi jim nedovolila jít do vedení. USK si tak bez větších problémů dokrážel pro pohárový bronz.

Na celkový triumf pošesté v řadě dosáhnul Nymburk,ve finále přehrál Děčín 76:69.

Finále:
Nymburk – Děčín 76:69 (19:21, 36:38, 50:47)

Nejvíce bodů: Benda 20, Abrams 15, Sokolovský 11, Lenzly 10 – Burke 17, Pomikálek 15, Alič 14, Stria 12. Rozhodčí: Dolinek, Vrážel, Hošek. Trestné hody: 14/9 – 15/12. Fauly: 19:18. Trojky: 5:11. Diváci: 1050.

O 3. místo:
USK Praha – Prostějov 83:74 (22:15, 46:39, 61:58)

Nejvíce bodů: Hruban a Votroubek po 22, Vocetka 12, Šotnar 10 – Cadri-Nicholson 25, Smith 14, Venta 11. Rozhodčí: V. Lukeš, Hruša, Macela. Trestné hody: 35/29 – 19/13. Fauly: 21:28. Trojky: 10:5.