Přímo před zraky nizozemského kouče Hennieho Baase nejprve nestačili na domácí Brno a prohráli o pět košů. Odvetu ale zvládli mnohem lépe a na Hanou se tak vrátili se třemi body.

Splnili tak cíl, se kterým na jižní Moravu odjížděli. „Jsme spokojeni. Jsou to tři body zvenku a letos je liga velmi vyrovnaná,“ pochvaloval si druhý prostějovský trenér Jan Mynařík s tím, že hlavním cílem zůsává play off, kam se dostane nejlepší čtvreřice.

„První zápas jsme ztratili prvním poločase. V druhém utkání jsme se vyvarovali takového množství chyb jako v prvním duelu a obecně se dá říci, že obrana byla lepší,“ zhodnotil duely pro klubový web Hennie Baas. Nejlepším střelcem týmu byl s deseti koši Martin Šnévajs.

Po polovině soutěže tak mají Hanáci díky domácí neporazitelnosti a úspěšným výjezdům ven celkem šestnáct bodů, v tabulce pravdy pak plus čtyři bodíky. Kvůli dvěma výhrám Kolín si ale v tabulce pohoršili na čtvrté místo, na druhou pozici ale ztrácejí pouze bod.

VSK VUT Brno – SK RG Prostějov 22:16 (12:5)

Na úvodní koš domácích ještě dokázali odpovědět Lenka Faltýnková a Martin Šnévajs, bylo to ale naposledy, kdy se Prostějov dostal do vedení. Brnu se dařila obrana i útok a koše tak přibývaly zejména na domácí straně. Po poločase to tak bylo hned o sedm bodů.

„Zatímco domácí skórovali z pečlivě připravených situací i střel z větší vzdálenosti, hosté byli v útoku prakticky neškodní,“ připustil Mynařík. Důvodem byl podle něj nedůraz na doskoku, hodně střel soupeře a nepozornost. Připustil, že roli mohl hrát i dopolední začátek.

Do druhé třicetiminutovky sice vstoupili Hanáci mnohem lépe a díky košům Bednáře a Šnévajse stáhli až na 12:8, pak se ale opět probrali domácí. Čtyřkošovou šňůrou utekli na 16:8 a vedení si pohlídali až do konce.

Sestava a koše Prostějova: Šnévajs 6, Faltýnková 4, Bednář 2, Lešanská 2, Snášel 1, M. Uherka 1, Koldová, Sequensová.

VSK VUT Brno – SK RG Prostějov 16:17 (7:12)

Odveta byla úplně o něčem jiném a došlo tak na Mynaříkova předzápasová slova o nevyrovnaných výkonech Jihomoravanů.

Skvělou desetiminutovku hostů začal Bednář, po němž se prosadili úspěšnými dvojtakty Šnévajs, Snášel a Koldová. Brno sice snížilo na 2:4, Prostějovští ale kontrovali čtyřmi koši a bylo to o šest – 2:8. Domácí se opět částečně dotáhli, závěr úvodní třicetiminutovky, ale patřil hostům. Do kabin tak odcházeli mnohem spokojenější prostějovští korfbalisté.

Po přestávce se ale domácí vrhli na Prostějov jako kočka na myš a pět minut před koncem snížili na 14:15. Přetahovaná o každý koš pokračovala až do konce. Nejtěsnější výhru si ale hosté uhlídali.

I ve druhém zápase si ale Baas všiml problémů v útoku. „Bylo to dané taktickým bránením soupeře. O vítězství jsme se opravdu poprali a dali do toho všechno. Sice jsme v druhém poločase tolik neskórovali, ale když to bylo potřeba, tak jsme se vždy trefili. Tři body jsme si zasloužili,“ potěšila ho úspěšná odveta.

Sestava a koše Prostějova: Bednář 5, Šnévajs 4, Lešanská 2, Snášel 2, M. Uherka 2, Faltýnková 1, Koldová 1, Sequensová.

Ostatní výsledky:

České Budějovice – Znojmo 15:12 (7:5) a 17:27 (9:16), Kolín – Havířov 27:13 (18:5) a 23:11 (15:4).

1. Znojmo 10 7 1 0 2 196:152 23
2. Kolín 10 5 1 0 4 195:181 17
3. České Budějovice 10 5 0 1 4 188:173 16
4. Prostějov 10 4 1 2 3 188:180 16
5. Brno 10 4 0 0 6 191:190 12
6. Havířov 10 2 0 0 8 130:203 6