Modřanky podruhé zdolaly Olymp a míří do finále

Prostějov /AKTUALIZOVÁNO/ –Krůček od postupu do finále jsou po víkendu volejbalistky Prostějova. Po páteční výhře 3:1 si i v sobotu poradily s pražským Olympem a v semifinálové sérii se ujaly vedení 2:0 na zápasy. Druhé utkání mělo jasnější průběh než to první a svěřenky Miroslava Čady své soupeřky přehrály jednoznačně 3:0. Třetí utkání, které může Hanačky posunout do boje o třetí český titul v řadě, je na programu v sobotu v Praze.

9.4.2011

Prostějovské volejbalistky proti OlympuFoto: DENÍK/Martin Dostál

Modřanky si v sobotu daly v úvodu utkání větší pozor než v pátek a přestože prohrávaly 1:3, dokázaly rychle vývoj otočit a po celou první sadu se udržovaly ve vedení. Rozhodující náskok si domácí hráčky udělaly díky šestibodové sérii podání Němky Coriny Ssuschke, které odservírovala od stavu 17:15 až do klidného vedení 23:15, set pak Prostějovanky vyhrály poměrem 25:16.

Hru, se kterou slavily volejbalistky Olympu úspěch v pátek, začaly praktikovat ve druhém setu, který byl dlouho v jejich režii. Pražanky vedly už 18:12, trenér Čada reagoval dvojím střídáním a jeho tým dokázal zdánlivě ztracený set otočit na 25:22. Třetí sada už patřila jasně Prostějovu, který se hnal za vítězstvím, vyhrál ji 25:17 a po 64 minutách čistého času ukončil druhé utkání.

„V porovnání s prvním vzájemným utkáním jsme mnohem lépe útočili a celkově dělali méně chyb, přesto nebyl zápas vůbec jednoduchý. Olymp velmi dobře brání a při kvalitním příjmu se dokáže často prosazovat středem sítě, takže to s ním nemáme vůbec snadné. Tentokrát výkon týmu pozvedly Solange Soares a Šárka Kubínová, nepříznivý průběh se nám povedlo otočit a zbytek střetnutí už jsme pak měli pod kontrolou,“ hodnotil po zápase prostějovský kouč.

VK Modřanská Prostějov – Olymp Praha 3:0 (16, 22, 17)

Rozhodčí: Krtička, Renčín. Čas: 64 minut. Diváků: 500. Stav série: 2:0.

Prostějov: Nováková, Bramborová, Tomašeková, Velikiy, Lipicer, Ssuschke, libero Chlumská. Střídaly: Soares, Kubínová. Trenér: Miroslav Čada.

Olymp: Kallistová, Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossanyiová, libero Dostálová. Střídaly: Zoulová, Vašutová. Trenér: Stanislav Mitáč.

Druhé semifinále:

KP Brno – Olomouc 3:1 (19, 17, –10, 19), stav série: 2:0. ⋌(mad)

Autor: Martin Dostál

9.4.2011 VSTUP DO DISKUSE
Aktivista Jakub Čech

Další bod pro Jakuba Čecha, usvědčil radní z přestupků

Zámek v Čechách pod Kosířem
13

Zámecká sezóna začíná: v Čechách návštěvníkům nabídnou nové expozice i kulturní akce

Lístky na Baník jsou už k dostání

V sobotu 8. dubna dorazí na prostějovský fotbalový trávník zajímavý soupeř, lépe řečeno jeden z nejzajímavějších ve druhé lize, a to Baník Ostrava. Hanáci se už teď začínají na legendární klub chystat, tedy především po organizační stránce.