V čele soutěže mají tříbodový náskok před druhým Olympem, který zdolal pro změnu v pražském derby Slavii 3:1. Ve středu nastoupí VK Modřanská Prostějov k prvnímu zápasu základní skupiny Ligy mistryň na palubovce mistryň ruské extraligy z Kazaně. I proto pojal tým Miroslava Čady zápas v Přerově jako generálku a navíc poprvé vyzkoušel svoji půvabnou posilu – sedmadvacetiletou Sanju Popovičovou z Chorvatska, která nejlepší český tým doplnila ve čtvrtek.

SOUVISEJÍCÍ VČETNĚ FOTOGALERIE CHORVATSKÉ KRÁSKY: Popovičová Modřankou! Je to superhráčka i sexbomba

Důrazná smečařka se hned v prvním setu uvedla dvěma esy a celkem zaznamenala šestnáct bodů.

„Dnešní utkání jsme brali jako generálku před prvním zápasem Ligy mistryň. Nedělali jsme tolik chyb na přihrávce jako v minulých střetnutích a současně plnili další důležitý úkol sehrávat novou posilu s nahrávačkou i s celým týmem. Tohle vše se docela dařilo,“ řekl pro klubový web Miroslav Čada, trenér Prostějova.

V sestavě Přerova se oproti prvnímu vzájemnému utkání objevila exprostějovská Soňa Nováková, ale ani ona neodvrátila jasnou porážku. Přerov vzdoroval pouze ve druhém setu.

„V prvním a třetím setu jsme byli jasně lepší, druhý byl nejvyrovnanější. Sice jsme i v něm pořád vedli, ale Přerov postupně dotahoval a díky dobré obraně i podání jednou vyrovnal na 16:16. Jinak jsme průběh duelu měli pod kontrolou,“ doplnil Čada.

PVK Přerov – VK Prostějov 0:3 (-14, –22, –16)

Rozhodčí: Kovář a Krtička. Čas: 58 minut. Diváků: 300.

Přerov: Nováková, Gáliková, Murčinková, Mátlová, Gambová, Rosenbergerová, libero Dedíková – Kohoutová. Trenér: Vladimír Sirvoň.

Prostějov: Smák, Velikiyová, Monzoniová, Horká, Popovičová, Hrončeková, libero Chlumská. Trenér: Miroslav Čada.

Další utkání 10. kola: SG Brno – Ostrava 0:3 (-20, –20, –21), Olymp Praha – Slavia Praha 3:1 (15, –21, 13, 18), KP Brno – Olomouc 3:2 (-23, –16, 14, 17, 13), Šternberk – Frýdek-Místek 1:3 (-20, –14, 24, –21). ⋌(mad)