Kdo si před začátkem druhé desetiminutovky z hlediště Tipsport areny odskočil a vrátil se, nevěřil svým očím. V čase 11:14 min. už totiž svítil na tabuli stav 29:27.

Přispěla k tomu zejména střelecká potence prostějovského křídla Beechuma, který proměnil v rozmezí 75 vteřin dva trojkové a dva dvojkové pokusy.
Kondoři pak sice ještě odskočili na 34:27, ale na začátku 16. minuty šel Prostějov poprvé do vedení, které v závěru poločasu zvyšoval až na 40:46.

Přesto se domácí ve strhující bitvě nezvdávali a opět strhli skóre na svou stranu (50:48). Pak však opět úřadovali Hanáci a v 28. min. to bylo 59:69, nicméně do konce třetí čtvrtiny dokázal Liberec stáhnout na tříbodový rozdíl a na začátku posledního dějství opět vedl. Stav se potom neustále měnil, každou chvíli vedl jiný z protivníků, půl minuty před koncem bylo vyrovnáno 92:92. O všem rozhodla vydařená trojka prostějovského Jaroslava Prášila 16 vteřin před závěrem. Na výsledek 92:95 již Kondoři nedokázali zareagovat a naopak ještě v čase 39:56 min. proměnil dva trestné hody Hurl Luther Beechum.

„My jsme dnes zápas nezačali vůbec dobře. Především v obraně jsme v první čtvrtině úplně propadli. Naštěstí se nám podařila druhá část, kdy jsme se do utkání vrátili a pak se hrála vyrovnaná partie až do konce. Našich 97 bodů je velmi slušných, a takovým počtem se dá vyhrát na soupeřově palubovce. Splnili jsme taktický pokyn ubránit Hamptona, dnes nám dal jen 15 bodů a oproti poslednímu zápasu se nám dařila střelba, řekl trenér vítězů Peter Bálint.

„My jsme zápas dobře rozehráli, ale nepovedla se nám druhá čtvrtina, kdy především naši podkošoví hráči nabrali velké množství faulů, řekl Jan Slowiak, trenér Liberce.

BK Kondoři Liberec – BK Prostějov 92:97 (29:17, 42:46, 67:70)

Body: Hampton 15, Meno a Gajdošík po 14, Landa 13, L. Tóth 12, Marek a Černošek po 11, T. Tóth 2 – Hanavan 25, Beechum III 24, Pruitt 20, Prášil 14, Miller 12, Vrubl 2. Rozhodčí: Zachara, Macela, Lukeš. Trestné hody: 13/19 – 23/32. Trojky: 7/4 – 12/24. Doskoky celkem: 35:27. Fauly: 26:21. 5 os. chyb: 39. Černošek – 39. Hanavan. Diváci: 412. Nejlepší hráč: Ian Joel Hanavan (Prostějov).