Prostějovští Orli měli oproti domácímu duelu situaci o něco ulehčenou. Oostende chyběl pro zranění jejich nejlepší střelec Matt Lojeski, který zařídil vítězství belgického týmu na prostějovské palubovce.

Trenér Prostějova Peter Bálint měl k dispozici kompletní sestavu a svým svěřencům naordinoval hru založenou na kvalitní defenzivní činnosti.

Zastavit útočné aktivity domácího celku se ale Orlům dařilo jen částečně, když v první čtvrtině soupeři povolili nasázet dvacet bodů.

Na druhou stranu se ale prostějovským basketbalistům dařilo výborně v útoku a první čtvrtinu tak vyhráli 23:20. O prostějovské body se v úvodu zápasu starali Benas Veikalas s Kylem Landrym.

Orli věděli, že po domácí prohře o osm bodů by bylo ideální belgického soupeře porazit ještě vyšším rozdílem. Na tom začali prostějovští basketbalisté pracovat ve druhé čtvrtině, kdy si vypracovali až jedenáctibodový náskok.

Ještě do poločasu ale domácí Oostende dokázalo snížit na 42:46 zásluhou pravidelně bodujících Američanů Willa Thomase s Darrelem Mitchellem.

Start do druhého poločasu vyšel o mnoho lépe domácím, kteří zásluhou Greena, který se ve druhém poločase rozehrál k velkému výkonu, bleskově vyrovnali.

Prostějovský Lawrence ale vrátil Orlům vedení přesnými střelami z trojbodového oblouku. Americký rozehrávač táhl ve druhé půli svůj tým za vítězstvím, ale nakonec to nestačilo.

V ofenzivně laděném zápase se domácí ve třetí čtvrtině dostali do mírného náskoku. Čtvrtá desetiminutovka přinesla obrovské drama a skóre bylo do posledních minut vyrovnané.

Minutu před koncem čtvrté periody vedli domácí 81:77. Orlům v rozhodujících okamžicích nepadly střely a tak se museli smířit s těsnou porážkou 87:85.

Příští týden tak prostějovští basketbalisté musejí zdolat na domácí půdě chorvatský Zadar a následně se pokusit o zázrak v podobě vítězství na půdě ruského Krasnodaru.

BC Telenet Oostende – BK Prostějov 87:85 (20:23, 42:46, 65:62 )

Body: Green 27, Thomas 19, Mitchell 17, Matnic 8, Serron 5, Ebong a Petrovič po 4, Faison 3 – Lawrence 18, Veikalas 17, Landry a Nicholson po 14, Marek 8, Zagorac 6, Prášil 4, Šležas a Bohačík po 2.

Trestné hody: 23/29 – 17/24. Trojky: 6/21 – 8/21. Doskoky: 35:31. Fauly: 22:27. Rozhodčí: Kennermann (Tur.), Cekov (Bulh.), Barth (Něm.). Diváků: 2340.

Výsledek druhého utkání skupiny L: Zadar – Krasnodar 71:81.