Nádhera! Prostějovanky jsou v play-off Champions League, vyhrály v Cannes

Prostějov – Sny se staly realitou. Prostějovské volejbalistky se na poslední chvíli probojovaly do play off CEV Champions League a zahrají si tak mezi evropskou klubovou elitou. Rozhodly o tom samy překvapivým vítězstvím v Cannes a nemusely se tak příliš ohlížet na výsledky týmů z ostatních skupin.

11.1.2011

Prostějovská radostFoto: DENÍK/Lucie Schönová

Prostějovské hráčky před posledním zápasem skupiny D ve francouzském Cannes věděly, že je ani případná prohra nemusí z Ligy mistryň vyřadit, chtěly se ovšem spoléhat především samy na sebe a postup si vybojovat výhrou v Cannes.

Jenže úvodní sada týmu VK Modřanská vůbec nevyšla.

Prostějovské hráčky odehrály první set s příliš velkou nervozitou, čehož favorit ze středomořského pobřeží dokázal využít.

Modřanky uhrály v první sadě pouze třináct míčů a i na začátku druhé to na žádnou slávu z jejich strany nevypadalo.

Jenže vedení 5:1 domácím příliš dlouho nevydrželo. Zanedlouho již bylo vyrovnáno na 7:7 a hostující hráčky začaly přebírat otěže zápasu do svých rukou. Od té chvíle již Modřanky soupeřky do vedení nepustily a srovnaly tak stav setů.

Na vítězné vlně pokračovaly hostující hráčky i v sadě číslo tři. Vyrovnaný průběh vydržel jen do koncovky setu, ve které opět dominovaly prostějovské hráčky. Sadu zakončila esem Ivana Bramborová.

Cannes se s porážkou ale spokojit nechtělo a tak razantním způsobem vstoupilo do dalšího setu a zápas dospěl do tiebreaku.

V něm vedly Modřanky nejprve 3:0, ale Cannes bleskově vyrovnalo a začala přetahovaná o každý bod.

Za stavu 13:13 se stala kuriózní věc, když se během dlouhé výměny na palubovku přikutálel další míč. Rozhodčí nařídil novou výměnu a domácí hráčka poslala po servisu míč do sítě.

Psychicky rozhozené Francouzky nedokázaly následně přijmout prostějovské podání a další senzace byla na světě.

Prostějov zvítězil v Cannes 3:2 a v Lize mistryň zdaleka nekončí.

Se ziskem devíti bodů jej nemohly z postupových míst sesadit ani Muszyna, která má po výhře 3:2 v Odintsovu stejný počet bodů, ale horší skóre, a ani Bergamo, které doma s Fenerbahce Istanbul padlo 0:3.

Radost prostějovských volejbalistek po zápase byla obrovská, ale není divu. Po roce si znovu zahrají play off nejprestižnější klubové soutěže Evropy.

„Jsem rád, že jsme si postup vybojovali sami a nemuseli čekat na výsledky ostatních zápasů. Výkonem jsme navázali na předcházející utkání a výhru nad Cortese,“ uvedl po utkání trenér Prostějova Miroslav Čada.

„První set nám nevyšel. Tlak soupeře se nám pak podařilo zastavit vynikající obranou. Hráčky Cannes se vůbec neprosazovaly v útoku. Všechny naše hráčky odvedly skvělý výkon,“ prohlásil Čada, který vypíchnul skvělou hru kapitánky Solange Soares v závěrečné sadě zápasu.

RC Cannes – VK Modřanská Prostějov 2:3 (13, –22, –21, 17, –13)

Rozhodčí: Pont (Andora), Bernaola (Šp.). Čas: 108 min. Diváků: 2500.

Prostějov: Velikiy, Nováková, Ssuschke, Tomašeková, Lipicer, Artmenko, libero Chlumská – Soares. Trenér: Miroslav Čada.

V zákulisí potíže, na ledě pohoda. Tým chráníme, říká Vykoukal

Zatímco v zákulisí stíhá Jestřáby jedna rána za druhou, na ledě jim to začíná šlapat. Hokejisté Prostějova ve středu podruhé v řadě zvítězili nad silným soupeřem a dávají aspoň částečně zapomenout na problémy kolem klubu.

Zásah v centru Prostějova: anonym nahlásil bombu

Rušno bylo v pátek dopoledne na náměstí TGM v Prostějově. Do pobočky Unicredit bank totiž přivolal neznámý člověk policisty s tím, že je zde uložená bomba.