V prvních minutách se Orlům proti ruského favoritovi z Krasnodaru vůbec nedařilo a v polovině první čtvrtiny bylo skóre 8:2 pro hosty. „Hráli jsme příliš individualisticky a tím pádem jsme dlouho nemohli skórovat,“ všiml si kouč Orlů Peter Bálint.

Hra jeho svěřenců se ale začala zlepšovat s příchodem Nicholsona a Orli šňůrou 14:0 dokonale otočili skóre. Před poločasem Prostějov vedl o jeden bod, navíc vteřinu před sirénou hosté netakticky faulovali Lawrence při střelbě z poloviny hřiště. Byly z toho ještě tři trestné hody pro domácí a rázem poločasové vedení 33:29.

Třetí čtvrtina patřila hostům. „Konečně jsme začali hrát koncentrovaně a získali jsme si bezpečné vedení,“ konstatoval litevský kouč Krasnodaru Kestutis Kemzura. Navíc Lawrence počtvrté fauloval a musel ze hřiště. Hosté toho dokázali využít a pět minut před koncem zápasu vedli 59:51.

„Pak jsme ale ztratili morálku a začali dělat hloupé chyby. Prostějov se ukázal jako tým dobrých bojovníků,“ konstatoval Kemzura.

Orli začali cítit šanci na další obrat ve skóre a Benas Veikalas přesnou trojkou poslal domácí celek do vedení 64:62. Ruský tým, který táhl především autor 23 bodů Jeremiah Massey, ještě srovnal na 66:66, jenže poslední slovo měl Lawrence.

Americký rozehrávač vteřinu před koncem získal míč pod košem míč a vynutil si faul. První šestku proměnil a druhou takticky hodil pouze na obroučku. Čas čtvrté čtvrtiny mezitím uplynul a v Prostějově vybuchla sopka euforie a radosti. Orli zdolali v infarktovém zápase Lokomotiv Kubaň o jediný bod a mohou dál pomýšlet na postup ze skupiny.

„Tohoto vítězství si nesmírně vážíme. Je to jedna z nejcennějších výher v historii prostějovského basketbalu,“ prohlásil Bálint.

BK Prostějov – Lokomotiv Kubaň 67:66 (10:13, 33:29, 44:52)

Body: Lawrence 19, Veikalas 16, Nicholson 11, Landry a Šležas po 6, Bohačík 3, Hyzy, Prášil a Zagorac po 2 – Massey 23, Wilkinson, Surovtsev 9, Chalmers 6, Tucker 5, Toporov a Sheletko po 4. Trestné hody: 17/21 – 8/13. Trojky: 6/16 – 2/15. Fauly: 16:24. Doskoky: 33:45. Rozhodčí: Tanatzis (Řec.), Ponomarenko (Ukr.). Diváků: 1000. Hráč zápasu: Lawrence.