Nádhera! Prostějovanky jsou v play-off Champions League, vyhrály v Cannes

Prostějov – Sny se staly realitou. Prostějovské volejbalistky se na poslední chvíli probojovaly do play off CEV Champions League a zahrají si tak mezi evropskou klubovou elitou. Rozhodly o tom samy překvapivým vítězstvím v Cannes a nemusely se tak příliš ohlížet na výsledky týmů z ostatních skupin.

11.1.2011

Prostějovská radostFoto: DENÍK/Lucie Schönová

Prostějovské hráčky před posledním zápasem skupiny D ve francouzském Cannes věděly, že je ani případná prohra nemusí z Ligy mistryň vyřadit, chtěly se ovšem spoléhat především samy na sebe a postup si vybojovat výhrou v Cannes.

Jenže úvodní sada týmu VK Modřanská vůbec nevyšla.

Prostějovské hráčky odehrály první set s příliš velkou nervozitou, čehož favorit ze středomořského pobřeží dokázal využít.

Modřanky uhrály v první sadě pouze třináct míčů a i na začátku druhé to na žádnou slávu z jejich strany nevypadalo.

Jenže vedení 5:1 domácím příliš dlouho nevydrželo. Zanedlouho již bylo vyrovnáno na 7:7 a hostující hráčky začaly přebírat otěže zápasu do svých rukou. Od té chvíle již Modřanky soupeřky do vedení nepustily a srovnaly tak stav setů.

Na vítězné vlně pokračovaly hostující hráčky i v sadě číslo tři. Vyrovnaný průběh vydržel jen do koncovky setu, ve které opět dominovaly prostějovské hráčky. Sadu zakončila esem Ivana Bramborová.

Cannes se s porážkou ale spokojit nechtělo a tak razantním způsobem vstoupilo do dalšího setu a zápas dospěl do tiebreaku.

V něm vedly Modřanky nejprve 3:0, ale Cannes bleskově vyrovnalo a začala přetahovaná o každý bod.

Za stavu 13:13 se stala kuriózní věc, když se během dlouhé výměny na palubovku přikutálel další míč. Rozhodčí nařídil novou výměnu a domácí hráčka poslala po servisu míč do sítě.

Psychicky rozhozené Francouzky nedokázaly následně přijmout prostějovské podání a další senzace byla na světě.

Prostějov zvítězil v Cannes 3:2 a v Lize mistryň zdaleka nekončí.

Se ziskem devíti bodů jej nemohly z postupových míst sesadit ani Muszyna, která má po výhře 3:2 v Odintsovu stejný počet bodů, ale horší skóre, a ani Bergamo, které doma s Fenerbahce Istanbul padlo 0:3.

Radost prostějovských volejbalistek po zápase byla obrovská, ale není divu. Po roce si znovu zahrají play off nejprestižnější klubové soutěže Evropy.

„Jsem rád, že jsme si postup vybojovali sami a nemuseli čekat na výsledky ostatních zápasů. Výkonem jsme navázali na předcházející utkání a výhru nad Cortese,“ uvedl po utkání trenér Prostějova Miroslav Čada.

„První set nám nevyšel. Tlak soupeře se nám pak podařilo zastavit vynikající obranou. Hráčky Cannes se vůbec neprosazovaly v útoku. Všechny naše hráčky odvedly skvělý výkon,“ prohlásil Čada, který vypíchnul skvělou hru kapitánky Solange Soares v závěrečné sadě zápasu.

RC Cannes – VK Modřanská Prostějov 2:3 (13, –22, –21, 17, –13)

Rozhodčí: Pont (Andora), Bernaola (Šp.). Čas: 108 min. Diváků: 2500.

Prostějov: Velikiy, Nováková, Ssuschke, Tomašeková, Lipicer, Artmenko, libero Chlumská – Soares. Trenér: Miroslav Čada.

MIROSLAV MAZAL

11.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Nedaleko Hluchova havarovala řidička, skončila v nemocnici.
2

Při nehodě se zranila řidička

Dům Donalda Trumpa

Tady strávil mládí Donald Trump

Restaurant day prověřil chuťové buňky, dorty i chobotnicí

VIDEO / Na tři desítky malých restaurací vznikly v sobotu v zahradě Národního domu. Při jaké příležitosti? Hádáte správně: k prostějovskému divadlu se opět přesunul Restaurant day. Tedy akce, při níž každý, kdo si v pečení či vaření věří, může na pár hodin vyzkoušet své výtvory prezentovat a prodávat.

Desítky úkolů i her. Neděle v Seloutkách patřila dětem

VIDEO / Proudy dětí se v neděli odpoledne převalily přes jindy tiché Seloutky. A co je do malé obce táhlo?

Prostějov v rozlučce s druhou ligou padl s Vítkovicemi. Ty slaví záchranu

Fotbalisté Prostějova se na domácím hřišti rozloučili s druhou ligou porážkou 0:3 proti Vítkovicím.