VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: PROSTĚJOV

EXKLUZIVNĚ

Svědek tragédie u nádraží: Snažil jsem se kamaráda uhasit, ale bylo pozdě

Prostějov – U místního nádraží v Prostějově uhořel v úterý večer člověk. Tato zpráva ve středu ráno otřásla městem.

Punčové stánky v Prostějově lákají i přes den

Prostějov – Je libo punč s griotkou, rumem nebo slivovicí? Žádný problém. Na prostějovském náměstí TGM funguje necelá desítka stánků, kde tohle vše je k mání.

VIDEO: Vánoční strom v Prostějově už svítí, přišly davy

Prostějov – Kdo přišel pozdě, měl smůlu. Houštinami lidí se totiž nebylo možné prodrat. Je tři čtvrtě na pět večer, pátek, řada lidí už má po práci. To však není hlavní důvod pro zaplněné největší prostějovské náměstí.

Dvacáté první kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár

Střední a východní Morava - Regionální Deník na letní měsíce připravil populární soutěž Svatební pár Deníku. Pochlubte se svými krásnými svatebními fotografiemi v našich Denících a vyhrajte atraktivní ceny. Jelikož nechceme krátce po svatbě trhat páry, nebudeme soutěžit o nejkrásnější nevěstu a nejpůvabnějšího ženicha, ale o nejhezčí svatební pár. Na konci října, na základě hlasování čtenářů, vyhlásíme Svatební pár Deníku.

Muž si stěžuje na obří betonový plot v Plumlovské. Úřad prověřuje svůj postup

Prostějov – Další pokračování má dění kolem betonového plotu, který mohou lidé vidět v Plumlovské ulici naproti hypermarketu. Stavbu a její zákonnost na okraji Prostějova totiž napadl po magistrátu také jeden z místních obyvatel. Kromě vzhledu mu především vadí hluk.

Vánoční strom v Prostějově už stojí, na náměstí dorazil ze Seloutek

Prostějov – V úterý ráno porazili v Seloutkách vánoční strom, který už ozdobil náměstí TGM.

Osadní výbory dostanou miliony. Panuje nadšení i pochyby

Prostějov – S milionem korun můžou v roce 2017 počítat osadní výbory v Prostějově. Vedení města na západní předměstí, do Vrahovic a Žešova pošle celkem tři miliony, které by osadní výbor použil na investice.

Prostějov se chystá otevřít galerii umění. Na zámku

Prostějov – V roce 1914 chtěla prostějovská radnice vybavit své reprezentační prostory kvalitními uměleckými díly. To byl podle slov odborníků patrně počátek velké městské sbírky umění. Přes sto let ovšem trvalo, než mohlo vzniknout místo v podobě městské galerie, kde by mohla veřejnost mohla díla obdivovat.

Prostějovské Senior taxi má úspěch, klientů stále přibývá

Prostějov – Drobně sněží. Postávám v ulici Antonína Slavíčka v Prostějově a čekám na Senior taxi, které si sem na půl desátou ráno objednala Marie Drápalová. Bílé auto přijíždí na čas, ve stejnou dobu se otevírají dveře domu a paní Drápalová vychází a rovnou nasedá do vozu.

Prostějovská Charita bude pečovat o psychicky nemocné, bezplatně

Prostějov – Novou službu nabídne prostějovská Charita lidem s psychickým onemocněním.

O čistotu Prostějova se bude dál starat A.S.A, osvětlení ale mění správce

Prostějov – Vítězové zakázek za více než tři čtvrtě miliardy korun na komunální služby pro Prostějov jsou známí. Magistrát už vysoutěžil zakázky na údržbu zeleně, odvoz odpadů, údržbu komunikací a světel. A to každou zvlášť. 

Kluziště na prostějovském náměstí otevřelo, o tři týdny dříve

Prostějov – Dvě desítky mladých krasobruslařek zahájily v pondělí bruslící sezónu na náměstí TGM v Prostějově. To mohou Prostějované a návštěvníci města navštěvovat už druhý rok.

Cyklostezka z Prostějova do Žešova je hotová

Prostějov - Cyklostezka mezi Prostějovem a Žešovem je prakticky dokončená. Už nyní po ní cyklisté mohou jezdit, dokončuje se dopravní značení.

Křižovatku v Olomoucké mění podle plánu, ve Veleslavínské ale nestíhají

Prostějov – Křižovatka Olomoucké ulice a E. Valenty se postupně chýlí ke konci. Nyní se pracuje jak na vedlejších silnicích, tak na budoucím semaforu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies