Další triumf získali do své sbírky basketbalisté Nymburka. Ti vyhráli na palubovce v Mladé Boleslavi Český pohár. Ve finále zdolali Prostějov.

Košíkáři Nymburka zcela suverénně vládnou nejvyšší soutěži, ale na výhru v Mattoni NBL si musejí počkat. Zato Český pohár už patří jim. Rozhodlo o tom mladoboleslavské klání.

Nymburk si nejprve poradil s týmem Ostravy a poté vyhrál ve finálovém klání také nad Prostějovem. Ten postoupil do finále přes celek Pardubice. Právě Pardubice si z Mladé Boleslavi odvezly bronzové medaile, když v souboji o třetí místo porazily Ostravu.

Semifinále: Nymburk – Ostrava 93:75

V poločase sice vedli svěřenci trenéra Muli Katzurina o pět bodů, ale ve třetí čtvrtině Nymburk zabral, zlepšil obranu a čtvrtinu vyhrál 24:11. To byl rozhodující moment zápasu. Ostrava ztrácela velké množství míčů a nymburští basketbalisté tyto chyby trestali. Zbytek zápasu se odehrál jasně v režii Nymburka.

„Důležitý je hlavně výsledek zápasu. To je hlavní rozdíl mezi pohárem a dlouhodobou částí,“ řekl po utkání kouč vítězného týmu Muli Katzurin.

Body: Schilb 19, Sokolovský 15, Rančík 14, Benda 11, Mack 11, Beneš 11 – Pospíšil 12, Bohačík 12, Stuchlý 11. Trojky: 18/5 – 22/3. Fauly: 18:24. TH: 35/22 – 17:14. Doskoky: 28:26.

Pardubice – BK Prostějov 82:90

Pardubice držely krok s prostějovským favoritem především díky skvělému výkonu rozehrávače Sanderse, ale nakonec se přeci jenom radovali hráči Prostějova, na jejichž vítězství nesou největší podíl střelci Savanovič a Amese, kteří dokázali v rozhodujícíh fázích zápasu nastřílet důležité body. Pardubice si podle svého křídelního hráče Jiřího Novotného pokazili zápas sami vlastními hrubými chybami.

Body: Sanders 26, Phillips 20, Williams 18 – Savanovič 25, Tomaszek 18, Ames 16, Bader 11, Votroubek 10.

Finále:

Nymburk – Prostějov 80:68

Ještě v poločasové přestávce vedli košíkáři Prostějova, ale bylo to jen o dva body. Ve třetí části Nymburk výrazně zlepšil obranu a dařilo se mu více i střelecky. Zatímco Prostějov dal pouhých osm bodů, Nymburk jich dal o deset víc. V poslední čtvrtině už prostějovský tým na zvrat neměl.

Body: Mack 21, Lee 19, Rančík 17, Nečas 11, Benda 10, Schilb 2 – Ames 15, Bader 14, Tomaszek 13, Savanovic 9, Bosák 6, Votroubek 4, Jurečka 3, Novák 2. Trojky: 17/6 – 20/4. TH: 29/26 – 26/18. Doskoky: 23:35. Fauly: 22:28. Čtvrtiny: 26:27, 19:20, 18:8, 17:13.