Jakub Filip pojede Závod míru juniorů

Prostějov – Celkem 495 kilometrů čeká odstředydo neděle na reprezentanta SKC Prostějov Jakuba Filipa. Díky svým skvělých výkonům na silnici byl nominován na největší juniorský etapový podnik – Závod míru juniorů. Prvním náhradníkem je navíc prvoročák Ondřej Tkadlec.

4.5.2010

Cyklista Jakub FilipFoto: Jiří Možný

Začíná sev úterýv Litoměřicích a po pěti etapách a jedné časovce přijedou jezdci do Terezína. Mezitím se cyklisté třiadvaceti zahraničních a dvou českých šestičlenných družstev podívají i do Německa.

K nominaci pomohl Jakubovi i výsledek na Českém poháru v Příbrami o posledních dubnovém víkendu. V sobotu skončil na devatenáctiki­lometrové časovkářské trati druhý, těsně za Janem Kadůchem z Dukly Brno.

„Jakub znovu potvrdil výbornou formu. Ještě nikdy se v kategorii juniorů v silniční časovce tak vysoko neumístil. Skončil pouhých 6 sekund za vítězem,“ jásal šéf SKC Prostějov Petr Šrámek.

Z organizace soutěže však již tolik nadšen nebyl. „Trať byla velice špatně připravená, pořadatelé ani rozhodčí tento závod nezvládli. Docházelo k častým pádům a k poškození drahého časovkářského materiálu,“ upozornil.

V následném hromadném závodě skončil v závěrečném spurtu Jakub Filip čtrnáctý a Ondřej Tkadlec jen o tři místa za ním. Zvítězil Josef Černý z Favoritu Brno.

JIŘÍ MOŽNÝ

4.5.2010 VSTUP DO DISKUSE

Pivín si v sobotu zažil velké masopustové veselí.
31

Michal Tung
4

Michal Tung o EET: Také Vietnamci pořizují pokladny na poslední chvíli

Mladík v Prostějově řídil pod vlivem pestré směsi drog

Problémy se zákonem si o víkendu nadělal čtyřiadvacetiletý mladík za volantem Škody Octavie.

Hnutí ANO nepozvalo Koštu na celostátní sněm. Přesto přijel

Praha, Olomouc – Ačkoli chtěl hejtman Olomouckého kraje Oto Košta z ANO sledovat v Praze sněm hnutí jen z části pro veřejnost, vzbudila jeho přítomnost rozruch. Pořadatelé nevěděli, jak s ní naložit. Krajská rada připravuje na pondělní jednání zastupitelstva Koštovo odvolání.

Všechno bylo špatně, zhodnotil kouč Choleva zápas ve Svitavách

Svitavy, Prostějov – Marné čekání. Prostějovští basketbalisté za dva první měsíce roku 2017 nezažili vítězný pocit. Krize v týmu se tentokrát projevila i na palubovce Svitav, tam svěřenci Zbyňka Cholevy v sobotu padli vysoko 95:68.

Agelky padly s Olomoucí v generálce na finále Českého poháru

Olomoucké volejbalistky v generálce na finále českého poháru poprvé po osmi letech zdolaly Prostějov.