OBRAZEM: Děčínská tvrz poprvé padla, zdolali ji Orli

Děčín /FOTOGALERIE/ -Až do sobotního večera byla děčínská basketbalová hala ČEZ Sportcentrum pro ostatní celky opevněnou tvrzí, ze které se body nevozily. Jenže k pátému kolu nejvyšší basketbalové soutěže Mattoni NBL přijel ambiciózní, zahraničními akvizicemi prošpikovaný, celek BK Prostějov a i když domácí parta podala velice sympatický výkon odvezly si výhru hosté na Moravu.

18.10.2009
Fotogalerie
21 fotografií

Prostějov v modrém proti DěčínuFoto: DENÍK/Jan Vraný

První část byla vyrovnaná a hrál se kvalitní, rychlý basketbal. V závěru této části to na sebe vzal Fenderson a domácí tak vyhráli uvodní dějství o dva body.

Ve druhé, na body velmi chudé desetiminutovce se obraz hry příliš nezměnil a tentokrát byli kvůli šťastnější koncovce úspěšnější o dva body hosté. Do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu a vše bylo otevřené.

Ve třetí čtvrtině zlepšili hosté obranu a domácí to měli k bodům velmi daleko. Tuto část hosté vyhráli o devět bodů a dali tak základ k pozdějšímu úspěchu. V posledním dějství utekli prostějovští hráči až na čtrnáctibodový náskok.

Domácí ale nehodili flintu do žita a čtyři minuty před koncem to bylo jen o čtyři body. V koncovce ale hosté potvrdili roli papírového favorita a odvezli si výhru.

„O osudu zápasu se rozhodlo ve třetí části, kdy jsme výrazně zlepšili obranu. Bylo to ale velmi těžké a jsem moc rád za výrhu,“ řekl trenér hostů Peter Bálint.

Jeho protějšek Pavel Budínský dodal: „Souhlasím s tím, že se rozhodlo na začátku druhé poloviny utkání, kdy se projevila větší pestrost hry a kreativita zahraničních hráčů soupeře.“

BK Děčín – BK Prostějov 75:84 (41:41)

Čtvrtiny: 27:25, 14:16, 11:20, 23:23. Trojky 8:8. TH 28/21:24:16. Doskoky 31:45. Před 920 diváky řídili Lukěš, Vondráček, Karásek.
Body Děčína: P. Houška 19, Hatcher a Fenderson po 16, Soukup 8, J. Houška 7, Alič 4, Balík 3, Novotný 2, Pomikálek, Pištecký a Červenka 0.
BK Prostějov: Chán 18, Veikalas 18, Šležas 16, Lawrence 8, Dokoupil 6, Landry 6, Hyzy 5, Skibniewski 4, Leško 3, Tóth 0. Trenér: Peter Bálint.
18.10.2009 VSTUP DO DISKUSE

U minigolfu v Mostkovicích někdo podpálil zázemí

Miroslav Kalousek ve sněmovně.
DOTYK.CZ

Největší poslanečtí snaživci? Na špici jsou Kalousek i Okamura

Šofér otočil auto na střechu, zamknul a zmizel

Po řidiči, který boural v Brodku u Prostějova, pátrají policisté. Ti zjišťují okolnosti nehody, k níž došlo v pátek asi ve dvě hodiny ráno a řidič z místa zmizel.

Řidič nechtěl čekat na projetí vlaku, raději zničil závory

O závory přišel v pátek železniční přejezd v Ptenském Dvorku. Zničil je netrpělivý řidič, který nehodlal čekat na projetí vlaku.

Miss středních škol: Chtěla jsem také stát na pódiu, tak jsem se přihlásila

ROZHOVOR / Novou MissOK je od pátku Lucie Henslová z Olomouce. I přes úspěch v soutěži krásy středních škol Olomouckého kraje se chce sedmnáctiletá studentka Gymnázia Čajkovského soustředit hlavně na vzdělání.

Mažoretky nadchly němčické publikum

VIDEO / Více než sto mažoretek o víkendu zaplavilo němčickou sportovní halu. Ta v neděli odpoledne patřila jejich kvalifikaci na republikové mistrovství. Bylo se tak na co dívat. Své umění předváděly jak téměř dospělé slečny, tak holčičky, které ještě nejsou pomalu školou povinné.