Právě Prostějov s Kolínem byli před tímto kolem hlavními aspiranty na obsazení poslední (čtvrté) pozice zaručující postup do play-off. Mírnou konkurenční výhodu měl Prostějov.

K definitivnímu uhájení čtvrté pozice mu stačilo jedno vítězství. Žel bohu se tak nestalo a ačkoliv má nyní Prostějov před Kolínem v tabulce stále tříbodový náskok, je jeho postup díky losu v posledním kole výrazně ohrožen.

Potřebné čtyři body proti suverénímu Znojmu by byly pro Prostějov malou korfbalovou senzací a naopak šest bodů kolínských na půdě Děčína se jeví býti jako povinnost. Bude jistě zajímavé sledovat, jak se naši korfbalisté s touto situací vypořádají.

„I když je možnost zisku čtyř bodů proti Znojmu malá, stejně jako bodová ztráta Kolína s Děčínem, stát se to může. My budeme navzdory nepříznivému vývoji bojovat až do posledního hvizdu,“ nechal se slyšet Martin Uherka, hráč, který zároveň zastupuje na pozici hlavního kouče dočasně indisponovaného Jana Mynaříka.

První utkání začali prostějovští dobře. Skóre bylo vyrovnané až do stavu 6:6, ale v závěru poločasu se domácím podařilo odskočit na 10:7.
Prostějov se položil.

V druhém poločase bohužel Prostějovu přestala fungovat útočná fáze, čehož dokázal soupeř plně využít a rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

„Úvodní pětiminutovka druhé půle nenaznačovala, že nás postihne útočná impotence, ale stalo se. Navíc jsme se nevyvarovali pár individuálních chyb, které domácí posadily na koně. Od stavu 16:8 už se utkání jen dohrávalo, na obou stranách došlo ke střídání hráčů z lavičky pro ušetření sil,“ zhodnotil první vystoupení prostějovské ekipy Uherka.

VKC Kolín - SK RG Prostějov 20:12 (10:7)

Koše a sestava: Faltýnková 2, Sequensová (40´Koldová), Snášel (36´Tichý 2), Uherka 5 - Bednář 1, Kadlecová, Lešanská (40´Šťastná), Šnévajs 2.

I druhý zápas začal vyrovnanou čtvrthodinkou. Domácí pak opět nabrali dvoubodové vedení, a i když jim vyloučení Sládka moc nepomohlo, šli Hanáci po dvou zásazích v poslední minutě do kabin s dvoubodovým mankem.

Celý druhý poločas prostějovští tahali za kratší konec a Kolín většinu doby vedl o čtyři koše. I když se Prostějovu nakonec podařilo přiblížit na dvoubodový rozdíl, bylo to z jeho strany maximum.

Naopak ofenzivně dobře naladěný Kolín přidal další zásahy a dovedl tak utkání do konečného stavu 23:19 v jeho prospěch.

VKC Kolín - SK RG Prostějov 23:19 (11:9)

Koše a sestava: Faltýnková 4, Sequensová, Tichý 1, Uherka 5 - Bednář 1, Kadlecová 2 (40´ Šťastná), Lešanská 6 , Šnévajs.