K úvodnímu utkání letošního ročníku nastoupil do Agrofert Areny dvaatřicetiletý slovenský tenista, který ovšem nestačil na portugalského Ruie Machada.

Po dvouapůlhodinovém boji prohrál 5:7 ve třetím setu. Slovenský hráč přitom za stavu 5:4 podával na vítězství.

Štěpánek nezaváhal

Po tomto maratonu nastoupil na centrální prostějovský dvorec Radek Štěpánek.

Jednička prostějovského challengeru se po dlouhé pauze zaviněné únavovým symdromem vrátila do zápasového procesu.

Proti španělskému hráči Albertu Martinovi český daviscupový reprezentant neztratil ani set. Po výhře 6:3 a 7:6 se může těšit na druhé kolo, ve kterém narazí na lepšího z dvojice Devvarman – Renavand.

Jan Hernych nezažívá zrovna nejúspěšnější tenisové období. V žebříčku je momentálně na 139. místě, ale hladké vítězství nad Christophem Rochusem z Belgie naznačuje, že se pražskému rodákovi snad blýská na lepší časy.

Velmi chladné počasí bylo příčinou, že si do prostějovského areálu nenašlo cestu více diváků.

Domácímu Jaroslavu Pospíšilovi chlad nevadil a před Pavla Šnobla prošel z kvalifikace do hlavní soutěže.

Dnes se střetne s hráčem první světové stovky Američanem Russelem.

Do hry se zapojí také obhájce loňského vítězství Jan Hájek. Na něj čeká Argentinec Aranguren.