Orli pokořili Vyšehrad a vezou si domů vysokou výhru

Praha/Prostějov – Basketbalisté Prostějova si v předehrávce 32. kola Martini NBL s chutí zastříleli na půdě beznadějně posledního týmu tabulky Vyšehradu, který s přehledem rozstříleli 109:62. Tento duel se měl původně odehrát 27. února, ale na žádost vyšehradského kouče došlo k přesunu na tento týden, kdy má nejvyšší česká soutěž naplánováno volno.

3.2.2010

Orli u míčeFoto: DENÍK/Martin Dostál

Úvod zápasu měl však překvapivý průběh. Domácí Vyšehrad, který v dosavadním průběhu soutěže vybojoval pouze jediné vítězství, totiž na začátku utkání svého soupeře zaskočil a v polovině první čtvrtiny vedl o šest bodů 15:9. Poté se ale domácí stroj zastavil a ve zbylém průběhu první části nasázel pouhých pět bodů. Naopak Orli převzali otěže utkání pevně do svých rukou a za stejný časový úsek nastříleli bodů devatenáct, čímž prakticky zlomili veškerý odpor domácího celku.

Zbytek zápasu pak už Prostějov v poklidu kontroloval a dále navyšoval svůj náskok. Ten po první půli činil už dvaadvacet bodů. Hostům se dařila především střelba trojek, kterých za celý zápas nasázeli osmnáct. Nejvíce se v tomto směru blýsknul polský rozehrávač Skibniewski, který se z pěti trojkových pokusů nemýlil ani jednou. Dařilo se i navrátilci do Aleši Chánovi, který nasbíral devatenáct bodů a také osm obraných doskoků.

Prostějov ani ve třetí čtvrtině nepolevil a postupně se mu podařilo zvýšit náskok na čtyřicet bodů. Prostějov také výborně bránil a ve třetí čtvrtině dovolil svému soupeři pouze sedm bodů. Poslední část hry se tedy už dohrávala pouze z povinnosti a svěřenci Petera Bálinta nakonec vyhráli poměrem 109:62.

Sokol Vyšehrad – BK Prostějov 62:109 (20:28, 17:31, 7:23, 18: 27)

Trojky: 7/15:18/31, TH: 11/16:9/10, Fauly: 15:20

Sokol Vyšehrad: Kysela 8, Vojnovič 0, Lipold 12, Hrubý 14, Böttger 0, Skořepa 12, Kyslilka 2, Šmůla 0, Starka 3, Široký 6, Dvořák 5. Trenér: Jan Ulrych.

BK Prostějov: Šležas 13, Veikalas 13, Chán 19, Skibniewski 19, Dokoupil 9, Hyzy 0, Veselovs 8, Bratčenkov 6, Landry 13, Prášil 9, Zlámal 0. Trenér: Peter Bálint.